Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Witajcie.

 

Powiedzcie w takim razie szanowni koledzy "zielonej budce", jakie wartości nacisku są dopuszczalne, tzn. max i min, a jaka jest naprawdę optymalna, żeby nie bujało w żadną stronę.

 

Pozdrawiam.

 

Takie rozsądne wartości wahają się między 50 - 65 kg, ale warto sobie też tak organoleptycznie wyeksperymentować podczas jazd testowych. Aha, jest jeszcze aspekt, jaką wartość podaje fabryka na max nacisk na zaczep przyczepy. W mojej przyczepie jest 50 kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Powiedzcie w takim razie szanowni koledzy "zielonej budce", jakie wartości nacisku są dopuszczalne, tzn. max i min, a jaka jest naprawdę optymalna, żeby nie bujało w żadną stronę.

 

Pozdrawiam.

To wszystko zależy od samochodu i przyczepy oraz od wartości jaką ma dany hak w samochodzie oraz zaczep w przyczepie, nie ma co obciążać na maxa zawsze powinno

być z 10-15 kg poniżej wartości maksymalnej. Ale tak jak pisał tomekk najlepiej samemu dopasować tą wartość do danego auta.

 

Witam !

 

 

 

Takie rozsądne wartości wahają się między 50 - 65 kg, ale warto sobie też tak organoleptycznie wyeksperymentować podczas jazd testowych. Aha, jest jeszcze aspekt, jaką wartość podaje fabryka na max nacisk na zaczep przyczepy. W mojej przyczepie jest 50 kg.

 

Pozdrawiam

 

50 kg to bardzo mało :puk: wydawało mi się że standard to 75kg. :niewiem:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

To wszystko zależy od samochodu i przyczepy oraz od wartości jaką ma dany hak w samochodzie oraz zaczep w przyczepie, nie ma co obciążać na maxa zawsze powinno

być z 10-15 kg poniżej wartości maksymalnej. Ale tak jak pisał tomekk najlepiej samemu dopasować tą wartość do danego auta.

 

 

 

50 kg to bardzo mało :puk: wydawało mi się że standard to 75kg. :niewiem:

Pozdrawiam.

 

Czemu uważasz, że 50 kg to bardzo za mało, skoro producent przyczepy pozwala mi obciążać zaczep max 50 kg ? Nie ma jakiegoś standardu, ale 75 kg to za dużo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

 

Czemu uważasz, że 50 kg to bardzo za mało, skoro producent przyczepy pozwala mi obciążać zaczep max 50 kg ? Nie ma jakiegoś standardu, ale 75 kg to za dużo.

 

Pozdrawiam

 

Wiesz tak piszę bo nie spotkałem przyczepki z obciążeniem zaczepu 50kg, ale może to zależy od jej wielkości :niewiem: co do samochodów

to raczej te 75 kg to minimum ale to też zależy od auto bo w Ford miał 75kg teraz w BMW mam 90 kg a w Discovery 150kg.

Ale po rozwaleniu wagi 120 kg hehe(1).gif i ładowaniu przyczepki na "oko" :P w tym roku zaopatrzę się już w wagę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak piszę bo nie spotkałem przyczepki z obciążeniem zaczepu 50kg, ale może to zależy od jej wielkości :niewiem: co do samochodów

to raczej te 75 kg to minimum ale to też zależy od auto bo w Ford miał 75kg teraz w BMW mam 90 kg a w Discovery 150kg.

Ale po rozwaleniu wagi 120 kg hehe(1).gif i ładowaniu przyczepki na "oko" :P w tym roku zaopatrzę się już w wagę.

Pozdrawiam.

 

Moja przyczepa ma 7,2 m długości i DMC 1500 kg, w papierach stoi 50 kg max nacisk na zaczep. Co do nacisków na hak to jest to wartość maksymalna i nie należy przyjmować jej jako wyznacznik obciążenia zaczepu przyczepu. Osobiście najlepsze wyniki w moim przypadku były w na dwie użytkowane przyczepy pomiędzy 50 - 60 kg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak piszę bo nie spotkałem przyczepki z obciążeniem zaczepu 50kg, ale może to zależy od jej wielkości :niewiem:

 

No to chyba za mało przyczep widziałeś :-] z moich większość miała 50kg a do maleństw nie należały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dziękuję za podpowiedzi. Coś musi być z tym 50 kg bo w tej wadze jest mnóstwo haków do kupienia. Ja dopłaciłem i kupiłem 75kg / 2000 kg. i chyba dobrze zrobiłem...

Czyli posumowuąc 50-60 kg byłoby fajnie. Tak czy siak widzę, że wagę muszę kupić...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam.

 

Dziękuję za podpowiedzi. Coś musi być z tym 50 kg bo w tej wadze jest mnóstwo haków do kupienia. Ja dopłaciłem i kupiłem 75kg / 2000 kg. i chyba dobrze zrobiłem...

Czyli posumowuąc 50-60 kg byłoby fajnie. Tak czy siak widzę, że wagę muszę kupić...

 

Pozdrawiam

 

Co do haka, to ważne co jest w papierach auta i tu masz też podany maksymalny nacisk na hak. Może być tak, że i tak parametry holownika nie dają pola do popisu dla większych wartości haka.

Co do jeżdżenia to zawsze jak coś jest nie tak z holowaniem to przekładam pościel pomiędzy przodem, a tyłem, lub ze dwie butle 5 litrowe wody niegazowanej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje rowery wożę na bagażniku samochodowym montowanym na haku. Taką kulę zamontowałem na dyszlu - widać to na zdjęciu. Kula jest podniesiona i usztywniona . Bagażnik zakładam odwrotnie niż w aucie ( odwracam go "tyłem"). Taki sposób pozwala na dostęp do bakisty oraz powoduje, że przy skręcie nie zawadzam zderzakiem o koła - są wyżej. Wcześniej kula była niżej i nie powodowało to kłopotów przy skręcie raczej przy próbie otwarcia bakisty. Zamocowane wysoko rowery kiwają się znacznie. W lusterku wstecznym wygląda to na tyle niefajnie, że mimo iż nic się nie działo to założyłem dwie taśmy od bagażnika do bocznych rączek. Nie są naciągnięte, mają tylko wybrany luz. Zaletą tego sposobu jest też możliwość przełożenia na hak auta i zabranie rowerów na dalszą wycieczkę.

:ok: AdamH

post-567-0-78577700-1360494166_thumb.jpg

post-567-0-34346500-1360494268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bagażniku rynnowym ( typowym dachowym ) montowanym na dyszlu problemem są rynny sterczące na boki i zawadzające o zderzak przy skręcie. Są sztywne więc porysują zderzak. Opisany powyżej sposób mocowania jest trochę elastyczny. Rowery swobodnie ugnę o jakieś 10 cm. To wystarcza w sytuacjach granicznych. Takie bywają bo mam długi zestaw.

:ok:AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jestem nowy,nie znam się na dociążeniach haka , wyważaniach itp. mam taką zasadę -  wiele razy ciągnę lawetę i jeżeli nie mogę jej swobodnie podnieść ,to wyważam w ten czy inny sposób.Co do bagażnika rowerowego na zaczepie, mam na dwa rowery korytka i nigdy ,nawet w ekstremalnym skręcie nie zarysowałem zderzaka.Jedyna wada tego rozwiązania to ostre krawędzie rynienek ,łatwo o skaleczenie nogi. Przyczepa Hobbi 450 ,auto WV b5. Pozdrowienia i do miłego spotkania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.