Skocz do zawartości

FENDT


BERU

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw był Niewiadów (1997), od 2007 roku Hobby 495 Nowa! Teraz Fendt Saphir 470 z 2012 roku DMC 1400. Pozwólcie, że Niewiadówki nie będę porównywał. Hobby szczególnie dla mojej żony śliczne, firaneczki, klameczki, lampeczki. Po  3 latach użytkowania z dziećmi tyle mankamentów, że nie sposób ich wyliczyć: odchodzące listwy zamki poluzowane, klamki w szafkach rozeschnięte (klej puścił), "zawiasy" w schowkach pod siedzeniami mocno nadwyrężone, "chwiejące się" boczki siedzeń. W łazience puściły wkręty w większości szafek (przykręcone wkrętem z podkładką przez cienki plastik szafki, beznadzieja) i wiele innych. Naprawdę, nie żebym krytykowaćnieobiektywnie, ale wszystko cholernie delikatne. Wiem, że wszystko można urwać i zniszczyć, ale naprawdę pilnuję tego i dbam, dzieci korzystają pod nadzorem. Przyczepka była z łóżkiem piętrowym i pewnie nie wymieniałbym jej, a nadal użytkował, ale dzieci urosły, łóżko za krótkie, stąd był pomysł przebudowy wnętrza, ale ostatecznie stanęło na zakupie innego modelu i ........miało być Hobby.Szczególnie żona naciskała, aby marki nie zmieniać. Jednak po obejrzeniu kilku przyczep, ja zdecydowałem, że będzie to Fendt. Prawie to samo, ale wiecie, że "prawie to samo" czyni wielką różnicę. Przeważyła solidność wykonania. Nic dodać nic ująć. Tylko fendt. A oto kilka fotek.

Cześć, 

ja również gratuluję. Uważam, że zakup, którego dokonałeś był  bardzo trafny. 

Swoją drogą muszę przyznać, że masz dziwną jakąś przejściową wersję między rocznikiem 2012 a 2013. Ponieważ wersje z rocznika 2013 wyglądają tak jak Twój z tyłu tylko pionowe narożne listwy mają szerokie. Natomiast z rocznika 2012 mają jeszcze w innym formacie i nie są diodowe. Twój środek (kuchnia) wskazuje na model 2012. W ogóle zewnętrzny wygląd jest jak z wersji "brillant". Tak czy inaczej gratuluję zakupu i życzę mnóstwa radości z podróży.

Ja miałem najpierw knausa, później fendta z roku 2003 i przy fendzie pozostałem, bo teraz mam nowego (choć z rocznika 2012), bo uważam, że fendt jest bardzo dobrą i bardzo dobrze wykonaną przyczepą.  Dlatego na pewno nie bądziesz żałował zmiany z hobby na fendt, bo różnica w wykonaniu jest kolosalna.

 

Dla porównania:

rocznik 2012 - http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,468.html

rocznik 2013 - http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,809.html

rocznik 2014 - http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,28,produkt,779.html

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A, co tam, też się dopiszę do zacnego grona posiadaczy tej marki, Fendt Saphir 470, z tym że mój trochę starszy bo z 2009 roku.

Korzystając z okazji, mam zapytanie, gdzie kupię, lub czy można zaadoptować daszek kominka na dachu, nie wiem jak wyglądał, a chyba zgubiłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że chodzi o kominek od ogrzewania??? Jeżeli tak i jest to truma to końcówki komina są standardowe. Na allegro kupisz bez problemu.


Właśnie przekonałem żonkę do zakupu rolety z zakładanymi do niej bocznymi ścianami zamiast przedsionka.......wiem, że to nie to samo, ale .......praktyczne, szczególnie wtedy kiedy żona na noclegu tranzytowym czy objazdówce (2-3 noce i dalej), prosiła o rozłożenie przedsionka........... a teraz........żegnaj Hobby, witaj Fendzie i roletko.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Pozdrowienia dla dla użytkowników Fendt-ów! Jesteśmy zadowoleni z przyczepy, pełno miejsca widać duża dbałość o szczegóły i po prostu jakość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po wielkich męczarniach z zakupem dołączam do miłośników marki fendt.Mój zakup to Fendt Saphir 410 z 2009 roku DMC 1100kg, śliczny godny "miłości".

Pozdrawiam

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia i zaprezentuj twojego Fendta.

 

Sprawdź dokładnie dane DMC ,bo ja pierwszy raz spotykam Fendta 410 o takim DMC. Fendty to solidne i stosunkowo ciężkie przyczepy w porównaniu do innych o tym samych rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 1100,CIĘŻAR WŁASNY 930 występuje w katalogu. Sprawdziłem na tabliczce i francuskim dowodzie.Jest z Klima tylko bez ubikacji .

post-15699-0-01460000-1417961593_thumb.jpg

post-15699-0-30472800-1417961649_thumb.jpg

post-15699-0-82467500-1417961673_thumb.jpg

post-15699-0-87742300-1417961706_thumb.jpg

post-15699-0-11065300-1417961726_thumb.jpg

Edytowane przez ZdzislawW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajne te Wasze Fendziaki mikefoto i ZdzisławW. A dla nas pozostałych, co mają troszkę starsze modele, polecam katalogi Fenda aby zobaczyć jak to było kiedyś, w oryginale, jak był nówka...Od 1989 do 2015. Ech...

 

http://www.vdelzencaravans.nl/Default.aspx?ID=125

 

Pozdro.

Edytowane przez gornik15 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

jest to moja pierwsza przyczepa DENDT DIAMANT 650 TBSFD  z 2009 roku.  Pierwszy sezon zaliczony w 2014 roku (  3 mies łacznie zamieszkana ), generalnie uwag brak. Jest komfortowa. Brakuje jedynie piętrowego łożka dla dzieci -  osczędziłoby to wiecznego rozkładania / składania podkowy.

Bywałem w wielu innych markach ale FENDT to naprawdę dopracowana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam grono użytkowników FENDTA!!

Po sprzedaży dużego Detleffsa postanowiliśmy z żoną, że następna p-ka będzie mniejsza. Tzn. krótsza, węższa, z kabiną prysznicową i ewentualnie łóżkami piętrowymi ( wnuki ). Rok szukania i nic. Takich wersji nie produkują. Stopniowo zmniejszaliśmy wymagania. Jeżdziliśmy po dealerach tych " wirtualnych " i tych u których p-ki stoją na placu. Oglądaliśmy Weinsberga 550 QDK pod W-wą i wydawało się nam, że to jest to. Byliśmy pod Poznaniem i w Kutnie oglądać HOBBY ale to nie to. Ja jestem trochę wrażliwy na jakość a Marta reprezentacyjne szafki na kieliszki uważała za idiotyzm. I HOBBY odpadło w naszym rankingu. Pojechaliśmy do Bierunia i w Center Campie wybraliśmy Fendta 495SF. Niestety, ktoś go kupił wcześniej, był zaklepany. Sprzedawca miał mieć ciut mniejszy model 445TFB i zaprosił nas do stojącej obok większej p-ki aby pokazać obicia. Marta weszła....... i już nie wyszła. I znowu mam budkę 250 cm szerokości . Jakość wnętrza w porównaniu do uprzednio oglądanych jest o niebo lepsza, aż chce się mieszkać. Poprzedni Dethleffs był nieżle wykonany a tu jest jeszcze lepiej.

Wracając z Bierunia zważyłem pustą p-kę. Dokładnie tyle co w katalogu - 1460 kg. DMC to 1700kg. Jeszcze tylko akumulator i stały zbiornik na szarą wodę i.............. :yay::gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.