Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z Neum najprostsza trasa to jednak przez Metkovic i Pocitelj, tam się nie wspinasz i nie kręcisz, nie męczysz. Kiedyś rozważałam trasę o którą pytasz z uwagi na ciekawostki po drodze min. Hutovo ale gdzieś czytałam, że jednak trasa ta dla osobówki nie jest lajtowa aczkolwiek polecana dla lubiących kręcić :D co miejscami widać na mapie. Dużo szybciej będzie wzdłuż Neretwy o ile nie utkniesz w korku na Metkovic :D

 

Kempingi w okolicy ...

http://www.autocamp-blagaj.com/home.html

http://www.camping-blagaj.com/

 

Na tym odcinku drogi po lewej stronie (jadąc z Mostaru do Blagaj) też widziałam jakieś kemp. 

Dzięki Gusia. Po cichu liczyłem na Twoją podpowiedź w tym temacie. Chyba się zastosuje do Twoich wskazówek odnośnie dojazdu, szkoda tylko trochę że trzeba dwa razy granicę przekraczać no i te kolejki. Miejmy nadzieje, że w tygodniu ok. 30-tego czerwca nie będzie tragedii. Odnośnie kempingu to też myślałem o tym:

http://www.autocamp-blagaj.com/home.html

chociaż ten drugi linkowany przez Ciebie też ładny, zobaczymy na miejscu.

 

 

marcin81 > ...A powiedzcie czy jechał ktoś od Stonu w kierunku Mostaru z przyczepą?

 

Marszruta w latach zauroczenia kempingiem Prapratno...

attachicon.gifKamp Oaza.png  →  więcej...

Pozrawiamy,

Ir & Ed

PS

Dziś pojechalibyśmy  →   tak...

Dzięki IrEd. A jechałeś już tamtędy?

Edytowane przez marcin81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki Gusia. Po cichu liczyłem na Twoją podpowiedź w tym temacie. Chyba się zastosuje do Twoich wskazówek odnośnie dojazdu, szkoda tylko trochę że trzeba dwa razy granicę przekraczać no i te kolejki. Miejmy nadzieje, że w tygodniu ok. 30-tego czerwca nie będzie tragedii. 

O przejście Klek-Neum się nie martw, na 6x  (zawsze lipiec lub sierpień) tylko 1x podjeżdżaliśmy do granicy w ogonku aut ok. 20 -30 min, jadąc na Peljesac. Była to niedziela ok. południa. Pozostałe przejazdy płynne. Gorsze doświadczenia mamy z Metkovic ...  utknęliśmy w 1,5 km korku na 2,5 h. Był to zwykły dzień tygodnia też ok. południa, myślę że za późno trafiliśmy wtedy na granicę. Lepiej ją przekraczać albo wcześnie rano albo późnym popołudniem. 

Jadąc tą trasą nie pomińcie Pocitelj :blagac: ... piękne stare miasto, kiedyś siedziba piratów adriatyckich ;) Na wzgórzu ruiny twierdzy skąd roztacza się piękny widok na Naretwę, poniżej kamienne domy, meczet, minaret, medresa. Nam się nie udało zatrzymać z powodu pogody i straconego na granicy czasu. Żałuję strasznie :(

Zerknij 1 i 2 

 

Nawet jadąc z budą powinno udać się zatrzymać na poboczu, miejscami są tam takie szersze zatoczki i dodatkowy pas parkingowy. Widać trochę na tej fotce.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Gusia kolejny raz. Twoje podpowiedzi jak zwykle nieocenione. O Pocitelj wiem co nieco z cropli ale dzięki za przypomnienie, dopisane do listy. W zeszłym roku też nie było problemu z granicą w Neum, przejechane z biegu w jedną i w drugą stronę, sprawdzona tylko ilość okładek paszportów ze stanem w aucie. Mój paszport nieważny od roku wtedy, wyhaczyli dopiero na granicy z Montenegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.