Skocz do zawartości

"Uszczelnienie" łazienki


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam szykować cepkę do sezonu i nadzszedł czas żeby przystosować łazienkę do trochę bardziej intesywnego użytkowania (kąpanie dzieciaków).

I tu rodzi się pytanie: czy nie należałoby troche zwiększyć jej szczelność (= utrudnić wodzie dostawanie się pod brodzik). Nie wiem tylko czy jest taka konieczność??

 

Kupiłem specjalną taśmę do uszczelnień narożników łazienkowych.

post-10026-0-08011400-1363288978_thumb.jpg

zamierzam tym "oblecieć" pionowe narożniki mojej "łazienki" - miejsca gdzie kończy się plastik (dot. również miejsc gdzie plastikowe ścianki łaczą się z lustrami). Mam wątpliwości zo zrbić z miejscami zaznaczonymi na zdjęciu.

post-10026-0-13275100-1363288941_thumb.jpg

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tej chwili nie pamiętam dokładnie, ale ta sprawa była omawiana w kilku tematach, spróbuj poszukać.

Myślę, że te wszystkie miejsca, które pokazujesz, nie są przeznaczone do podlewania wodą i takie uszczelnienie raczej nie wystarczy.

Woda ma to do siebie, że dostanie się w każdą szczelinkę - niestety.

W tego typu łazience powinna być również zasłonka prysznicowa. To ona podczas "kąpieli" chroni wszystko to, co jest poza brodzikiem.

 

Znalazłem:

http://forum.karawaning.pl/topic/10126-uzywanie-prysznica-w-przyczepie/?hl=+uszczelnienie%20+%C5%82azienki

 

http://forum.karawaning.pl/topic/2825-kip-remont-lazienki/?p=61424

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak duże masz te dzieciaki ? mój 2 latek rok temu kąpał się  jeszcze w dużej misce w brodziku i zalanie tych miejsc było nie wykonalne. Przed sezonem uszczelniłem jednak te miejsca uszczelniaczem białym Beko Gekon i na razie trzyma super. Zasłonka jest, wodą po tym nie leje nikt, ale na 99,9% jest szczelne.

 

wymieniony uszczelniacz występuje w kilku kolorach, brodzik uszczelniałem szarym, ciężko go tam w ogóle dostrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieciaki mam 4 + 3 +1 ...więc troche chlapią;)

 

U mnie jest ten problem ,ze wbrew obiegowej opini ,że w prysznicu powinna/musi być zasłonka, LMC nie przewidziało takiego rozwiązania wogóle - w miejscu gdzie by przechodziła (nad krawędzia brodzika) ..jest okno dachowe.

 

Nie chce zamienić łazinki w u-boota - wiem ,że tak się jej nie usczelni. Chcę tylko możliwie zoptymalizować spływ wody.....ale bez używania klejów ( łazienka ma byc jednak rozbieralna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można te miejsca zasilikonować najzwyklejszym silikonem , niema problemu z późniejszym ewentualnym rozebraniem i moim zdaniem w zupełności to wystarczy , a zasłonki prysznicowe powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można te miejsca zasilikonować najzwyklejszym silikonem , niema problemu z późniejszym ewentualnym rozebraniem i moim zdaniem w zupełności to wystarczy , a zasłonki prysznicowe powinny być

zwykły silikon się do tego nie nadaje, nic nie uszczelni, narobi się speedy a po kilku wyjazdach szpara będzie taka jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wogóle widział do kupienia taką zasłonkę ( komplet do montażu)?

 

Np. tu:

http://allegro.pl/zaslona-kotara-do-prysznica-prysznicowa-warszawa-i3094286797.html

Pisz, dzwoń - pytaj :hmm: 

Widziałem również w ofertach sklepów szyny montażowe (przysufitowe) - trzeba poszukać, teraz nie pamiętam konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

można te miejsca zasilikonować najzwyklejszym silikonem , niema problemu z późniejszym ewentualnym rozebraniem i moim zdaniem w zupełności to wystarczy , a zasłonki prysznicowe powinny być

 

Plastiki używane w łazienkach i wc nie nadają się do silikonów takich typowo łazienkowych. Po krótkim czasie poprostu odłażą.

W mojej ocenie bez zasłonki się nie obejdzie. Nie wiem jak wygląda Twoja łazienka, al myślę, że coś by się wymysliło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. tu:

http://allegro.pl/zaslona-kotara-do-prysznica-prysznicowa-warszawa-i3094286797.html

Pisz, dzwoń - pytaj :hmm:

Widziałem również w ofertach sklepów szyny montażowe (przysufitowe) - trzeba poszukać, teraz nie pamiętam konkretnie.

wszystko fajnie, tylko z tego co widzę to sama zasłonka bez szyny kosztuje ponad 170zł..... A spokojnie podpasuje zwykła, ładniejsza z marketu - ja kupiłem w Lidlu za jakieś 20 zł i sprawdziła się. Zasłonka to pikuś - gorzej z szyną górną - zależy jak idzie sufit - co tam jest na nim (szafka, lampka itd) - bo jeżeli nie ma nic to możesz banalnie zastosować szyny plastikowe z marketu i zrobisz całość za ok 50zł.

 

Zasłonka powinna być takiej długości aby przy drzwiach do łazienki sięgała do brodzika - aby woda nie popłynęła Ci gdzieś obok - po drzwiach.

 

Proponowany przeze mnie uszczelniacz - wcześniej - nie jest z betonu i spokojnie można się go pozbyć - a po ewentualnym demontażu kibelka - położyć na nowo.

 

Daj fotkę łazienki, sufitu, okienka, damy rade - coś wymyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku, gdy cena nie jest akceptowalna, można np. zastosować typowe, jednotorowe szyny z PCV (zależy jeszcze od sufitu).
Można wykorzystać 4 narożniki i dopasować do potrzebnego wymiaru wstawkami z listwy prostej.

post-8228-0-01591600-1363418530_thumb.jpg

Zasłonka może być np. taka (jest długa i z obciążnikami, więc nie będzie się kleić do ciała).

Jeśli obwód okaże się zbyt mały, to można zszyć dwie.

Podobny temat był już omawiany na forum.

 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szynami plastikowymi to świetny pomysł. Ja zastanawiałem się nad czymś takiego typu link. Ale nie wiedziałem jak to zamontować. Z dwóch stron mam lustro.

post-9565-0-27396800-1363424170_thumb.jpg

 

Podobny problem mam ze słuchawką prysznica. Może macie jakiś patent, aby uchwyt słuchawki przymocować do sufitu?

 

Co do zasłonek, to tu można coś wybrać w rozsądnej cenie link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.