Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy serwis Land Cruisera/15tys km  w ASO  to aż!!!/jedynie???  1000 złotych.

Rzeczywiście jest co przeżywać :hmm:

 

O szwabskiej rzeźbie finansowej  ASO względem swoich fanatyków nie wypowiadam się . Nie korzystam .

 

A Mirki dzisiaj też już takie tanie nie są bo u każdego Mirka Jasiu chce zarabiać po jełuropejsku bo jak nie to rzuci pracę i wyjeżdża na zachód.

A jak Jasiu mówi....to mówi :]

 

I żeby nie było ,że  wszystkie japońskie to takie tanie - koszt serwisu ASO w Mitsubishi świadczy o szaleństwie księgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LZA: Powiedz coś więcej o 10 latach gwarancji u Forda, czy 7 latach w Kia!

Tylko ja pytam o gwarancję faktyczną, a nie kupowaną. I na auto, a nie np. na blok silnika.

Wszystko jest na oficjalnych witrynach tych koncernów, są tam regulaminy i zakres gwarancji. Te gwarancje zawsze w jakiś sposób są płatne, chociażby dlatego że wymagają serwisowania auta w ASO. Jeśli chodzi o forda szczegóły tu: http://www.ford.pl/Serwis/Gwarancja=> zakładki "ford protect" i "ford 12".

Co prawda te gwarancje się dokupuje, ale przy zakupie auta można wynegocjować rabat na auto albo rabat i gwarancję za darmo - więc ta gwarancja, pomimo tego że jest na fakturze i tak wychodzi za darmo.

 

W kia z kolei za gwarancję się nie dopłaca, ale nie ma rabatów przy zakupie auta.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprzedajesz  :hmm:

 

Sorry - wcześniej nie zauważyłem . Można tak to nazwać ,że sprzedaję.

Upraszczając zamieniam TLC na...TLC. W zasadzie wszystko bez zmian jak chodzi o ciągnik. 100% to samo.

Jedynie rocznik schudnie. :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ja cały czas w VAGu, to przy nowym VW osobowym można z góry przy zakupie wziąć pakiet serwisowy np. na pastucha - 4 lata/120 tys km za cirka 2500 brutto, 4 lata/60 tys km za 99 brutto. Plus rozszerzenie gwary na ten sam czas na 80/120 tys km (m.zd. opcja najbardziej opłacalna finansowo) lub nawet do 5 lat/150 tkm

W gestii użytkownika zostaje (teoretycznie) wymiana klocków/tarcz i opon. 

"Wtopione" w fabryczny leasing/kredyt nie boli aż tak, a o kosztach przeglądów można zapomnieć (prawie). 

Wymiana oleju w ramach pakietu jest wg wskazań (u mnie wyjdzie to cirka co 20tkm), przeglądy 30 tys/2 lata. W praktyce trzeba będzie częściej niż zalecane wymieniać filtr powietrza i ew. kabinowy, ale to akurat są grosze, i co jakiś czas (co 60 tkm, przy okazji przeglądu) skorygować geometrię, co też jest do przeżycia (usługa odpłatna).

Jak się dobrze "przykroi" te pakiety do potrzeb i przebiegów, wychodzi to dość opłacalnie (np. rozszerz. gwary do 4 lat i 80/120 tkm  wychodzi 1690/2390 PLN, pakiet serwisowy 4 lata 60/120 tkm 99/2499 PLN) - i np. niecałe 5kPLN pokrywające koszty obsługi/napraw mechanicznych przez 4 lata/120 tkm (plus na ten przebieg koszt 1 wymiany klocków, 1 geometrii. dodatkowych wymian filtra powietrza x2 - dodatkowo ok. 1600 kPLN) - wychodzi znośny koszt, przy było nie było, 30 tkm/rok, a więc sporawym nalocie i z wymianą oliwy i filtra co ok. 20 tkm średnio cirka1600 kPLN brutto/rok, z klockami i geometrią, dod. wymianami filtra pow.) za paseratiego. 

Jak na nowy samochód, koszty utrzymania stają się akceptowalne. 

 

Wziąłem, i mam święty spokój. Kto wie jak będzie, ale przez parę latek nie zamierzam w ogóle przejmować się kosztami serwisu/napraw. Dzisiaj mnie stać, kto wie co będzie za rok, dwa. Czwarty z rzędu nowy VAG w rodzinie, porównując z kosztami serwisu w ASO przez 4 lata, które i tak nie były jakieś astronomiczne, mimo częstszych niż z książki obsług, te warunki serwisu/gwary są dosyć znośne (oczywiście, jak na ASO i nowy samochód).

W pasku zwł. przy szybkich przelotach autostradą np. po 80 tkm lecą tuleje w zawiasie, koszt wymiany to cirka 800 zł, do zapłacenia w moim przypadku w 3-cim roku na bank. Więc już nawet to pokrywa w części koszty rozszerzenia gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam w dwóch autach w firmie skrzynie DSG7 żadne nie ma haka i w jednym skrzynia padła (wymieniona na gwarancji) tyle że silniki TDI. Poszukaj tu na forum jeden z kolegów opisywał w nowej Octavi z silnikiem 1.4 TSI i tą skrzynią też mu padła podczas pierwszego wyjazdu z przyczepą do Chorwacji (też mu wymienili na gwarancji).
Także ja bym odpuścił holownik z taką skrzynią ;)
Pisze o skrzyni suchej DQ200, bo jeśli masz na myśli mokrą DQ380 lub DQ500 to te są OK

Sam mam na chwilę obecną DSG tyle że mokrą DQ250 6-cio biegową i z tą skrzynią nie ma żadnych problemów ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Benior napisał:

Czy ma ktoś auto z silnikiem 1,5L TSI 150KM DSG 7-stopniowa i jeszcze do pełni szczęścia ciąga tym tonową przyczepę? 

Jak to się sprawuje i czy ten silnik to dobry wybór? 

Nie mam, ale ta skrzynia jest przeznaczona do 250NM (DQ200) i nie daje rady. W standardowo eksploatowanej, sprzęgła starczają zwykle na ok. 150 tys. km, jak dobrze pójdzie i nie padnie nic innego, nawet jak auto gania trasy, co samo w sobie jest wyznacznikiem, że jest obliczona bardzo na styk, i na przyczepę nie ma tu żadnego zapasu wytrzymałości (zwł. sprzęgieł, o ile pamiętam, w tej skrzyni są sprzęgła suche).

Jak planujesz cokolwiek ciągnąć, bierz manual, nie ma innej skrzyni do tego silnika do "ośki", tylko w 4x4 jest mocniejsza.

W manualu trzeba uważać na sprzęgło przy cofaniu pod górkę/na nierównym - do przodu ciągnie w każdych warunkach bez zastrzeżeń, ale przy cofaniu szybko wchodzi w uślizg i się przypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektórzy pamiętają moją przygodę z nieudanym zakupem touarega..... szukałem aż znalazłem... BMW f01 :)
Pytanie za 100pkt zanim klepne zakup. Czy ktoś holuje przyczepę autem z tylnym napędem? Potrzebuje podjąć męską decyzję. O ile do auta jestem w pełni przekonany o tyle nie wiem jak tylny napęd sprawuje się w karawaningu. Silnik to 3.0 TT 306KM/600Nm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.