Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

TUV nie jest homologacją ważną na terytorium RP, o ile w ogóle jest homologacją. Homologacje raczej tylko urzędy wydają w odróżnieniu od certyfikatów. Certyfikat może przyznać każdy, nawet ja mógłbym jakieś wystawiać ;)

 

Jeśli Austriacy mają jakieś przepisy dotyczące mocowania bagażu, to naświetl temat, jeżdżę tam raz na jakiś czas, chętnie się podszkolę.

 

Nie ma żadnych homologacji na bagażniki rowerowe, nie trolujcie ludzi.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dawaj link do dziennika ustaw nakładającego wymóg posiadania homologacji na bagażnik rowerowy ;) Dopóki go nie przedstawisz, to możemy sobie tak trolololować dopóki nasza galaktyka nie zderzy się z inną ;)

 

Chętnie też dowiem się jakaż to firma sprzedaje bagażniki z homologacją (oczywiście z polską homologacją). Certyfikaty mnie nie interesują, (mogę sobie go wystawić sam).

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś w sprzedaży jakikolwiek uchwyt rowerowy z polską homologacją?

Jak wyrywasz pojedyncze wątki z wypowiedzi to ta rozmowa z Tobą nie ma sensu bo w ten sposób do niczego nie dojdziemy po za biciem piany. Wypowiedziałem się jak to wygląda w przypadku gdy coś się stanie. Każdy ma swój rozum i zrobi wg własnego uznania. Poza tym jakie ma znaczenie czy widziałem uchwyt z homologacją czy nie? Jeżeli chcesz aby było po twojemu to już wcześniej napisałem, że masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie dojdziemy? Dojdziemy, jeśli tylko wkleicie link. Przecież nie wymagam cudów: Po prostu, skoro uważacie że homologacje są wymagane, to udowodnijcie to.

 

Ja mówię: W Polsce nie jest wymagana homologacja na bagażniki rowerowe. 

 

Jeśli ktoś ma przeciwne zdanie, chętnie wysłucham, a nawet przyznam się do błędu. Proszę tylko o uzasadnienie, udokumentowanie tego przeciwnego zadania: link do dziennika ustaw i do co najmniej jednego uchwytu rowerowego który ma polską homologację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.............. to udowodnijcie to.

 

Ja mówię: W Polsce nie jest wymagana homologacja na bagażniki rowerowe. .

Masz rację, ja nic nie muszę udowadniać, podobnie jak tego, że, linkę od przyczepy należy zaczepiać za odpowiednie oczko przy haku a nie robić stryczka na kuli i że to kosztuje 50 ojro

 

 

 

wysłane z tableta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dyskusja poszła nie w tą strone w którą oczekiwałem :oslabiony:

 

Kolego Lza, dziwnie się troche czyta Twoje rady o samoróbkach, "wiązaniu sznurkami", itd itd skoro jak wszyscy wiedzą uznajesz tylko nowe porządne rzeczy  :niewiem:

 

Co do homologacji to kupując legalny markowy produkt licze że firma zadba o wszystko co wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że uchwyt skonstruowany i przystosowany do montażu w tym miejscu zapewni największą wygodę użycia i bezpieczeństwo. Niemniej nie ma przymusu stosowania takiego rozwiązania, nie ma konieczności homologowania metody mocowania ładunku do pojazdu. Można kupić 10 metrów linki gumowej, albo kilkanaście/dziesiąt taśm transportowych, poświęcić 2 godziny na staranne przywiązanie nimi rowerów i też będzie legalnie i bezpiecznie. Niemniej uchwyt rowerowy stworzono po to, żeby bezpieczne przymocowanie roweru zajęło kilkadziesiąt sekund i było komfortowe, pewne i wygodne. 

 

Chodzi mi tylko o nie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, jakoby uchwyty rowerowe (czy w ogóle jakiekolwiek systemy mocowania ładunku do pojazdu osobowego, bo walizkę przecież też można przewieźć na bagażniku) - wymagały homologacji. Nie wymagają.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z tym zaczepianiem linki awaryjnego hamowania. Nie należy jej zaczepiać pod główką haka ale nie wszystkie haki posiadające homologację mają specjalne ucho. Jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko przerobiony od VW ( na klapę ) i nikt się nie czepia , rowerki wozi się bezproblemowo tylko załadunek jest troszkę upierdliwy ze względu na wysokość .

post-4393-0-84500300-1482526264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak jest z tym zaczepianiem linki awaryjnego hamowania. Nie należy jej zaczepiać pod główką haka ale nie wszystkie haki posiadające homologację mają specjalne ucho. Jak to jest.

 

18a034838753f496f6c716fa55b4f62f.jpg

Instrukcja AL-KO

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Na ten temat można poczytać tu :

http://forum.karawaning.pl/topic/211-linka-zabezpieczaj%C4%85ca/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maras, napisałem tak w odpowiedzi na wpis kolegi chris-66 w tym temacie jak i w tym poleconym przez Ciebie. Nie poparł go konkretnymi przepisami tylko widzimisie niemieckiego policjanta ,który podobnie jak wielu naszych nie musi grzeszyć rozumem.Po przeczytaniu podanego przez Ciebie postu można mieć wiele wątpliwości. Ja robię pętle pod główką haka / nie mam innej możliwości/ i uważam że ma to mechaniczne uzasadnienie i oby nie było potwierdzone praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę szukał niemieckich przepisów, bazuję na własnych doświadczeniach i wiedzy przekazanej mi przez moich kolegów z Niemiec którzy też jeżdżą z ogonami, a instrukcje od przyczepy mogą być uniwersalne.

 

wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.