Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwage w którym miejscu na klapie opiera sie dany bagażnik Mi się wydaje że to kluczowe przy ewentualnych uszkodzeniach wgniotkach itp Czym bliżej wzmocnień załamań blachy tym lepiej, najgorzej na dużych prostych blachach

Dzięki za radę sprawa jest na tyle skomplikowana że mam sedana i nie każdy bagażnik pasuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W tym roku spotkałem na kempingu znajomych co mieli ten bagażnik - Padova, zwróciłem uwagę, bo pomagałem wsadzić na niego rowery. Nie byli zadowoleni - punkty podparcia (te gumowe nóżki) robiły wgniecenia w dachu i tylnej klapie. Rzeczywiście bagażnik ma wiele możliwości ustawienia i mocowania, ale nie udało się ustawić go tak by nie wgniatał blach samochodu.

Wozili na dużym kombii 2 dorosłe rowery trekkingowe i jeden dziecięcy. Wiem, że po sezonie chcą go sprzedać i kupić jakiś porządniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz dachowego? Ja mam na dachu i auto wyższe niż sedan, mocowanie 4 rowerów 5 min. Wyjdzie pewnie drożej zwłaszcza jak nie masz belek dachowych, ale dla mnie rozwiązanie super. Miałem dwa sharany które wcześniej woziły na klapie bagażniki, w obu były wgniecenia i zarysowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolisz dachowego? Ja mam na dachu i auto wyższe niż sedan, mocowanie 4 rowerów 5 min. Wyjdzie pewnie drożej zwłaszcza jak nie masz belek dachowych, ale dla mnie rozwiązanie super. Miałem dwa sharany które wcześniej woziły na klapie bagażniki, w obu były wgniecenia i zarysowania

Nie chce tyle wydawać bo pod koniec roku lub na początku przyszłego będzie nowy holownik , Koszt dachowego bagażnika wynosi ok 800-1000 zł ,sama baza to koszt 600 zł wg mnie zakup bezsensowny na jedne wakacje . A niestety bazy od Passata nie dopasuje do nowego auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest jedyny powód to tym bardziej byl to rozważał. Belki używane kupisz pewnie za okolice 200zł, i je później sprzedaż za podobną kase. A uchwyty na rowery to już przekładasz do następnego auta. Możesz kupić drogie fajne albo tańsze i też nie gorsze, jedynie z innym sposobem mocowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest jedyny powód to tym bardziej byl to rozważał. Belki używane kupisz pewnie za okolice 200zł, i je później sprzedaż za podobną kase. A uchwyty na rowery to już przekładasz do następnego auta. Możesz kupić drogie fajne albo tańsze i też nie gorsze, jedynie z innym sposobem mocowania

Właśnie szukam znalazłem nowy za cenę 299 zł http://allegro.pl/bagaznik-dedykowany-vw-passat-b3-b4-b5-vw-lupo-i6889109067.htmli do tego mocowanie na rower http://allegro.pl/uchwyt-bagaznik-rowerowy-na-rower-aluminiowy-cruz-i6145357815.html czy taki zestaw może być? nie reklamuje tego sprzedawcy po prostu mam blisko do tego sklepu

Edytowane przez BIENIEK2712 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same belki tylko z innym mocowaniem, bo cytryna nie passat. Mogą być, przy podróży z cepą nie widać różnicy, bez cepy powyżej 110km/h troche szumią, ale w sumie to każde belki szumią. Jeżeli uchwyty chcesz na dłużej to dorzuć paredziesiąt zł i kup takie

http://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-dach/thule-freeride-532-bagaznik-rowerowy-na-dach?gclid=EAIaIQobChMIgtbMgOqh1QIVmqntCh3F6gffEAQYASABEgICl_D_BwE

 

Dotykałem, przymiarrzałem i są ok, naprawde porządne. Jedynie najmniejszego 12" rowerka nie mogłem zapiąć. Dlatego wziąłem te

https://www.bagazniki.pl/mobile/pl/p/Uchwyt-rowerowy-MONT-BLANC-BARRACUDA-LEWA/75

Troszke droższe ale mam co potrzebuje i będą na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślę że będziesz bardziej zadwolony. Zwłaszcza jakbyś nowe auto kupił z elektrycznie otwieraną klapą, bo wtedy nabagażnikowego nie można dać, a jakby co te thulki zawsze sprzedaż

Belki zamontowane , jedno pytanie odnośnie odległości belek bo w instrukcji ani słowa o rozstawie , założyłem tak i nie wiem czy dobrze

post-19428-0-40070000-1500921973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia :) u mnie są oryginalne otwory montażowe w relingach i inaczej nie zamontuje. Ale bagażniki mają regulowany rozstaw. Wiem jedynie że im bardziej do przodu tym lepiej bo troche się równoważy nacisk bagażów w bagażniku i cepy. Chociaż przy dwóch rowerach to niewiele zmieni. Jak chcesz moge jutro rano zmierzyć rozstaw belek jak jest u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.