Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

To jest bardzo fajny bagażnik. Miałem taki w poprzedniej przyczepie. Dokup paski do rynienek i będzie ok. Te dwa uchwyty i tak jak zamocujesz rowery to zobaczysz, że nie trzymają sztywno rowerów. Więc polecam opaski samozaciskowe "trytytki" dodatkowo wedle potrzeb i uznania. Zawsze dodatkowo zakładałem aż nie uzyskałem pewnego zamocowania rowerów.  Teraz mam Thule na dyszlu i jak mam porównanie to ten na dyszlu to porażka (kłopotliwy jak nie wiem - przynajmniej dla mnie) . Tęsknię za tym na tylnej ścianie.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, mateaknl napisał(a):

Dzieki, moglbys wytlumaczyc ktory uchwyt nie jest zamocowany wlasciwie? Ten lewy? Jak powinno prawidlowo byc? Dzieki wielkie!

Ten wygięty jak bumerang ma być obok tego krótkiego na poprzeczce.  W założeniu ma sięgnąć do skrajnego rowera.

Ja dokupiłem takie jak stare mi sparciały..

https://allegro.pl/oferta/paski-tekstylne-do-bagaznikow-rowerowych-40cm-4szt-13113480108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał(a):

dlaczego porażka-

1. Ten na tyle jest dla mnie  całkowicie bezkolizyjny. Często miałem rowery i okazywalo się że jednak nie będziemy z nich korzystać. Zatem wisiały sobie do końca wyprawy. Zakładałem je kiedy chciałem i nie przeszkadzały mi przy pakowanie reszty gratów do przyczepy. Przy dyszlu pakuję je na samym końcu bo mi osobiście przeszkadzają rowery przy komfortowym dostępie do bakisty podczas pakowania.

2. Na dyszlu - po pierwsze ma wpływ na nacisk na haku. Ja nie mam ultra lekkich rowerów. Po drugie, żeby naprawdę komfortowo korzystać  z bakisty to jednak u mnie muszę je zdemontować. Po trzecie pomimo że mam założony bagażnik zgodnie z instrukcją ( zachowane odległości) to i tak w rowerze najbliżej bakisty muszę zdemontować pedał( odległość od włazu przy założonym pedale to jakieś kilka milimetrów- więc oczami wyobraźni widzę jak przy najechaniu na niewielka przeszkodę mam piękna dziurę w klapie) no i muszę składać kierownicę. Dla mnie porażka jak mam porównanie do tego starego, który był dla mnie o wiele mniej problematyczny. No może ma jedną wadę - jak jest okno to nie skorzystamy z niego w pełni. Tylko uchył A jak "chwycą " blokady to trzeba trochę się nagimnastykować żeby "puściły"

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie chciałem zakładać tematu napisałem na już istniejącym no ale tam uchwyt na rower na dyszel i tyl przyczepy, niestety moim problemem nikt się nie zainteresował, szukam dalej , znalazłem, kotleta co prawda ale tyczy się bagażnika na dach czytam a tu.......   juz ktoś odgrzał i przekształcił w bagażnik na tył przyczepy, więc tak tył przyczepy i dyszel już jest poszukaj , a ja tu zaczynam, mam już kupione relingi zamontowane na śruby 5.5twardosc klej do gwintu czerwony oraz mam już belki,  teraz szukam bagażnika 2szt co kupić nowe zwykle gdzie trzeba z drabiny wsadzać rower góral i turystyczny, czy kupić bagażnik uzywany ale droższy który podnosi rower z punktu 0, a może coś polecacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bl13 napisał(a):

image.thumb.jpeg.d4cfc2d3ed958150e0baea750342242a.jpegmoże coś takiego Ci pomoże przy obsłudze uchwytu rowerowego na dachu ? 

Mi chodzi o uchwyt na rowery, taki uchwyt mam w samochodzie do off Road-u 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MARKON ja mam coś takiego. Plusem jest to, że kręgosłup nie cierpi, bo podnosi się bez udziału siły mięśni. Minus - przy zakładaniu innego roweru trzeba dopasować mocowania, jadąc bez bagażnika wystają dwie rury do których mocujesz te srebrne. To generuje hałas.

8cbddad34861a184cf673e6eaba3.thumb.jpeg.badc9af247d53069801751955897471e.jpeg

889b7f924013b523ed696c678e22.thumb.jpeg.1913b51b09a004e549cc9d2249cb8a83.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Walt napisał(a):

@MARKON ja mam coś takiego. Plusem jest to, że kręgosłup nie cierpi, bo podnosi się bez udziału siły mięśni. Minus - przy zakładaniu innego roweru trzeba dopasować mocowania, jadąc bez bagażnika wystają dwie rury do których mocujesz te srebrne. To generuje hałas.

8cbddad34861a184cf673e6eaba3.thumb.jpeg.badc9af247d53069801751955897471e.jpeg

889b7f924013b523ed696c678e22.thumb.jpeg.1913b51b09a004e549cc9d2249cb8a83.jpeg

I taki planowałem kupić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś jakiś patent na bagażnik 2w1.

Albo rowery jadą za autem na haku na zwykła wycieczkę albo na przyczepie przed bakistą. 

Wiem że można kupić belkę z dospawaną kulą haka i tak zamocować bagażnik ale te samochodowe mają jeszcze światła i zajmują przez to więcej miejsca niż dedykowane na przyczepę. Może jest jakiś model z odpinanymi światłami ?

 

Ewentualnie co polecacie do przewozu na ten moment tylko jednego rowera z możliwością rozbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wrzucić rowery na dach auta?

Czy przyczepa ma na tyle nośności i "balansu" by zabrać rowery i ciężki bagażnik + kulę na dyszlu?

3 minuty temu, Ventyl napisał(a):

Ewentualnie co polecacie do przewozu na ten moment tylko jednego rowera z możliwością rozbudowy

może "wieszak" na tył auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał(a):

A nie lepiej wrzucić rowery na dach auta?

Czy przyczepa ma na tyle nośności i "balansu" by zabrać rowery i ciężki bagażnik + kulę na dyszlu?

może "wieszak" na tył auta?

Bagażnik na dach odpada bo nie znalazłem nic pod moje auto :( 

Niestety mam wersje auta bez relingów dachowych w sprzedaży są tylko bagażniki dedykowane pod relingi a do uniwersalnych brak stóp dopasowujących do dachu.

Znalazłem ewentualnie coś takiego pod jeden rower

 image.png.9ef39caac25480f83acf361ad3e484da.png

Lub coś takiego na kule w aucie i dodatkowo domontować kule na dyszlu. Tylko nie mam zaufania do tego typu bagażników.

image.png.5e28fa230acdeb524eebb599dbc8ccac.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.