Skocz do zawartości

Wyjazd na Węgry kwiecień/maj 2013r.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedzcie mi proszę, którędy najlepiej jechać do Hajduszoboszlo z Opola?

@koszak napisał: którędy najlepiej < dodam którędy najtaniej=bez winiety za Słowację?

MapyGoogle sugerują trzy trasyA - B  < zerknij > panel obok mapy

 

Lucek26 napisał:

Opole-Cieszyn-Cadca-Zilina-Martin-Ziar nad Hronom-Zwolen < autostrada R1 = winieta < sprawdż

-Lucenec-Miszkolc-Tiszaujvaros-Polgar-Balmazujvaros-Hajduszoboszlo

Pozdrawiam,

PS

Jeżeli interesuje Ciebie przejazd bez winiety na tej trasie napisz.

Słowacja < autostrady

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację dla wszystkich którzy nie wiedza jaka jest pogoda na Węgrzech, jest taka strona internetowa (ichniejsza) gdzie można z 15 dniowym wyprzedzeniem sprawdzać aurę jaka nas czeka i to w prawie konkretnych miejscach.

 

Klikamy     http://koponyeg.hu/t/Eger (tutaj jest akurat dla miasteczka EGER)

 

aby wybrać swoją miejscowość klikamy na Válassz másik települést vagy régiót » i wybieramy swoje miasteczko.

 

Mnie się bardzo często sprawdzało ................ Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację dla wszystkich którzy nie wiedza jaka jest pogoda na Węgrzech, jest taka strona internetowa (ichniejsza) gdzie można z 15 dniowym wyprzedzeniem sprawdzać aurę jaka nas czeka i to w prawie konkretnych miejscach.

 

Klikamy     http://koponyeg.hu/t/Eger (tutaj jest akurat dla miasteczka EGER)

 

aby wybrać swoją miejscowość klikamy na Válassz másik települést vagy régiót » i wybieramy swoje miasteczko.

 

Mnie się bardzo często sprawdzało ................ Polecam

 

28'c :look:   a mnie klima w aucie nie działa :'(

sprawdzałem na różnych portalach i jedne właśnie prognozują taką "burzową" - ciepło i mokro, a inne ok 20-23'c i słonecznie

 

w każdym razie śniegu raczej nie będzie ;)

 

na chłodniejsze deszczowe dni zostają jaskinie, te z basenami i te ze stalagmitami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie zwiedzania, zna ktoś to miejsce http://tiszataviokocentrum.hu/ ?

wygląda ciekawie http://tiszataviokocentrum.hu/hu/galeria/kepgaleria/category/7-akvarium-aquarium.html

 

IMG_7798.jpg

 

nie za bardzo rozumiem co tam jest za pozycja w cenniku "GPS boat trip - 1 hour, max. 5 person"

tzn dostajemy łódkę z GPSem i pływamy ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informację dla wszystkich którzy nie wiedza jaka jest pogoda na Węgrzech, jest taka strona internetowa (ichniejsza) gdzie można z 15 dniowym wyprzedzeniem sprawdzać aurę jaka nas czeka i to w prawie konkretnych miejscach.

 

Klikamy     http://koponyeg.hu/t/Eger (tutaj jest akurat dla miasteczka EGER)

 

aby wybrać swoją miejscowość klikamy na Válassz másik települést vagy régiót » i wybieramy swoje miasteczko.

 

Mnie się bardzo często sprawdzało ................ Polecam

@ Laykonikus napisał:

... dla wszystkich którzy nie wiedza jaka jest pogoda na Węgrzech ...

temperatura < pogoda > zachmurzenie

Pozdrawiam,

PL < sprawdż

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opole-Cieszyn-Cadca-Zilina-Martin-Ziar nad Hronom-Zwolen-Lucenec-Miszkolc-Tiszaujvaros-Polgar-Balmazujvaros-Hajduszoboszlo

Dzięki bardzo za szybka odpowiedz.

A co sądzicie o trasie przez Kraków, Brzesko, Nowy Sacz, Piwniczna i dalej Preszow, Koszyce i dalej Wegry?

 

Jeżeli interesuje Ciebie przejazd bez winiety na tej trasie napisz.

Słowacja < autostrady

Jedziemy na 4 przyczepy. Każdy zestaw przekracza 3,5t i oczywiście winiety mamy zamiar kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybka odpowiedz.

A co sądzicie o trasie przez Kraków, Brzesko, Nowy Sacz, Piwniczna i dalej Preszow, Koszyce i dalej Wegry?

 

 

Jedziemy na 4 przyczepy. Każdy zestaw przekracza 3,5t i oczywiście winiety mamy zamiar kupować.

@koszak napisał:

Jedziemy na 4 przyczepy. Każdy zestaw przekracza 3,5t i oczywiście winiety mamy zamiar kupować.

 

Polecam trasę bez górek  A - B < INFO > nasze trasy SK   wraz z noclegami

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Koszak trasa którą zaproponowałem jest przeze mnie sprawdzona i jest spokojna z niewielkim ruchem pojazdów. Pamiętajcie o wykupieniu także winietki na przyczepy ponieważ zestawy przekraczają DMC 3,5 tony.

Jeżeli jeździcie po Słowacji ,to wiecie z całą pewnością, że POLICJA skutecznie nadzoruje ruch na drogach i nie toleruje przekroczeń nakazanych prędkości nawet o 10 kilometrów. Przypomniałem o tym tak na wszelki wypadek.

Może będziemy się widzieć gdzieś na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trasa jaką podaje Ired pomiędzy Pawłowicami a Cieszynem jest nieprzejezdna. Trwa remont drogi 938 i wyznaczono objazd drogami 81 do Skoczowa i S1 ze Skoczowa do Cieszyna.

Optymalna trasa to po zjeździe z A1 obwodnicą Żor do drogi 81, potem do Skoczowa i przejazd S1 do Cieszyna.

Informacja o utrudnieniu m.in. tutaj.

 

Niestety cała trasa podlega pod viatoll.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek szkoda , że nie napisałeś o tym wcześniej bo byłem bardzo zaskoczony gdy skręciłem autem z przyczepą na Pawłowice a tu niespodzianka -informacja o zamkniętej drodze. W efekcie pojechałem na USTROŃ i TRZCINIEC.

 

Przy okazji informuję, że droga pomiędzy Martinem a ZDZIAREM na SŁOWACJI jest nierówna i spotyka się odcinki pełne dziur.

Cena ON na SHELLU MOTOREST TOMASOVCE 5km przed LUCENCEM  1,369 Euro/litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w temacie zwiedzania, zna ktoś to miejsce http://tiszataviokocentrum.hu/ ?

wygląda ciekawie http://tiszataviokocentrum.hu/hu/galeria/kepgaleria/category/7-akvarium-aquarium.html

 

IMG_7798.jpg

 

nie za bardzo rozumiem co tam jest za pozycja w cenniku "GPS boat trip - 1 hour, max. 5 person"

tzn dostajemy łódkę z GPSem i pływamy ?

Bardzo fajne miejsce, byliśmy tam ze znajomymi (4 dorosłe osoby + dwoje dzieciaczków na wózkach),

Piękne widoki, zabawa na cały dosłonie dzień dla rodzin z dziecmi.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne miejsce, byliśmy tam ze znajomymi (4 dorosłe osoby + dwoje dzieciaczków na wózkach),

Piękne widoki, zabawa na cały dosłonie dzień dla rodzin z dziecmi.

Polecam.

 

my też byliśmy, miejsce fajne, a prawie 2m ryby robią wrażenie :look:

mam kilka fotek to wrzucę w weekend

 

miejsce typowo dla dzieciaków

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z akwarium i tego co poza

 

rybki

DSC_1913.JPG

 

wydry

DSC_1900.JPG

 

kozy :D

DSC_1879.JPG

 

żółwie

DSC_1864.JPG

 

ptaszki

DSC_1861.JPG

 

pływaczki

DSC_1965.JPG

 

widok z wieży na jezioro

DSC_1924.JPG

 

wstęp na 2+2 (jeden jako baby) to ok 70-80zł

 

 

a to dla tych co wymarzli na majówce :P

DSC_1797.JPG

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.