Skocz do zawartości

Zachciało mi się prawa jazdy B96 - co jak gdzie i po co ... perypetie + fakty


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Krzysztof potwierdzasz że trzeba było robić kurs...

Ja też przy wyjeździe z garażu nie włączyłem kierunku. Komunikat... Proszę powtórzyć manewr... Ale uprosiłem go żeby powiedział co było złe..i się poprawiłem . W życiu bym na to nie wpadł w stresie.

U mnie dokładnie to samo-proszę jeszcze raz powtórzyć manewr, a ja zdziwiony czemu skoro zrobiłem wszystko dobrze. Zaraz się kapłem że właśnie nieszczęsny kierunek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna opinia jest taka, że lepiej "pójść" na kurs, poćwiczyć plac, a i jazdę w mieście traktować przez pryzmat ulubionych "pułapek" panów egzaminatorów. Choć z drugiej strony, jeśli się trafi na whooya, to nic nie pomoże. Dodam, że ćwiczyłem na nowym, czyściutkim Multivanie VW z automatem oraz elegancką, niemiecką dwuosiówką. A na egzaminie trafiłem na trupa Opla z ręczną, ze źle wchodzącymi biegami. Hardkor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczyłem na modelowo podobnym zestawie jak zestaw egzaminacyjny . Jednak zestaw państwowy był jak nasze państwo - zajechany ale dumny. Udało się wszystko uruchomić i dojechać do szczęśliwego końca. Nauka automatem a egzamin manualem to chyba wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No panowie...egzamin b96 zaliczony.Co prawda za drugim razem i po 4 dodatkowo wykupionych godzinach, ale otworzyło mi to trochę oczy jakim jestem kiepskim kierowca od 23 lat

- congratulejszyn :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy i koleżanki proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie: 

jakie są różnice w uprawnieniach pomiędzy B+E a B96?

Pomijając kursy, egzaminu , czas wyrobienie , itp. 

Posiadam somochód o DMC 2000 i planuję zakup przyczepki ( pierwszej). Do tej pory szukałem o DMC do 1500 ale stwierdziłem, że za mało zapasu zostanie mi na bagaże. Dlatego muszę zrobić dodatkowe uprawnienie, a nie wiem na które się zdecydować. 

 

Prosze o pomoc w podjęciu decyzji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczny przelicznik 1,33. Jak masz hamulec najazdowy to dmc przyczepy musi być mniejsze co najmniej o 33% od dmc holownika. Nie ma tu znaczenia rodzaj prawa jazdy, to tyczy się warunków technicznych przyczepy i hamulca w jaki jest wyposażona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że wg tego współczynnika max DMC przyczepy jaką mogę ciągnąć to 1440??? 

To bardzo mało jak na przyczepę kempingową. Czy policja to sprawdza podczas kontroli?

Ja chciałem przyczepkę o DMC 1500 ale sprzedawca polecał mi żeby ją zrobić u producenta na 1700 ( jest taka możliwość przy zakupie nowej ) bo jak się dołoży klime i inne pierdoły to nie zostaje zapasu na bagaż. O tym współczynniku mi nic nie wspomniał . 

Z tego co rozumiem to aby legalnie ciągnąć przyczepkę o DMC 1700 to musiałbym mieć auto o DMC 2260. 

Dobrze to rozumiem?

Nie 2260 a 2400. Coś źle wcześniej policzyłem.

W 1 zdaniu też jest błąd. Nie 1440 a 1340 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeżeli w dowodzie od auta w rubryce O1 mam wpisane 2000 (rzeczywista masa przyczepki innej niż lekka ) to też obowiązuje ten współczynnik 1,33?   

Bo z tego wynika że oprócz zakupu wymarzonej przyczepki będę musiał tez kupić większe ( a raczej cięższe ) auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz buć w zgodzie z przepisami to tak, w o1 jest masa przyczepy z hamulcem, a w polskim prawie hamulec najazdowy nie jest hamulcem, jest warunkowo dopuszczony ale pod warunkiem stosowania 1,33. 

 

Niektórzy olewają 1,33 ale trzeba mieć świadomość jakim sprzętem, inaczej wygląda auto np 2250 z napedem na 4 buty, dwulitrowym dislem 190km i buda 1900 a inaczej jakiś np mondeo z napędem na ośke i jakimiś 130KM

2 minuty temu, wilk435 napisał:

teraz podaj dmc auta bo w tej chwili podajesz dmc przyczepy

W pierwszym swoim poście napisał dmc auta 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.