Skocz do zawartości
inhalt

Kategoria B+E w Gdańsku

Rekomendowane odpowiedzi

inhalt

Chciałbym dorobić do swojego prawa jazdy B kategorię E. Już wiem (dzięki forum), że muszę zrobić kurs (teoria + praktyka czyli jazdy na placu i w mieście), badanie lekarskie oraz następnie zdać egzamin praktyczny (plac + miasto).

No i powstaje pytanie gdzie. Okazuje się, że nie ma zbyt wiele ośrodków szkolących w Trójmieście. Egzaminy B+E są przeprowadzane tylko w PORD Gdańsk (w Gdyni nie ma) więc pewnie ośrodki też będą z Gdańska, bo szkoda czasu na dojazdy z Gdyni. Póki co znalazłem tylko jedną szkołę Auto Ecole na Wita Stwosza 73 w Oliwie, która takie kursy robi. Nie mam zielonego pojęcia jakie są opinie o tej szkole i ich podejściu oraz zdawalności. Koszt kursu niemały, bo 1100 zł, ale skoro płacę to chcę sie też czegoś nauczyć, a nie tylko mieć papierek o odbyciu szkolenia.

Bardzo proszę osoby chetne do podzielenia się swoimi wrażeniami i wiedzą w zakresie:

• gdzie można odbyć szkolenie;
  • gdzie warto, a gdzie nie warto;
  • jak w praktyce wygląda egzamin w Gdańsku na tę kategorię;
  • jakie są opinie o Auto Ecole z Oliwy.

Będę wdzięczny za uwagi koleżeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
seba1

Kolego jeśli pytasz o szkoły jazdy w Gdańsku, to myśle że więcej byś sie mógł dowiedzieć na lokalnych portalach, :banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil_K

Nie wiem jak WORD w Gdańsku, ale Wrocławski WORD publikuje systematycznie ranking "zdawaloności" informaujący o tym jaki procent kursantów z danej szkoły zdał egzamin za pierwszym razem.

Ogólnie to całkiem niezły u nas miernik bo szkoły starają sie być w czołówce i tak uczą, żeby ludzie zdawali te egzaminy (proszę bez komentarzy nt. jakość szkolenia w Polsce, wiadomo że liczy się efekt, a kierowca dopiero później uczy się jeździć)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

Nasz PORD (Pomorski Ośrodek ...) publikuje tylko zbiorcze zestawienie zdawalności bez podziały na szkoły. W każdym razie ja tylko takie znalazłem. Wydać, że B+E zdaje około połowy podchodzących do egzaminu, przy czym 2/3 porażek to plac manewrowy, a 1/3 miasto.

Może koledzy z okolic Trójmiasta (a jest nas paru) mają E i mogą powiedziec kilka słów na poruszony temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marekp750
Napisano (edytowane)

Hej

Zdawałem w grudniu B+E w Gdańsku.

Jazda Fiatem DUCATO + przyczepa 2-osiowa.

Egzamin praktyczny czyli: plac + miasto.

Powiem tak, w Ducato jak ustawisz dobrze lusterka a są 4 sztuki każde regulowane elektrycznie (+dotakowo dwa lusterka dla egzaminatora),

pięknie wszystko w nich widać. Jedziesz z przyczepą do tyłu jak chcesz. Auto dobrze chodzi (sprzęgło, hamulec, kiera).

Cały proaktyczny egzamin to z 40 minutek wychodzi. Plac i jazda po Gdańsku.

Co do szkoły jazdy... wybrać musisz sam. Ja szkoliłem się w Rusocinie k/Pruszcza Gdańskiego.

Jak masz jakieś pytania to zapraszam.

Edytowane przez marekp750

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

Dziękuję - te informacje napawają optymizmem.

Jeśli ktoś jeszcze z krajan może dorzucić swoje uwagi to popraoszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi