Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Bagażnik rowerowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

#1 COLLINS18

COLLINS18

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów
  • SkądWilanowo/Kartuzy/Kaszuby
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 420 Prestige 1993r.
  • Holownik:VW Passat B6 Kombi 1.9 TDI & Opel Astra 1.6 16V

Napisano 31 styczeń 2013 - 21:56

Witam ponownie:-)

Chce jeszcze przed sezonem zamontować bagaznik rowerowy. Jak byłem na kempingu w Łebie zauważyłem pewną rodzinę z niemiec i mieli zamontowane na dyszlu bagaznik rowerowy x2 tego typu (foto)

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Załączone miniatury

• bag.jpg

Użytkownik COLLINS18 edytował ten post 31 styczeń 2013 - 22:09

#2 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3875 postów
  • SkądKraków/Tarnów
  • Model:Burstner TS 400 Fun
  • Holownik:Piękna albo Bestia

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:19

Witaj.

Sam skłaniam się do takiego rozwiązania i chyba klamka już zapadła. Mam możliwość kupienia solidnych używanych sporadycznie bagażników metalowych od kumpla. Są stalowe i takie są chyba najlepsze. Dedykowane Fiammy są strasznie drogie i w wiekszości brakuje im zabezpieczeń przeciwkradzieżowych.
Ten uchwyt który wybrałem w sklepie kosztuje 100 zł. Więc za używke mozna dać 50. Nawet gdyby nie wyszło z jakiegoś powodu to inwestycje i roboczogodziny da się przeboleć.

Pozdrawiam

#3 klon

klon

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 228 postów
  • SkądJarocin
  • Model:HOBBY 420
  • Holownik:enterprise Espace 3,0 v6

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:35

ja też mam zamiar tak zrobić ale czekam do wiosny
KLON
Dołączona grafika

#4 Gewehr

Gewehr

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1013 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Od Królowej Angielskiej;)
  • Holownik:Dla kapelusznika:)

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:50

Po montażu takiego bagażnika, prawie zawsze zmniejsza się skręt. Lepiej zamontować na tył przyczepy, albo tak jak ja mam na aucie.

#5 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3875 postów
  • SkądKraków/Tarnów

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:55

Hej.

Na auto też wezmę 3 szt. Żonka ma duży rower miejski i myślę że tam będzie miał lepiej. Jeden nie powinien zrobić różnicy. Drugi trzeba bedzie dokładnie wymierzyć czy się zmieści.

#6 tomekk

tomekk

-------------------------------

• Moderatorzy
  • 3743 postów
  • Telefon:PW
  • Model:Knaus

Napisano 31 styczeń 2013 - 22:56

Witam !

Witam ponownie:-)

Chce jeszcze przed sezonem zamontować bagaznik rowerowy. Jak byłem na kempingu w Łebie zauważyłem pewną rodzinę z niemiec i mieli zamontowane na dyszlu bagaznik rowerowy x2 tego typu (foto)

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Problem z mocowanie takiego bagażnika jest jeden i podstawowy. Mocowanie musi złapać tę blachę z dwóch stron, żeby całość nie kiwała się. Trzeba zrobić sprytne obejmy/mocowania.

Pozdrawiam

#7 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3875 postów
  • SkądKraków/Tarnów

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:05

Tak jest.

Solidne cybanty do dyszla ale w taki sposób poprowadzone zeby nie odkształacly rynienki bagażnika. Da się ale rysować mi sie tu teraz nie chce.

#8 Gewehr

Gewehr

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1013 postów
  • SkądWarszawa
  • Model:Od Królowej Angielskiej;)
  • Holownik:Dla kapelusznika:)

Napisano 31 styczeń 2013 - 23:26

Hej.

Na auto też wezmę 3 szt. Żonka ma duży rower miejski i myślę że tam będzie miał lepiej. Jeden nie powinien zrobić różnicy. Drugi trzeba bedzie dokładnie wymierzyć czy się zmieści.

Ja na dachu wożę cztery. Dwa przodem, a dwa tyłem do kierunku jazdy. Zamontowane na przemian i wszystkie się mieszczą bez problemu :dzieki: Dla mnie jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że często jeżdżę z rowerami samym autem. Wstajemy rano, rowery na dach i jedziemy gdzieś, zwiedzamy i wieczorem powrót.

#9 Pierzasty

Pierzasty

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2192 postów
  • SkądOstrówek/ k Wołomina
  • Sprzęt:Brak
  • Model:Bezdomny
  • Holownik:Mitasubiszi Grandis

Napisano 01 luty 2013 - 10:02

Ja na dachu wożę cztery. Dwa przodem, a dwa tyłem do kierunku jazdy. Zamontowane na przemian i wszystkie się mieszczą bez problemu :dzieki: Dla mnie jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że często jeżdżę z rowerami samym autem. Wstajemy rano, rowery na dach i jedziemy gdzieś, zwiedzamy i wieczorem powrót.

I to jest to! Ja mam to samo...Przecież nie wszędzie jedziesz z przyczepką...Ale jeśli już na dach auta, to lepiej coś porządnego...Mont Blanc Barracuda, czy Thule 592

6186311364c854349c5b761.jpg

"Gdyby wszystko było inaczej, gdyby było odwrotnie, mógłbyś siedzieć jak ja teraz tu siedzę, mógłbyś siedzieć przy oknie" icon_smile.gif

#10 ed

ed

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2259 postów
  • Telefon:Jak potrzebny podam na PW
  • SkądGliwice
  • Model:Beyerland 400-2
  • Holownik:Toyota Corolla 1,4

Napisano 01 luty 2013 - 10:11

Przy montażu bagażników na dyszlu musisz pamiętać, że - i to znacznie - zwiększa CI się nacisk na hak i jak wcześniej pisano możesz mieć ograniczony promień skrętu. Zaś bagażnik z tyłu przyczepy to wiercenie i to w nie byle jakim miejscu otworów. Ja wożę rowery na dachu samochodu.

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:    Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.

Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ed

#11 tomekk

tomekk

-------------------------------

• Moderatorzy
  • 3743 postów
  • Telefon:PW
  • Model:Knaus

Napisano 01 luty 2013 - 12:59

Witam !

Tak jest.

Solidne cybanty do dyszla ale w taki sposób poprowadzone zeby nie odkształacly rynienki bagażnika. Da się ale rysować mi sie tu teraz nie chce.

Nie chodzi o rynienkę, a o tę blachę co do niej jest przykręcona obejma na ramę roweru. O wyważeniu przyczepy to już nie wspominam, bo temat wałkowany był wielokrotnie. Dla przypomnienia dodam tylko, że 2 rowery to konieczność czasami albo rezygnacji z butli 11 kg z przodu, albo dorzucenie 8 butli 5 litrowych z wodą na tył przyczepy. Ważne - im mniej obciążeń na krańcach przyczepy tym lepiej, ale czasami oczywiście inaczej się nie da.

Pozdrawiam

#12 Krzysztof57

Krzysztof57

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 712 postów
  • Skądświętokrzyskie
  • Model:Wilk 540 de Luxe 1993
  • Holownik:MB 290TD 1996

Napisano 01 luty 2013 - 13:57

A po montażu rowerów sprawdzamy DMC .
"Umysł jest jak parasol. Działa kiedy jest otwarty" - Frank Zappa.

#13 inhalt

inhalt

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1482 postów
  • SkądKaszuby / okolice Trójmiasta
  • Sprzęt:Namiot
  • Model:ostatnio był Knaus
  • Holownik:Klasyczny MB S124 TD (3 litry, 6 cylindrów)

Napisano 01 luty 2013 - 14:49

Mam bagażnik na dwa rowery na dyszlu. Jak sie ociepli to dołożę drugi na dwa rowery na tylnej ścianie przyczepy (tam będą dziecięce). Wyważenie jest ważne, ale nie miałem z tym problemów po załadowaniu rowerów na dyszel. Oczywiście musiałem świadomie rozkładać ładunek - nie lekceważyłem tego tematu. W bakiście dziobowej butla 11 kg, mały zbiornik z wodą i koło zapasowe oraz trochę gratów. W razie potrzeby mógłbym koło przenieść pod przyczepę, ale póki co potrzeby nie było.

Holownik mam dość ciężki więc bujania tak bardzo nie odczuwam. Na pewno teoretycznie byłoby lepiej skoncentrować ciężary w okolicach osi, ale nie popadajmy w przesadę. Gdy zamontuję drugi bagażnik z tyłu i pojadę na wakacje to dam znać jakie wrażenia - choć to żaden wyczyn i niejeden już przerabiał ten temat.

#14 Commander

Commander

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3875 postów
  • SkądKraków/Tarnów

Napisano 01 luty 2013 - 16:29

Heloł

Nie dajmy się ludziska zwariować.

Ja pisałem o jednym rowerze, który waży ze 20 kilo + max 3 kilo uchwyt to przecież nie dramat. Na dachu kombiaka mam od dawna 4 Thule, tak na co dzień i dalsze wycieczki. Dzieciaczki podrosły i każdy ma duży rower przy czym właśnie holenderka żony ma spore gabaryty.

Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że montaż do dyszla tylko poprzez cybanty. Przez blaszke do uchwytu też.

Skoro sa fabryczne uchwyty to nie jest to wymysł wioskowego kowala.

Narka.

#15 yankees

yankees

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 251 postów
  • SkądDDZ
  • Model:Avento 395 T LUXE
  • Holownik:Fiat DELFINEK 1.9 JTD

Napisano 01 luty 2013 - 19:11