Skocz do zawartości

Szukam przyczepy.


Grzela

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam duza przyczepe dla dwoch osob, ale to wszystko zalezy od tego co kto potrzebuje, gdzie kto jezdzi i jak sie przemieszcza.

 

Jezeli zalozymy ze bedziesz raczej postojowy w jednym miejscu, do tego bedziesz korzystal z przedsionka w ktorym w gruncie rzeczy spedza sie najwiecej czasu.. to miejsce jako takie w przyczepie bedzie sluzylo do spania.

U nas jest inaczej bo my przedsionka nie posiadamy, wszystko odbywa sie albo pod golym niebem tz parasolem albo w przyczepie jak pada albo jest zimno. Ale my jestesmy jezdzacy i przemieszczajacy sie z miejsca na miejsce i sam przedsionek jest dla nas nieprzydatny.

Dla mnie podstawa bylo stale lozko i dodatkowo naroznik, ktory niby mozna rozlozyc ale dla nas wazniejsze bylo miejsce. Mozna lezac na nim ksiazke poczytac, mozna spokojnie zjesc przy stole nie przeszkadzajac sobie lokciami itp ale my korzystamy z przyczepki caly rok, moze zima nie tak czesto jak latem, ale jednak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Grzela! wydaje mi sie, ze musisz myslec troszke inaczej....

ta z tego ogłoszenia:

 

http://www.allegro.pl/item229713858_hobby_excellent_2000r_piatek_k_kutna.html

 

jest niczego sobie, jest przyczepa strikte czteroosbowa ( vis a vis wejscia masz rozkladane łozko dla dwóch osob ) + kanapa dwuosobowa z przodu przyczepy, nawet jak starszy syn nie bedzie z wami juz jezdzil ona bedzie idealna dla pozostałych trzech osób ( w mojej cycyepie jest identyczny rozklad i sie sprawdza ),

pozatem moze dojsc do sytuacji, ze za kilka lat bedziesz mial ciut wieksza rodzinke....

 

nie patrz sie jaka jest roznica pomiedzy ustawieniem przyczepy malej ( 2 - 3 osobowej ) czy duzej ( 4 - 5 osobowej ) - patrz sie na swoj i rodziny komfort w trakcie wypoczynku,

kwestia jazdy z dłuższa przyczepa czy krotsza - to kwestia wprawy, nawyków i zachowania na drodze.... nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym szukał jakiejś 5 metrowej w jednej osi. Dwuosiowe są trudne w przestawianiu, ciężkie,

bardziej skomplikowane i chyba się od nich odchodzi.

Szukałbym też raczej bez piętrowego łóżka bo jak napisałeś niedługo możecie jeżdzic we 3

a to już będziesz miał na tzw. zawsze, poza tym dla dużej osoby jest tam trochę duszno i ciasno.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym też raczej bez piętrowego łóżka bo jak napisałeś niedługo możecie jeżdzic we 3

a to już będziesz miał na tzw. zawsze, poza tym dla dużej osoby jest tam trochę duszno i ciasno

Dlatego też polecałem Knausa Sudwinda w tej przyczepce jest takie sprytne rozwiązanie że górne łóżko się składa i z niego robią się zwykłe szafki. Moim zdaniem super rozwiązanie :swieca: Prawdę mówiąć jakbym miał zmieniać to właśnie na ten model bardzo mi się podoba. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka jest niczego sobie, ale myle ze te 4.40 dlugosci bedzie dla czterech osob ciutke za malo, bo z tego co widac na zdjeciach sa trzy miejsca do spania.

 

Obrazek

 

Ten obrazek wskazuje raczej na 4 miejsca do spania świadczy o tym przerywana linia. Prawa kanapa na noc rozsuwa się do tej przerywanej linii i jest pełnowymiarowe 2 ososbowe łóżko. Tak jest np. w mojej przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też polecałem Knausa Sudwinda w tej przyczepce jest takie sprytne rozwiązanie że górne łóżko się składa i z niego robią się zwykłe szafki

Patent spotykany też w innych markach: np. Steckermanie :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka jest niczego sobie, ale myle ze te 4.40 dlugosci bedzie dla czterech osob ciutke za malo, bo z tego co widac na zdjeciach sa trzy miejsca do spania.

 

Obrazek

 

Ten obrazek wskazuje raczej na 4 miejsca do spania świadczy o tym przerywana linia. Prawa kanapa na noc rozsuwa się do tej przerywanej linii i jest pełnowymiarowe 2 ososbowe łóżko. Tak jest np. w mojej przyczepie.

 

To zalezy tylko od modelu przyczepki, ogladalam troche Hobby Excellent i czy ta mala kanapa jest przesuwana czy nie zalezy od dlugosci przyczepy. Wszystkie przyczepy w granicach 4 m dlugosci byly trzy osobowe, bez mozliwosci przesuniecia malej kanapki, Przyczepy powyzej 5 metrow cztero osobowe... wlasnie przy identycznym ukladzie mialy ta mozliwosc przesuniecia. No chyba ze ktos ekstra zamowil sobie taka mozliwosc w malej przyczepie, ale standard byl taki jak napisalam wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przyczepy w granicach 4 m dlugosci byly trzy osobowe, bez mozliwosci przesuniecia malej kanapki, Przyczepy powyzej 5 metrow cztero osobowe... wlasnie przy identycznym ukladzie mialy ta mozliwosc przesuniecia.

 

tutaj mam odmienne zdanie od Jule-i a to dlatego, ze moj Sterckeman ma wewnatrz niewiele ponad 4 metry ( zewnetrzna z dyszlem 5,21 ) ale jest przyczepa stricke 4-osobową, kanapa pokazana na obrazku po lewej jest po rozłozeniu normalnym pełnowymiarowym łóżiem, gdzie spokojnie sie wyśpią dwie osoby... i kolejne dwie osoby na tej po prawej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem trochę po komisach, aby się rozeznać w temacie i poprzymierzać. Bezwarunkowo przyczepa duża daje większy komfort (stałe łużko- nie trzeba składać, rozkładać, a co za tym idzie przenosić wszystkiego ze stolika itd) ale też jest mniej "zgrabna". Co do terminu zakupu, wszyscy właściciele komisów sugerują, aby się wstrzymać do końca września, początek października. Będzie wtedy największy wybór. Teraz oni dopiero zaczynają kupować i sprowadzać.

 

Pozdrawiam.

Grzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi w Sterckmanie moze i tak byc, w wiekszych Hobby tez jest podobnie. Ale porownalam tego Hobby z Grzeli ogloszenia i znajduje tylko takie na ten przyklad

 

http://www.auto24.de/anzeige-1,376,4317087/Excellent-400-SF-d2998/HOBBY-Excellent-400-SF-d2998?&

 

w ktorych pisze Schlafpleatze 3, czyli miejsc do spania 3.... i to by sie zgadzalo z tym jak bylam u przedstawiciela Hobby pod Frankfurten i we wszystkich malych przyczepkach nie bylo przesuwanej tej mniejszej kanapki. Rozkladala sie tylko na dlugosc nie zmieniajac szerokosci.

 

a tu jest ten sam model identyczne rozmieszczenie, ale przyczepka ponad 5 metrow i Schlafpleatze - miejsc do spania ma 4-y.

 

http://www.auto24.de/anzeige-1,376,5075310/Excellent-400-SF/HOBBY-Excellent-400-SF?&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej Hobby z podanego linku, to już jej nie ma. Jest natomiast podobnej wielkości (spanie dla 4 osób, ale jednak do poruszania się na codzień wewnątrz to trochę ciasno dla 4 ludzi) z 2005 roku, bez namiotu za 34 tys.zł.

 

Pozdr.

Grzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.