Skocz do zawartości

przejazd przez Alpy z przyczepką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i jednocześnie chciałbym poprosić o informacje nt. możliwości przejazdu zestawem z Vaduz do Salzburga trasą wytyczoną przez Google maps tzn. trasą S16 i A12 przez Innsbruck. Wybieram się tam oczywiście latem :) - na przełomie czerwca i lipca ale i tak mam pewne obawy czy mądrze jest pchać się tam z cepką???

Z góry dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi

Edytowane przez zibi200 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem częściowo tą trasą i nie było problemów :ok: jak masz dobrego konia to bez ale sobie to przejedziesz, a warto bo miejscami są super widoczki :-] Ja jednak unikałem głównych dróg i jechałem landami a tam to już trzeba zwracać uwage na nachylenia i serpentynki ... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Salzburga do Insbrucka - z palcem w pupa.gif. A później pytaj... :) Ja jechałem do Insbrucka przez przełęcz Brennerską od strony Włoch. Sporo piłowania ale zestawy widziałem (jechałem wtedy z namiotem)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Alpy jechalem autostrada ze Slaska przez Graz do Veneto Volvo 760 2.8 z ok. 900kg na haku i nawet nie poczulem. Kiedy indziej znowu jechalismy VW Sharanem 2.0 z Sete do Calais i auto sie dusilo, mimo, ze bez przyczepki. Ale Omega to raczej masz czym ciagnac, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Insbrucka w okolicy Zirl w kierunku przejścia w Scharnitz jest zakaz wjazdu z przyczepami powyżej 750 kg. Jak jest w Twoim kierunku to nie wiem, ale niewykluczone, że będzie problem. Podjazdy w tej okolicy są dość znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady :brawo:

 

 

 

zalerzy co ma pod maską

 

przyczepkę pociągnę Octavką 1.8T - 150KM więc jest czym ciągnąć ale nie chciałbym piłować na jedynce i stresować się patrząc na wskaźnik temperatury a tak właśnie miałem w ubiegłym roku w Czarnogórze :sciana:

 

Z Insbrucka w okolicy Zirl w kierunku przejścia w Scharnitz jest zakaz wjazdu z przyczepami powyżej 750 kg. Jak jest w Twoim kierunku to nie wiem, ale niewykluczone, że będzie problem. Podjazdy w tej okolicy są dość znaczne.

 

ale ten zakaz jest jak się w Zirl zjedzie z z autostrady A12 na Scharnitz? mam nadzieję że takich podjazdów ( i zakazu) na autostradzie nie ma?

Edytowane przez zibi200 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten zakaz jest jak się w Zirl zjedzie z z autostrady A12 na Scharnitz? mam nadzieję że takich podjazdów ( i zakazu) na autostradzie nie ma?

Od Inssbrucka do Landeck a nawet jeszcze kawałek dalej żadnych zakazów i podjazdów nie ma. Jechaliśmy z przyczepami i nie było żadnych niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem od Insbrucka landówką w kierunku Scharnitz. W pewnym momencie jest rozjazd i w kierunku Scharnitz jest ten zakaz. Na autostradzie oczywiście nie ma takich obostrzeń.

 

Sprawdziłem na mapie. Zakaz jest na drodze nr 177 (E533).

 

Tak na marginesie, ten zakaz nie jest tam postawiony od tak sobie. Podjazd jest naprawdę stromy. Jechałem z niewiadówką, a musiałem się wspinać piłując na jedynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełęcz Brennerską jest płatny...niewiem.gif

Jest płatny.

Na paczątku stycznia płaciłem : Innsbruck - Brenner 8 Eu , Brenner do zjazdu na SS242 4Eu z drobnymi

za samo auto ale z przyczepą chyba podobnie.

Edytowane przez adje (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem od Insbrucka landówką w kierunku Scharnitz. W pewnym momencie jest rozjazd i w kierunku Scharnitz jest ten zakaz. Na autostradzie oczywiście nie ma takich obostrzeń.

 

Sprawdziłem na mapie. Zakaz jest na drodze nr 177 (E533).

 

Tak na marginesie, ten zakaz nie jest tam postawiony od tak sobie. Podjazd jest naprawdę stromy. Jechałem z niewiadówką, a musiałem się wspinać piłując na jedynce.

 

:dzieki:

 

Od Inssbrucka do Landeck a nawet jeszcze kawałek dalej żadnych zakazów i podjazdów nie ma. Jechaliśmy z przyczepami i nie było żadnych niespodzianek

 

dziękuję bardzo :) czyli reasumując od Salzburga do Landeck spokojnie można śmigać, bez obaw o zbytnie wysilanie holownika....... jestem jeszcze ciekaw jak dalej tzn. do Liechtensteinu i dalej nad jezioro Bodeńskie?

 

A tak przy okazji, to przejazd przez przełęcz Brennerską jest płatny...niewiem.gif

 

dzięki śliczne za info ale na przełęcz Brennerską się nie wybieram - mam zamiar dotrzeć nad jezioro Bodeńskie a powrót przez Bawarię i Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.