Skocz do zawartości

Chorwacja - Pag - Strasko 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planujemy urlop z rodzinką 2 + 3 (w chwili obecnej dziewczynka ma 8 lat, chłopcy - bliźniaki 4 lata) 1-15 sierpnia 2013. Jedziemy z przyczepą. Czy wybiera się ktoś na ten rejon w tym terminie?

jedziemy z Tychów. Piszcie proszę na @ crixos@interia.eu

 

Pozdrawiamy xyxwave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na dwupasmówce Katowice - Bielsko jest remont i zwężenie na całej długości miasta , w godzinach szczytu przejazd może trwać i 2 godziny, w południe, wieczorami i w weekendy jedzie sie powoli ale da sie przejechać. Zależy gdzie chcesz dojechać , napisz to może Ci podpowiem jakiś objazd

 

Czy przez Tychy można normalnie przejechać, czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwupasmówce Katowice - Bielsko jest remont i zwężenie na całej długości miasta , w godzinach szczytu przejazd może trwać i 2 godziny, w południe, wieczorami i w weekendy jedzie sie powoli ale da sie przejechać. Zależy gdzie chcesz dojechać , napisz to może Ci podpowiem jakiś objazd

 

 

 

 

 

 

 

A co z resztą remontów na tej trasie? Czy do wakacji są szanse na ich ukończenie? Przy takich zwężeniach trzeba by opracować inną niż na Zwardoń trasę na południe Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Tychami jeszcze małe utrudnienie w Pszczynie potem już czysto do Bielska

A co z resztą remontów na tej trasie? Czy do wakacji są szanse na ich ukończenie? Przy takich zwężeniach trzeba by opracować inną niż na Zwardoń trasę na południe Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planujemy urlop z rodzinką 2 + 3 (w chwili obecnej dziewczynka ma 8 lat, chłopcy - bliźniaki 4 lata) 1-15 sierpnia 2013. Jedziemy z przyczepą. Czy wybiera się ktoś na ten rejon w tym terminie?

jedziemy z Tychów. Piszcie proszę na @ crixos@interia.eu

 

Pozdrawiamy xyxwave.gif

 

Kolega to troche bardziej OT, a ja konkretnie - "organizuje" wyjazd ale troche itnny termin mnie interesuje - koniec czerwca i prawie 3 tygodnie lipca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planujemy urlop z rodzinką 2 + 3 (w chwili obecnej dziewczynka ma 8 lat, chłopcy - bliźniaki 4 lata) 1-15 sierpnia 2013. Jedziemy z przyczepą. Czy wybiera się ktoś na ten rejon w tym terminie?

jedziemy z Tychów. Piszcie proszę na @ crixos@interia.eu

 

Pozdrawiamy xyxwave.gif

 

 

Nasz urlop planujemy podobnie . Też sierpień . Nasza załoga to 2 + 1 (córka 7 lat ) . Wciąż jeszcze nie wiem czy będziemy ciągnąc przyczepkę, czy wystarczy nam namiot. Ale pewne jest , że planujemy noclegi na kempingach.

 

Jest tylko pewien problem - Chorwacja to dla nas ( wciąż jeszcze ) "ziemia obiecana", lub jak kto woli "wyspy dziewicze",

 

Studiujemy przewodnik, mapy, no i wczytujemy się w :

http://www.cro.pl/

 

Bardzo chętnie pojedziemy w towarzystwie osób , które już tam były i wiedzą co i jak ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My do Chorwacji pojedziemy w tym roku piaty raz ( w tym drugi na kemping z przyczepą) , więc możemy troszkę pomóc.

Wstępnie już zarezerwowaliśmy parcelę na Strasko, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy którędy pojedziemy ani czy bezpośrednio na miejsce czy z jakimiś "międzylądowaniami "

Jeśli możemy cokolwiek podpowiedzieć to piszcie albo na forum albo na maila

Pozdrawiamy

 

Nasz urlop planujemy podobnie . Też sierpień . Nasza załoga to 2 + 1 (córka 7 lat ) . Wciąż jeszcze nie wiem czy będziemy ciągnąc przyczepkę, czy wystarczy nam namiot. Ale pewne jest , że planujemy noclegi na kempingach.

 

Jest tylko pewien problem - Chorwacja to dla nas ( wciąż jeszcze ) "ziemia obiecana", lub jak kto woli "wyspy dziewicze",

 

Studiujemy przewodnik, mapy, no i wczytujemy się w :

http://www.cro.pl/

 

Bardzo chętnie pojedziemy w towarzystwie osób , które już tam były i wiedzą co i jak ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z resztą remontów na tej trasie? Czy do wakacji są szanse na ich ukończenie? Przy takich zwężeniach trzeba by opracować inną niż na Zwardoń trasę na południe Europy.

 

Z Katowicjedź na Wisłę (81)i za Skoczowem w prawo na Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy miłośników HR.

 

A my do Chorwacji jeżdzimy od wielu lat, może komuś będą pomocne nasze miejsca/trasy wyjazdów w stronę słońca.

 

Nasza Chorwacja < tak jeżdziliśmy > Chorwacja 07.2011r.

 

W tym roku na pewno jedziemy do Chorwacji, nie mamy jeszcze sprecyzowanego rejonu/miejsca.

 

Pozdrawiamy,

W ubieŋłym roku dla odmiany było tak:

 

Majówka 2012r.< tak pojechaliśmy < 09.2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witaj Krixos

 

Jesteśmy z Pszczyny

Jakiś czas temu planowaliśmy wyjazd na Rab ale kiedy mój mąż policzył koszty dojazdu w tym (prom) to stanowczo odmówił współpracy związanej z planowaniem wyjazdu do Chorwacji :(

Podjęliśmy decyzję, że jednak zostaje nam Bałtyk.

To miał być nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i zaczęłam szukać czegoś bliżej i z tańszym dojazdem.

Znalazłam Straśko.

Jednak ciężko mi męża przekonać. Wydaje mi się, że jednak obawia się kosztów paliwa, winiet itp.

Czy Wy jako weterani moglibyście przybliżyć nam trasę, koszty przejazdów, pobytu ( 2 tygodnie) itp.

Mamy syna 3,5r. a zestaw to VW passat 1,9 TD + przyczepa chateau 4,3m z przedsionkiem.

Wyjazd 09.08- 23-08

Pozdrawiam

Z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Znalazłam Straśko....

 

Na tym kempingu, w najtańszej opcji czyli 2 os. (bo dzieciaczek za free) + miejsce nieparcelowane czyli niekoniecznie fajne :/ + taksa zapłacicie ok. 170zł za dobę a więc nie sprzyja cięciu kosztów wyjazdu :D. Można poszukać coś tańszego tak do 30 E/doba. Jak zaoszczedzicie ok 100 E na pobycie już macie na koszty winiet i bramek :yay:

Winiety - Czechy m-czna 440 koron, Austria 2 x 10 dniowa 16,6 E, Słowenia opcja z ominięciem płatnych.

Cro bramki tam i na powrót przy opcji na Pag to - wjazd Gornij Marceli - zjazd Zagrzeb = 75 kuny x 2, następna Zagrzeb - Posedarje = 189 kun x 2.

W sumie ok. 450zł opłaty za przejazd + paliwo, ktore to sami musicie sobie wyliczyć. Od siebie macie lekko ponad 1000km w jedną stronę na Pag czyli x 2 + coś żeby pokręcić się na miejscu. Nad Bałtyk macie ok 600 km w jedną stronę więc niewiele bliżej.

 

A męża jak nie :blagac: to może :tuk: przekonasz ;-)

Po co go wystraszyłaś odrazu promem??? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A męża jak nie  :blagac: to może  :tuk: przekonasz ;-)

Po co go wystraszyłaś odrazu promem??? :]

 

 

 

 

 

O promie nie wspominałam, sam znalazł :(

To już taki grecki charakter, że sam musi wszystko sprawdzić i zadecydować.

 

A z tym przekonywaniem go to wypróbowałam już wszystkiego ... i nic.

Strasznie uparte to stworzenie ale mam jeszcze trochę czasu więc nie tracę nadziei:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prom odpuśćcie strata kasy. Płynąłem w zeszłym roku. Taniej dojedziecie normalnie drogą. Wbrew pozorom bobyt na południu ne jest taki drogi. Jedzenie zabierzecie z Polski w końcu macie przyczepę. Pogoda gwarantowana więc o 2/3 mniej ciuszków trzeba zabrać. Mniej się je z powodu upałów i nie trzeba łazić po knajpach i straganach :)

 

http://www.labadusa.com/cjenik_en.html w zeszłym tygodniu byliśmy na tym campinu, zapłacicie 24E a plaża ładniejsza niż Strasko ;) cennik prosty płacicie za osoby bez opłat za prąd czy przyczepę wszystko w cenie. Za tydzień wracamy to zamieszczę naszą relację. Zeszłoroczna ze Straszko jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.