Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ze świętokrzyskiego polecam spradzoną trasę: Rzeszów - Barwinek - Słowacja  (można ominąć płatne 18 km autostrady) - Węgry (przed Miszkolcem zaczyna się autostrada) winieta kupiona na syacji paliw. Można wybrać przejazd przez Budapeszt lub obwodnicą. I tak samymi autostradmi na Istrę.

Edytowane przez wiegal (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kielczanin przeczytaj dokładnie post nr 2 .

 

Moje zdanie jest podobne w kwestii przejazdu przez Słowenię na ISTRIĘ. Uwierz mi , że absolutnie nieopłacalna jest jazda przez Słowenię omijając autostrady. Stracisz dużo czasu oraz nerwów ,a nie wykluczone ,że i pieniędzy ( większe koszty paliwa, ewentualne mandaty )

Wielokrotnie jeździłem po Słowenii także zwykłymi drogami i dzisiaj w żadnym przypadku nikt nie namówił by mnie do zrezygnowania z autostrady.

Pamiętaj , że musisz przejechać całą Słowenię . Więcej wydasz na paliwo niż na winietkę, a będziesz jechał dwukrotnie dłużej niż autostradą.

 

Gdybyś jechał z Mariboru do Zagrzebia i dalej to omijanie autostrady ma sens ,natomiast do KOPER -NIE.

Pozdrawiam i do zobaczenia w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam a zestawem powyżej 3,5 tony jaką trasę najlepiej wybrać żeby obniżyć koszty opłat drogowych ? Trasa Wadowice-Zadar

@andrzej34105

Wadowice - Zadar < podłącz się w dowolnym miejscu do naszej trasy ...

... będziesz miał jazdę jak po szynach.

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Już za parę dni za dni parę ... auto+przyczepa, jedziemy w tym kierunku, naszym utartym szlakiem.

Kliknij niżej na [ Majówka 2014 r.  ostatni wyjazd ], dowiesz się więcej ... o (SK + A)

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką trasę polecicie dla ludzi z północnej Polski (Słupsk) jadących do Dubrownika? lepiej na Niemcy i autostradą na południe? czy przez Polskę...

@Przemek78

GoogleMapy  <  sugerują 3 trasy, zerknij w panelu

Polecamy 2-gą opcję.

Do granicy D/A jedziesz bez opłat za autostrady. Austria zapłacisz za winietę 8,50euro/10dni,

Słowenię możesz ominąć  < zerknij, przybliż wg potrzeb...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Odradzamy czołgania się przez PL < nasza trasa, jazda przez PL = droga przez mękę !

Dwa tygodnie temu wracaliśmy tak jak zaznaczyłem od Cieszyna czerwoną linią do Siewierza.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek78

GoogleMapy  <  sugerują 3 trasy, zerknij w panelu

Polecamy 2-gą opcję.

Do granicy D/A jedziesz bez opłat za autostrady. Austria zapłacisz za winietę 8,50euro/10dni,

Słowenię możesz ominąć  < zerknij, przybliż wg potrzeb...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Odradzamy czołgania się przez PL < nasza trasa, jazda przez PL = droga przez mękę !

Dwa tygodnie temu wracaliśmy tak jak zaznaczyłem od Cieszyna czerwoną linią do Siewierza.

Widzę że jesteście częstymi gośćmi w tamtych rejonach, czy można kupić typowo winietę na okres np. 20 dni? czy zawsze będzie to miesiąc? chodzi mi o winiety w austrii słowenii no i oczywiście czy poruszając się wzdłuż wybrzeża Chorwacji główną trasą jest ona darmowa czy też trzeba za nią płacić?

Widzę że jesteście częstymi gośćmi w tamtych rejonach, czy można kupić typowo winietę na okres np. 20 dni? czy zawsze będzie to miesiąc? chodzi mi o winiety w austrii słowenii no i oczywiście czy poruszając się wzdłuż wybrzeża Chorwacji główną trasą jest ona darmowa czy też trzeba za nią płacić?

Chyba odnośnik do googlemaps nie działa bo wraca mi na górę tej strony na której jesteśmy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteście częstymi gośćmi w tamtych rejonach, czy można kupić typowo winietę na okres np. 20 dni? czy zawsze będzie to miesiąc? chodzi mi o winiety w austrii słowenii no i oczywiście

czy poruszając się wzdłuż wybrzeża Chorwacji główną trasą jest ona darmowa

czy też trzeba za nią płacić? < Opłata za autostrady w HR na bramkach wg przejechanej trasy, pozostałe drogi bez opłat .

Chyba odnośnik do googlemaps nie działa bo wraca mi na górę tej strony na której jesteśmy... < zgadza się !

@Przemek78

 GoogleMapy  <  sugerują ... (poprawka)

 

autostrady płatne < HR > cennik    >>>   więcej ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek78

 GoogleMapy  <  sugerują ... (poprawka)

 

autostrady płatne < HR > cennik    >>>   więcej ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & E

@Przemek78

 GoogleMapy  <  sugerują ... (poprawka)

 

autostrady płatne < HR > cennik    >>>   więcej ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

A jak z tymi drogami na Słowenii? Chodzi mi o ominięcie płatnych odcinków - jak one jakościoiwo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi drogami na Słowenii? Chodzi mi o ominięcie płatnych odcinków - jak one jakościoiwo?? < zerknij niżej

@Przemek78

Zawsze od lat omijamy autostradę w SLO, za kilka dni znowu tak pojedziemy do HR.

 

~Lenart  < info >  ~Ptuj

...obracaj kursorem myszy załączone obrazy

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Gdyby były to drogi w złym stanie, tak byśmy nie jezdzili.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi drogami na Słowenii? Chodzi mi o ominięcie płatnych odcinków - jak one jakościoiwo??

@Przemek78

Cały objazd jakościowo jest OK.

Na granicy A / SLO <  jest most na którym jest wąsko=ciasno ...

Przed wjazdem na most zestawem auto+przyczepa z obu stron,

zalecam upewnić się czy z przeciwnej strony nikt nie jedzie=jest pusto.

Jest to jedyne mini utrudnienie na tym objeżdzie.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Przed wjazdem do Mureck punkt   <  na mapie jest tania stacja paliw, opłata TYLKO gotówką.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ired, prośba, gdzie znaleźć opis trasy, gdzie przejść w Polsce i za granicą granice żeby ominąć płatne autostrady Słowenii? Wysłałeś mi wcześniej zdjęcia dróg, a Chciałbym wiedzxieć na co się i gdzie kierować, startuje z Chojnic w pomorskim i ciągnę na Vrsar, Jeśli możesz masz jakiś swój opis trasy szczególwy bedę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired, prośba, gdzie znaleźć opis trasy, gdzie przejść w Polsce i za granicą granice żeby ominąć płatne autostrady Słowenii? Wysłałeś mi wcześniej zdjęcia dróg, a Chciałbym wiedzxieć na co się i gdzie kierować, startuje z Chojnic w pomorskim i ciągnę na Vrsar, Jeśli możesz masz jakiś swój opis trasy szczególwy bedę bardzo wdzięczny.

@Przemek78

Zerknij na post # 44 < znajdziesz zdjęcia z objazdu SLO bez winiety

oraz foto wąskiego mostu granicznego A / SLO

Jak klikniesz na końcu na > Nasze miejsce = adres URL objazdu, przybliż...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.