Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie potrzebujesz odchylanego to kup taki jak miałem w Knausie. Dominik kupił bardzo podobny do Fiammy i chyba wydał coś koło 400zł.

 

Coś takiego http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-fiamma-na-2-rowery-gomarket-pl-i6539419439.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O takim właśnie prostym myśle :hmm:  odchylania i inne bajery mi nie potrzebne ;)

 

Marek, ta opcja na 3 rowery jest kusząca ale brak miejsca i obciążenie chyba skreślają to rozwiązanie :niewiem:  chyba że ktoś ma i sie podzieli wrażeniami? choćby dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do dyszla, o ile się da. Dyszel jest w większości przyczep w formie trójkąta, jak się domyślam, więc można przykręcić w takim miejscu żeby uchwyt na ramę był przymocowany do dyszla. Tylko pewnie wówczas tylko jeden taki uchwyt by się dało, bez żadnych przeróbek przymocować.

To jeszcze jedno zasadnicze pytanie, a co z homologacją takiej rzeźby ?? Bo konstrukcja rodem z garażu zasługuje może na podziw na forum muratora, ale i na konkretny mandat, a może nawet na zabranie papierów.

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno zasadnicze pytanie, a co z homologacją takiej rzeźby ?? Bo konstrukcja rodem z garażu zasługuje może na podziw na forum muratora, ale i na konkretny mandat, a może nawet na zabranie papierów.

 

Wydaje mi się, że uchwyty rowerowe nie wymagają homologacji. W każdym razie nie spotkałem się z tym do tej pory z takimi wymogami. To jest tylko ułatwienie do transportu - możesz rower wieźć po prostu przywiązany sznurkami do pojazdu - jeśli tylko przywiążesz go bezpiecznie. Uchwyt rowerowy to tylko coś co ułatwia mocowanie do pojazdu, więc nie wymaga homologacji, musi jedynie nie zagrażać bezpieczeństwu.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co piszą, że nie jest wymagana homologacja mają rację i Ci co piszą, że jest wymagana homologacja też mają rację. Problem zaczyna się podczas kolizji/wypadku. Jak wiadomo za rozmieszczenie i zabezpieczenie przewożonego ładunku odpowiada kierowca, który przewozi ten ładunek. W tym przypadku tym ładunkiem są rowery. Zdarza się i są filmiki na YT, że rower spada z pojazdu a kierowca tego nie widzi albo nie chce widzieć i jedzie dalej. Jak ładunek spadnie i nie wyrządzi nikomu krzywdy/szkody to nic się nie dzieje (zawsze musi być przyczyna i skutek). Jak ładunek spowoduje szkody wówczas pan policjant lub prokurator zadaje pytania kierowcy. Jeżeli kierowca udowodni, że przewożony ładunek był należycie zabezpieczony a sznurki, gwoździe i inne bagażniki były do tego przystosowane i miały ważną homologację to kierowca ma spokój i pytania są zadawane producentowi, firmie homologującej itp. Jak się okaże, że gwoździe i sznurki nie były przeznaczone do mocowania roweru lub nie miały homologacji tzn. że ładunek nie był należycie zabezpieczony i winę ponosi kierowca przewożący ładunek/rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie z tymi samoróbkami bo szkoda czasu i kasy. To jak z deseczkami pod łapy...

Kupiłem dwie używki Fiammy w bardzo dobrym stanie. Na przód kosztowała mnie 260 zł a na tył 280. Kompletne z uchwytami i paskami, aceny podałem z przesyłką.

Warto za taką kasę bawić się w druciarstwo?

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Miałem oryginalny bagażnik z opcja na 3 rowery na dyszel i dałem sobie spokój. Rowery się kiwają, trzeszczą, ograniczają mocne złożenie się zestawu, nie bardzo.

Na nowy sezon założyłem uchwyty na klapę bagażnika auta i będę zakładał rowery bardziej u góry, więc pochylona przednia ściana przyczepy nie będzie tak ograniczała skrętu. Mam taki bagażnik do zawieszenia, też oryginalny. Gdyby  nie wysokość auta to bym dawał jednak na dachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś coś porządnie i starannie wykonana to dlaczego wydawać tysiące zł skoro można kilkaset. jakiejś filozofii przecież tu nie ma, trzeba tylko przymocować jeden kawałek metalu do drugiego. Ale nie forsuje pomysłu, to raczej luźne burzomóżdżenie. 

 

A tak swoją drogą, czy rowery umieszczone na dyszlu nie utrudniają otwierania klapy bagażnika w samochodach typu rodzinnego/vanach multifunkcyjnych? 

 

utrudniają, ale da się otworzyć. Ja mam duże rowery (szerokie kierownice) i mam też wysoką klapę tylną w samochodzie - ma pewnie z 1,2m. Przy uchylaniu mija się ze 2cm klapa z kierownicą i wszystko gra. Bagażnik na dyszlu utrudnia manewry z przyczepą.... ja przeważnie nie cofam bo nie ma potrzeby, ale jakbym miał mocno złamać zestaw to bez wysiadania i sprawdzania odległości od zderzaka by się nie obyło.

 

jeżeli szukasz nowego bagażnika to polecam Thule. Mam z konieczności ten uchylny (droższy o 150zł od fiammy) ale zdecydowanie warto było dopłacić. W cenie w uchwytach do rowerów są zamki zabezpieczające przed kradzieżą... amatorską ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne bagażniki były do tego przystosowane i miały ważną homologację to kierowca ma spokój i pytania są zadawane producentowi, firmie homologującej itp.

 

Widziałeś w sprzedaży jakikolwiek uchwyt rowerowy z polską homologacją?

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się, że uchwyty rowerowe nie wymagają homologacji. W każdym razie nie spotkałem się z tym do tej pory z takimi wymogami. To jest tylko ułatwienie do transportu - możesz rower wieźć po prostu przywiązany sznurkami do pojazdu - jeśli tylko przywiążesz go bezpiecznie. Uchwyt rowerowy to tylko coś co ułatwia mocowanie do pojazdu, więc nie wymaga homologacji, musi jedynie nie zagrażać bezpieczeństwu.

To jak wyjaśnisz policji w razie kolizji że Twój patent jest bezpieczny ?? Bo właśnie temu służy homologacja - to świadectwo, że produkt ma określoną nośność, wytrzymałość przy hamowaniu, zabezpieczenia przed spadnięciem i tak dalej. W zasadzie nie możesz nic do samochodu zamontować ani zmieniać co nie ma badań dopuszczajacych do ruchu, żarówki jak chcesz LEDy to w podsufitkę możesz, a do stopu czy pozycji niestety nie. Więc nie kombinuj i nie rób z siebie cygana z modyfikacjami na własną rękę.

 

 

wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzujecie. Prawdopodobnie jest tylko 1 kraj w Europie, który wymaga takich świadectw. (ale zgodnie z jakimiś tam konwencjami może tego wymagać tylko w stosunku do pojazdów zarejestrowanych wyłącznie w tym kraju). Miałem kolizję i miałem bagażnik rowerowy. Nikt nie pytał o żadne homologacje, zresztą jestem prawie pewny, że w naszym kraju nie ma takich. Jeśli są - chętnie się dokształcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś w sprzedaży jakikolwiek uchwyt rowerowy z polską homologacją?
TUV może być ?? Bo znam polskiego producenta bagażników dachowych i rowerowych z takim atestem.wysłane z telefonu

 

Teoretyzujecie. Prawdopodobnie jest tylko 1 kraj w Europie, który wymaga takich świadectw. (ale zgodnie z jakimiś tam konwencjami może tego wymagać tylko w stosunku do pojazdów zarejestrowanych wyłącznie w tym kraju).
Chciałbym cię zobaczyć jak w Austrii się tłumaczysz, że w Polsce można rower sznurkiem przywiązać i w związku z tym, zgodnie z konwencją wiedeńską możesz tak jeździć po całej Europie.wysłane z telefonu Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.