Skocz do zawartości

Kategoria B+E w Gdańsku


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dorobić do swojego prawa jazdy B kategorię E. Już wiem (dzięki forum), że muszę zrobić kurs (teoria + praktyka czyli jazdy na placu i w mieście), badanie lekarskie oraz następnie zdać egzamin praktyczny (plac + miasto).

 

No i powstaje pytanie gdzie. Okazuje się, że nie ma zbyt wiele ośrodków szkolących w Trójmieście. Egzaminy B+E są przeprowadzane tylko w PORD Gdańsk (w Gdyni nie ma) więc pewnie ośrodki też będą z Gdańska, bo szkoda czasu na dojazdy z Gdyni. Póki co znalazłem tylko jedną szkołę Auto Ecole na Wita Stwosza 73 w Oliwie, która takie kursy robi. Nie mam zielonego pojęcia jakie są opinie o tej szkole i ich podejściu oraz zdawalności. Koszt kursu niemały, bo 1100 zł, ale skoro płacę to chcę sie też czegoś nauczyć, a nie tylko mieć papierek o odbyciu szkolenia.

 

Bardzo proszę osoby chetne do podzielenia się swoimi wrażeniami i wiedzą w zakresie:

 

  • gdzie można odbyć szkolenie;
  • gdzie warto, a gdzie nie warto;
  • jak w praktyce wygląda egzamin w Gdańsku na tę kategorię;
  • jakie są opinie o Auto Ecole z Oliwy.

Będę wdzięczny za uwagi koleżeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak WORD w Gdańsku, ale Wrocławski WORD publikuje systematycznie ranking "zdawaloności" informaujący o tym jaki procent kursantów z danej szkoły zdał egzamin za pierwszym razem.

Ogólnie to całkiem niezły u nas miernik bo szkoły starają sie być w czołówce i tak uczą, żeby ludzie zdawali te egzaminy (proszę bez komentarzy nt. jakość szkolenia w Polsce, wiadomo że liczy się efekt, a kierowca dopiero później uczy się jeździć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz PORD (Pomorski Ośrodek ...) publikuje tylko zbiorcze zestawienie zdawalności bez podziały na szkoły. W każdym razie ja tylko takie znalazłem. Wydać, że B+E zdaje około połowy podchodzących do egzaminu, przy czym 2/3 porażek to plac manewrowy, a 1/3 miasto.

 

Może koledzy z okolic Trójmiasta (a jest nas paru) mają E i mogą powiedziec kilka słów na poruszony temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Zdawałem w grudniu B+E w Gdańsku.

Jazda Fiatem DUCATO + przyczepa 2-osiowa.

 

Egzamin praktyczny czyli: plac + miasto.

 

Powiem tak, w Ducato jak ustawisz dobrze lusterka a są 4 sztuki każde regulowane elektrycznie (+dotakowo dwa lusterka dla egzaminatora),

pięknie wszystko w nich widać. Jedziesz z przyczepą do tyłu jak chcesz. Auto dobrze chodzi (sprzęgło, hamulec, kiera).

Cały proaktyczny egzamin to z 40 minutek wychodzi. Plac i jazda po Gdańsku.

 

Co do szkoły jazdy... wybrać musisz sam. Ja szkoliłem się w Rusocinie k/Pruszcza Gdańskiego.

 

 

Jak masz jakieś pytania to zapraszam.

Edytowane przez marekp750 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.