Skocz do zawartości

Mover własnej konstrukcji


maxmaj

Rekomendowane odpowiedzi

A to jest wielka wada?

Jaki problem korbką  czy wkrętarką  dokonać kilku obrotów by dociągnąć  docisk jeśli i tak " korbisz " cztery podpory ?.

Jak wyczerpiesz baterie moverem to przynajmniej nie potrzebujesz prądu do zwolnienia koła przed jazdą.

Poza tym z elektrycznym dociskiem to rząd nie 700 .a 2000  €  więc po prostu nie ta półka.

dla wyjaśnienia używam w/w mover drugi rok docisk ręczny wymaga jednego ruchu 1/2 obrotu kluczem nasadowym jedną ręką i załączone są jednocześnie oba koła , elektryczny docisk to wg.mnie przerost formy nad treścią i same wady- cena!!!! większa możliwość awarii i waga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba kolega w "mylnym błedzie", z elektrycznym dociskiem nawet aku może być pusty na odjazd, bo z chwilą podłaczenia czepki do holownika automatycznie cofane są rolki, a prąd jest brany z gniazda holownika :yay: . Za takie cudo dałem ciut powyżej 5kz

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega w "mylnym błedzie", z elektrycznym dociskiem nawet aku może być pusty na odjazd, bo z chwilą podłaczenia czepki do holownika automatycznie cofane są rolki, a prąd jest brany z gniazda holownika :yay: . Za takie cudo dałem ciut powyżej 5kz

To nie kwestia małego czy dużego błędu lecz jak wspominałem półki zakupu (czytaj ceny) .

Wcześniejsze movery z elektrycznym dociskiem posiadały momo wszystko króciec do manualnego cofania bo nie cofały się  elektrycznie po podpięciu przyczepy do holownika.

Innym rozwiązaniem były także manualne błyskawiczne spusty gdzie by docisnąć  rolkę  trzeba było dokonać  kilku obrotów korbką   natomiast zwolnienie - wycofanie rolki jednym ruchem spustu sprężyna cofała mechanizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś licha wersja, bo z ręcznym dołączaniem napędu.

 

Moim zdaniem jest to typowy, standardowy napęd, czyli ze sterowaniem docisku rolek - ręcznym.

Czy licha wersja ? Może nie.  Klasyfikacja dobry / zły nie polega na sposobie sterowania rolkami.

Podział w klasie standardowej bierze pod uwagę jakość wykonania i rodzaj przekładni.

Sposób sterowania dociskiem rolek napędowych: ręczny - klasa standard; automatyczny - klasa premium.

Lichy napęd jest wtedy, gdy ma przekładnię łańcuchową (obecnie w nowych coraz rzadziej spotykaną).

Tego napędu nie znam, ale jeśli przekładnia w tym napędzie jest zębata, to wszystko OK.

Wszystkie standardowe napędy posiadają ręczny dojazd rolek do kół (dźwignia, korbka, klucz itp.)

Tak, jak Robert napisał - napędy z automatycznym dociskiem, to zupełnie inna klasa wykonania i całkowicie inny pułap cen.

Dobry, markowy napęd automatyczny, to koszt ok. 9000 - 10 000 zł.

Są też robione w Polsce tego typu napędy w cenie ok. 5 do 6 tys., ale jak będą się sprawować po iluś tam latach eksploatacji :niewiem:  Producent produkuje je stosunkowo krótko.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do ogłoszeń, może jak ktoś ma to się odezwie .

 

Chociaż nadziei wielkich bym sobie nie robił, bo jakby ktoś miał to by wystawił zamiast "kisić" w garażu :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest używany - http://allegro.pl/mover-naped-do-przyczepy-pilot-ladowarka-ak-zelowy-i3082253905.html w sumie drogo, na ebay z przesyłką nowy ale bez aku wychodzi 2800 zł.

 

Moim skromnym zdaniem to może być oferta uważana za tanią http://allegro.pl/naped-truma-automatomatyczny-docisk-akumulator-i3082968052.html u tego goscia kupowałem swój z tym że tańszy bo manualnie dociągany

 

 

koledzy, wiem, że w tych aukcjach są mover-y z akumulatorami (pytanie jaki stan), ale są one droższe od dobrych nówek dostępnych w PL, u sprawdzonych sprzedawców, dobrej jakości i z 2 letnią gwarancją........

 

za ok 2900 można kupić nowy mover

 

mover używany - za zestaw pełen czyli elektronika + okablowanie + silniki (z metalowymi rolkami) - sprawne, moim zdaniem w temacie "dobrej ceny" - to max 2000zł, natomiast same silniki + uchwyty do montażu - chodziły zimą po ok 1000-1200zł - bez elektroniki, którą można tanio dorobić

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do ogłoszeń, może jak ktoś ma to się odezwie .

 

Chociaż nadziei wielkich bym sobie nie robił, bo jakby ktoś miał to by wystawił zamiast "kisić" w garażu :] .

 

Witam !

Różnie bywa, ja "kisiłem" swój od lata 2012 do stycznia tego roku.

Najzwyczajniej nie miałem czasu zająć się ogłoszeniami (tylko raz była wzmianka na forum) :skromny:

W styczniu zupełnie od niechcenia i całkiem przypadkowo sprzedałem.

Gdyby nie przypadkowa rozmowa, to zapewne leżałby do dzisiaj.

Myślę, że cena była okazyjna, bo sporo niższa niż podawane w tym temacie.

Warto więc szukać i dać ogłoszenie na forum :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy moover to 4-pack harnasia 0,5L i budka będzie ustawiona, gdzie tylko chcesz... :]  najlepszy i najdroższy sprzęt nie zastąpi pomocy kolegi na kempingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy moover to 4-pack harnasia 0,5L i budka będzie ustawiona, gdzie tylko chcesz... :]  najlepszy i najdroższy sprzęt nie zastąpi pomocy kolegi na kempingu...

 

wiadomo że pomoc kolegów jest nie oceniona, zawsze możesz powiedzieć że mover jest a nie działa :] . Nie mniej jednak pomoc kolegów to nawet jak będzie ich ze 6 to może 10% siły movera :-]. Ja zdecydowałem się na montaż, bo na podwórku to by mi i 4 kolegów + auto moje nie pomogło - trawa + długi i dość stromy podjazd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.