Skocz do zawartości

Węgry 2013 - kiedy mniej ludzi?


inhalt

Rekomendowane odpowiedzi

W pracy musimy z żoną wpisać się w grafik urlopów i mamy zgryz. Planujemy 3 tygodnie, z czego większość na Węgrzech. Przewidywany rejon to raczej wschód Węgier - Nyigeryhaza, Debrecen, może jeszcze nieco na południe.

 

No i teraz mamy problem kiedy. Będę wdzięczny za podpowiedź jaki czas w wakacje jest w miarę najmniej zatłoczony na Węgrzech. Niestety ze względu na szkołę dzieciaków nie możemy jechać w czerwcu ani wrześniu. W grę wchodzi urlop (3 tygodnie):

 

  • od początku lipca
  • od połowy lipca
  • od początku sierpnia

Doraźcie kiedy tłumy będą najmniej dzikie :niewiem:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Węgrzech generalnie "dzikich tłumów" nie ma pod warunkiem ,że nie pojedziesz do Hajduszoboslo . Każdy z wymienionych terminów przez Ciebie jest dobry do wyjazdu. W lipcu lub sierpniu zawsze znajdziesz miejsce na kempingu z basenami termalnymi.

W tych okolicach osobiście polecam Berekfurdo, Bogacs,lub trochę dalej Cserkesolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Co do Hajdu... to wiem i nie wybieram się. W ubiegłym roku byłem m.in. w Bogacs w połowie sierpnia. Ludzi niestety było dość dużo jak na mój gust. Za to w Sosto już było dużo lepiej, a nawet całkiem dobrze. No ale wówcas to już była druga połowa sierpnia. A ja w tym roku myślę o pojechaniu nawet w lipcu. Wiadomo, że w Polsce lipiec najbardziej tłoczny. We Francji z kolei sierpień. A na Węgrzech :niewiem: . Noż nie mam pojęcia. Podpowiedzcie proszę. Nie znoszę tłumów, bo zamiast wypoczynku mam wówczas :klnie: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze - korzystając z okazji - podpytam doświadczonych węgrourloppowiczów (jak np. Elaola) o propozycje miejscówek na wakacje na Węgrzech.

 

Miejsce idealne dla mnie powinno spełniać warunki:

 

  • kemping kameralny, spokojny, bezpieczny, bez dyskoteki i innych atrakcji dla pijanych małolatów, ale za to z placem zabaw dla dzieci;
  • najlepiej bez możliwości wstępu ludzi postronnych nie mieszkających na kempingu;
  • umiarkowane ceny, ale nie koniecznie musi być rekord taniości - po prostu niech nie będzie drogo tylko średnio (załoga 2+2, przyczepa i auto);
  • wymogi odnośnie wyposażenia to tylko sensowne sanitariaty, ciepła woda, prysznice bez grzyba i rozsądne miejsce na wylanie nieczystości z kasety (nie potrzebuję pralki, kuchenek itd.);
  • dobrze gdyby zwykle na kempingu nie przeważali Polacy (niestety zaobserwowałem, że jest brudniej w sanitariatach i łazienkach gdy nasi są siłą dominującą), ale to nie jest warunek konieczny;
  • położenie geograficzne raczej we wschodniej części Węgier, np. licząc od Debreczyna to może być 150 km na północ bądż na południe oraz oczywiscie bliżej - nie pasuje mi komunikacyjnie zachodnia część Węgier;
  • w bliskiej okolicy muszą być baseny termalne nie wypełnione szczelnie ludźmi chodzącymi sobie po głowach, do tego w rozsądnej cenie (bez rekordów taniości);
  • w okolicy dobrze by było mieć coś innego niż tylko baseny, tzn. miejsca na wycieczki rowerowe, może jakiś skansen lub inne miejsca interesujące dla dzieci.

Jak teraz przeczytałem tę listę to wydaje mi się długa, ale w sumie nie oczekuję żadnych cudów tylko spokojnego wypoczynku i kąpieli termalnych oraz wycieczek rowerowych oraz rozsadnej ceny. To chyba nie jest jakiś kosmos?

 

Jeśli ktoś może podrzucić miejscówki w miarę spełniające te postulaty to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Hajduboszormeny, sanitariaty całkiem ok. Baseny graniczą z kempingiem, w razie niepogody są baseny w budynku( dodatkowo płatne),

Tylko placu zabaw jakiegoś sensownego nie było, pozostają wspinaczki na drzewa lub wyjście do miasteczka,( tam są), 2x w tygodniu było pływanie do północy (w cenie)

W miarę cicho i spokojnie, trochę gorzej w weekendy. Na rowery nie jeździliśmy, ale chyba byłoby gdzie.Ceny 2 lata temu były w miarę przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba piszecie o tym samym kempingu?

 

Dodałem tę miejscówkę do swojego wstępnego planu podróży. Co prawda w cenniki kempingu stoi, że jest bez prądu, ale to pewnie kwestia tłumaczenia. W każdym razie cena ok. Gdyby tylko nie było tłoku to posiedzę tam trochę na pewno.

 

Jeśli ktoś jeszcze zechce sie podzielić miejscówką to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ostatnie dwa wakacyjne wyjazdy miały część węgierską a i wcześniej sporo tam rowerowałem to moim zdaniem proponował bym sierpień. Pewniejsza pogoda (mniej deszczu i cieplej) od, połowy sierpnia to już często "po sezonie", z noclegami nie doradzę ale Hajduszoboszlo jest przereklamowane i pełne polaków, za to Debreczyn... tam można utknąć na trochę :)

 

Na www.kluchojady.waw.pl jest trochę węgierskich relacji (ale brakuje tej z 2012)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić Puspokladany 47.320367,21.09993.

 

Nieco bardziej na południe od Debrecena, ale bardzo przyjemny, choć bez "wodotrysków" kemping z jednym basenem na terenie i z przejściem bezpośrednim (razem ze 150m do przejścia) przez wew. furtkę na duzy kompleks basenów. Samo miasteczko bardzo sympatyczne i rowerowe. Kemping położony nad jeziorkiem. jedyny minus to nieco jeszcze młody drzewostan zacieniający. Nie wiem jak sprawuje się latem ja byłem na przełomie września i października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Dodaję miejscowości do wstępnego zarysu planu podróży. Na razie ładnie sie to układa wschodnią ścianą Węgier.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze sugestie odnosnie spokojnych, cichych, niewielkich kempingów to z przyjemnością poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Inhalt aby dojechać na Węgry z okolic Trójmiasta, przejedziesz kawał drogi ,dlatego proponuję Tobie przejechać kilkadziesiąt kilometrów więcej i odwiedzić baseny W BEREKFURDO i CSERKESZOLO. :biwak:Obydwa kempingi spokojne o dobrym poziomie sanitarnym położone przy basenach termalnych z wodą leczniczą wysokiej jakości.Teren kempingów zadrzewiony, w Berekfurdo bardziej.

Baseny w CSERKESZOLO są nowoczesne oraz kilka z nich jest pod dachem. Na kempingach i kąpieliskach panuje DOBRY KLIMAT do wypoczynku.

Dodam ,że aktualnie na Węgrzech na kempingach przy basenach obowiązują bardzo zbliżone ceny, dlatego nie warto tracić czasu np. na PUSPOKLADANY.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Inhalt aby dojechać na Węgry z okolic Trójmiasta, przejedziesz kawał drogi ,dlatego proponuję Tobie przejechać kilkadziesiąt kilometrów więcej i odwiedzić baseny W BEREKFURDO i CSERKESZOLO. :biwak:Obydwa kempingi spokojne o dobrym poziomie sanitarnym położone przy basenach termalnych z wodą leczniczą wysokiej jakości.Teren kempingów zadrzewiony, w Berekfurdo bardziej.

Baseny w CSERKESZOLO są nowoczesne oraz kilka z nich jest pod dachem. Na kempingach i kąpieliskach panuje DOBRY KLIMAT do wypoczynku.

Dodam ,że aktualnie na Węgrzech na kempingach przy basenach obowiązują bardzo zbliżone ceny, dlatego nie warto tracić czasu np. na PUSPOKLADANY.

Nie bardzo wiem co można rozumieć pod pojęciem "strata czasu", ale "co komu do jemu, co jemu do komu", jednak jeżeli mowa o cenach to Puspokladany są znacząco tańsze :ok:

 

 

 

http://www.berekfurdo.hu/?module=news&fname=arak

 

http://www.arnyascamping.hu/

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Puspokladany to dobry kemping ,ale na 1-2 dni, tzw. przelotowy.

Baseny termalne w Berekfurdo oraz Cserkeszolo to zupełnie inna "bajka"i nawet trudno je porównywać z Puspokladany.

Przejeżdżając taki kawał drogi na Węgry warto być w pełni usatysfakcjonowanym z kąpieli oraz warunków pobytu.

Wyższe ceny w Berekfurdo są konsekwencją wysokiej jakości wód termalnych oraz warunków pobytu na kempingu.

Ja osobiście w tym roku wybieram się do Cserkeszolo już na przełomie kwietnia i maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.