Skocz do zawartości

Baterie/krany


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoimi kranami w przyczepie. Mikrostyki raz załączają raz nie, czyszczenie, podginanie blaszek niemal nic nie daje (najwyżej krótkotrwale) a mnie szlag trafia :)

 

Co robicie w takich sytuacjach? Zaczynam myśleć o wymianie baterii na nowe ale one sporo kosztują :) O tych tańszych (35zł) słyszałem niepochlebne opinie, a nie chcę wydawać 200zł. Może byście coś polecili jakie krany są niezłe i cena nie jest wygórowana? Albo jakiś patent na naprawę? Będę wdzięczny za pomoc :):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, na Twoim miejscu odslonilbym kostke, do ktorej wpiete sa przewody baterii. Jesli zdarzy sie, ze po otwarciu zaworu pompka bedzie milczec - zewrzyj styki na kostce i przekonasz sie czy aby nie robi Cie w konia pompka jak sugeruje to Yabulon.

Faktem jest, ze te mikro styki nie wytrzymuja dlugo, nawet w bateriach drozszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. Podjechałem do firmy Camppol (namiary są w necie) i gość mi je wyczyścił. Pokazał że działa. Jak przed odbiorem sprawdziłem osobiście nie działało znowu. Rozebrał jeszcze raz i czymś popsikał. Od tej pory problem znikł. W tej chwili działa już drugi miesiąc intensywnego używania bez problemu. Może zadzwoń do nich i zapytaj czym to się spryskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach elektronicznych można kupić środek w aerozolu do czyszczenia styków.

 

wlasnie chcialam to samo napisac, moze sprobowac "kontakt spray-em" do rzeczy elektronicznych...albo takim ktorym sie psika nieraz w kopulkach zeby iskra dobrze skakala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Widzę, że nie jestem osamotniony w walce z mikrostykami w kranach. W mojej przyczepie oczywiście tuż przed wyjazdem na urlop też wysiadł mikrostyk od zimnej wody. Czyściłem styki dwa razy mechanicznie i pomagało ale na 5 minut. Pomysł z kontakt-sprayem bardzo mi się podoba zwłaszcza, że już go używałem do poprawy styku w gnieździe przyłączeniowym do przyczepy - pomogło natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mocniejszych pompek warto zamontować mikro przekażniki.styki w kranie sterują cewką przekażnika a on uruchamia pompkę.prąd potrzebny do "poruszenia"przekażnika jest bardzo mały i nawet przy dużych oporach na zaśniedziałych stykach przekażnik bęszie działał.można sprubować przeróbki na magnetyczny kontaktron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam HOBBY 460 DeLux którą właśnie kupiłem.MAM TYLKO WYŻEJ OPISANY PROBLEM Z KRANAMI . Sprawdzałem pomka działa. ponieważ te kraniki to plastik zanim się do nich dobiorę to prosze o inf. jak dobrać się do mikrostyków i jak i co rozebrać.

 


to kranik w łazience

post-56641-imported-a2e59ac2-e812-4a83-a3fd-043d3525e842_thumb.jpg

 

to przy kuchni

post-56641-imported-99190624-fd10-4ec6-bb1e-a770da10e2b8_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krany są dość delikatne i naprawa ich bywa bardzo trudna. Na szczęście usterka kranu najczęściej wiąże się brakiem przewodności na stykach. Więc najpierw jak rezbierzesz kurek to pryśnij na styki WD40. W większości przypadków pomoże i kran będzie działał znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko miałem na mysli sposób rozmontowania kranów. Bo w łazience jest tak jak na załączonym zdjeciu i pewnie trzeba to pokrętło delikatnie wyciągac z obudowy ale czy własnie tak to robić to nie wiem i tego chciałem sie dowiedzieć, może macie doswiadczenie z tego typu konstrukcjami. W zlewie brak jakichkolwiek zaslepek, kran jest mniejszy i pewnie muszę próbować "brutalnie " wyciągnąć pokretło. Ale zanim to zrobię to może inf. czy ktoś dobierał sie do takich kranów :)

post-56652-imported-737c9071-7d79-478a-991b-b30ccb66fb59_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dobierałem do takich jak Mymlon zapodał na fotce. Ale na pomysł nawiercenia nie wpadłem :piwko: Bardzo sprytnie :ok::piwko: Spróbuj tak, bo faktycznie łatwo uszkodzić obudowę, lub źle podważyć i połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.