Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Batu, ten uchwyt na hak co pokazłeś na zdjęciu to jest do rowerów wyłącznie "męskich" do "damskich" musisz dokupić taką poprzeczkę kierownik - śiodełko, który zastępuje górną ramę w rowerach "męskich" taka poprzeczka na jeden rower firmy Thule to koszt około 110,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Port - mówiąć krótko - ADAPTER :]. Zgadza się, a niemarkowy ok 70 zł.


Batu, jeśli nie ciągasz przyczepki i w grę wchodzą tylko 3 rowery to polecam Ci platformę rowerową Interpack Trio.

Produkt jest na prawdę godny uwagi i można go kupić za 650 zł.

Ja z racji życia w dużym i ciasnym mieście oraz ciągania budy jestem zwolennikiem bagażników (uchwytów) na dach. Łatwiej jest zaparkować w jakiejś luce...

W razie czego pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mi tak pokręciliście w głowie, że nie mam pojęcia w którym pójść kierunku ;-)

Będę musiał chyba bardziej wczytać się w internet. Ale tą poprzeczkę to można dokupić w dowolnym momencie i dołączyć?

Nie wiem czy którejś z babek w rodzinie coś nie odwali.

Commander - sprawdzę co to jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ceny z komosu jest to - http://www.bagaznikisklep.pl/176-bagazniki-rowerowe-hangon-3b-bagaznik-na-hak-3-rowery-odchylany-972.html

Więc jeszcze raz - wystarczy na razie kupić tylko to, tak?  Opis:

 

 

Wygodny, łatwo odchylany bagażnik rowerowy z certyfikatem ISO montowany na haku holowniczym.

- Solidne mocowanie z certyfikatem ISO nie wymagające wstępnej regulacji
- Wygodna funkcja odchylania ułatwia dostęp do bagażnika auta
- Płaski po złożeniu, zajmuje niewiele miejsca ułatwiając przechowywanie
- W komplecie taśmy mocujące rowery i elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo
- Przygotowany do montażu dodatkowej tablicy oświetleniowej Thule 976
- Mieści trzy rowery

 

Wynika, że to już komplet tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batu...

 

491 zł uchwyt + 120 zł tablica oświetleniowa + ok 120 zł za 2 adaptery do damek = 731 zł a na tym uchwycie rowery i tak nigdy nie beda stabilne. Często przy skośnych ramach zdarza się, że przednie koło wisi nisko nad ziemią i przy przejeżdzaniu progów moga uderzyć o ziemię 

Nadal proponuję Ci platformę Trio

 

Zobacz oferty w sklepie Gemini Kraków (nie wiem czemu ale nie mogę wklejać linków) bo mają wyprzedaż.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakładając temat z myślą o zrobieniu bagażnika rowerowego na dyszel przyczepy przyszedł czas na realizację zadania  :] .

Wykorzystując pomysł yankess-a http://forum.karawaning.pl/topic/12892-baga%C5%BCnik-rowerowy/ zrobiłem podobny stelaż. wykorzystałem do tego stary zalegający w garażu bagażnik dachowy, który był zdekompletowany. Materiał ten jest mocny i lekki. 

Bagażnik ten pociąłem na odpowiednie długości i zespawałem ze sobą.

 

1922142_224097431115461_81179089_n.jpg

 

Wykorzystałem również plastikowe czarne pancerze, które pociąłem i nasunąłem na elementy stelaża.

 

1011013_224097537782117_930558137_n.jpg

 

Wykorzystałem również plastikowe zaślepki, które umiejscowiłem na końcach stelaża.

 

1794612_224097447782126_524282197_n.jpg

 

Efekt końcowy po zamontowaniu całego bagażnika :

 

1959750_224097761115428_1884797228_n.jpg

 

1609857_224097731115431_1853166977_n.jpg

 

1902827_224097781115426_2114207423_n.jpg

 

Pozostało jeszcze pomalować stelaż farbą antykorozyjną oraz zrobienie obejm montażowych do dyszla  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w fazie testów :) mam jeszcze inny pomysł na taki bagażnik. Zrobię próby wytrzymałościowe obecnego bagażnika i zrobię też inny stelaż bo mało pracy potrzebuje ;)

Edytowane przez COLLINS18 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Collins udanego i zgrabnego bagażnika. Jednak zapytam o to co mi spędza sen z powiek...

Czy z rowerami na dyszlu nadal będziedz się mieścił w DMC przyczepki? 

Jak tylko troche cieplej sie zrobi mam zamiar jechać z cepką na wagę, tak zapakowaną jak na wyjazd więc zobaczymy. Również zobaczę nacisk na hak- waga już kupiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.