Skocz do zawartości

Trasa Szeged-Sofia bez autostrad


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna trasę: Szeged - Timisoara - Drobeta Turu Severin - Kładowo - Zajecar - Sofia?

Ta trasa jest o 54 km dłuższa od trasy autostradami przez Belgrad, ale nie płacę za autostrady i nie muszę kupować winiety w Rumunii (tylko 300 km, do zrobienia w 1 dzień). Pozostaje pytanie jak wyglądają tam drogi, bo może lepiej po prostu zapłacić i nie kombinować. Bardzo proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna trasę: Szeged - Timisoara - Drobeta Turu Severin - Kładowo - Zajecar - Sofia?

Ta trasa jest o 54 km dłuższa od trasy autostradami przez Belgrad, ale nie płacę za autostrady i nie muszę kupować winiety w Rumunii (tylko 300 km, do zrobienia w 1 dzień). Pozostaje pytanie jak wyglądają tam drogi, bo może lepiej po prostu zapłacić i nie kombinować. Bardzo proszę o informacje.

@>nomadka > Bardzo proszę o informacje.

Jest to nasza jedna z tras do Bułgarii. Drogi dobre.

Calafat - Vidin pokonywaliśmy zawsze promem przez Dunaj.

Potem na różne sposoby jechaliśmy w "stronę słońca" do Czarnego morza.

niebieska linia <  zerknij znajdziesz więcej info

 

Pozdrawiam,

PS

Jak oddalisz, znajdziesz inne nasze trasy.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 km przed Drobetą jest most (tama?) na Dunaju. Myślałam o przekroczeniu granicy i przejeździe przez Dunaj właśnie w tym miejscu. Z ViaMichelin tam się przejeżdża. A Ty próbowałeś? Jakoś źle wspominam przeprawę promową Calafat-Vidim. Ale fakt dawno tamtędy nie jechałam.

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 km przed Drobetą jest most (tama?) na Dunaju. Myślałam o przekroczeniu granicy i przejeździe przez Dunaj właśnie w tym miejscu. Z ViaMichelin tam się przejeżdża. A Ty próbowałeś? Jakoś źle wspominam przeprawę promową Calafat-Vidim. Ale fakt dawno tamtędy nie jechałam.

@nomadka, > Około 10 km przed Drobetą jest most (tama?) na Dunaju.

Zapomnij o tym na wiosnę tego roku masz super most w Widinie, BG/RO.

 

W punkcie D (przybliż) jest jeszcze prom przed Dunaj Silistra < jest to nasza legendarna trasa

Prom Silistra < zerknij

Oba promy mile wspominam to była dodatkowa atrakcja jadąc do/z BG .

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki. Tamten kierunek "odpuściliśmy" jak zachód odpuścił nam wizy. Nasze w tym zakresie doświadczenia są więc z ubiegłego wieku.

wiesz może ile będzie kosztował przejazd przez ten most?

@nomadka

Nie ma mostu nie ma cennika. Od kilku la kibicuje budowie tego mostu.

Myślę że w Widinie zaokrąglą w górę, będzie więcej niż w Ruse < zerknij, czytaj komentarze

 

Jesczcze jest jedno przejście drogowe RO/BG punkt A < tędy jadą turyści z MD, UA i RUS,

celnicy tylko ich "macają"

 

Turyści z krajów uniij europejskiej mają przejazd bez STOPu.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie do poszukiwań, no i znalazłam relację z przejazdu tamą w Drobecie. W 2010 roku bez opłat: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=9757

A most w Calafat-Vidin oddali w ubiegłym roku, to ciekawostka, tylko dla pieszych i rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałeś mnie do poszukiwań, no i znalazłam relację z przejazdu tamą w Drobecie. W 2010 roku bez opłat: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=9757

A most w Calafat-Vidin oddali w ubiegłym roku, to ciekawostka, tylko dla pieszych i rowerów.

@nomadka

Przez ten most/tama nigdy nie jechaliśmy, był zamknięty dla nas.

W minionych, tamtych dawnych latach po stronie RO stał żołnierz ze strzelbą.

Niemniej jednak można było podejść do mostu, zobaczyć tamę+śluzę oraz sluzowane statki na Dunaju.

My "demoludy" patrzyliśmy w stronę Jugosławii jak na "Ziemię obiecaną"

oni w tym czasie byli  "w połowie"  kapitalistami z komunistycznym kneblem.

Pozdrawiam,

zdjęcie < z RO strony

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki, dzięki. Tamten kierunek "odpuściliśmy" jak zachód odpuścił nam wizy. Nasze w tym zakresie doświadczenia są więc z ubiegłego wieku.

wiesz może ile będzie kosztował przejazd przez ten most?

Most nic nie kosztuje,wjeżdzasz na Serbię i walisz na Bregowo w Bułgarii.Drogi przejezdne,widokli ładne i bez dziadowania w Vidin jedziesz i nie czekasz na prom.Ja zawsze tak jadę od czasu kiedy czekałem w Vidym jak mi łaskę zrobią za moje pieniądze że mnie przerzucą na drugi brzeg.Mozna tez z Rumunii przepłynąc promem do Serbii i potem  brzegiem Dunaju do Bregowa,po drodze zajeżdzając do Tekiji na tani nocleg z fajnym korytkiem za małe pieniądze.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.