Skocz do zawartości

Witam i proszę o poradę w sprawie holownika


Masterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich moje pytanie wynikło ze zmiany auta ale do rzeczy ...

 

Obecnie jako holownik posiadamy Renault Scenic 1,9 Dti 98 KM czas na zmianę i wybór padł na Renault Laguna II 1,8 16v 120 KM

Auta mają podobną masę moje pytanie .. czy Laguna pociagne moją cepkę 800 -900 KG dodam że Sceniciem też nie było szału ale jakoś sobie radził na górkach też musiałem redukować nawet do III proszę o poradę ..:dzieki:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pamietaj ze scena to diesel... a laguna benzyna...

 

diesel ma 200 Nm przy 4000 rpm

benzyna ma 200 Nm przy 5750 rpm

 

to dane z tabel...

 

20 koni roznicy w stosunku diesel -> benzyna nie poczujesz a wrecz bedziesz mial wrazenie ze jest slabszy

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doloz troszke srebrnikow i kup sobie takie cos:

wieksze, mocniejsze, mniej awaryjnej elektroniki a koszty spalania na gazie porownywalne do diesla...

 

http://otomoto.pl/fo...-C27191480.html

 

a jak pociechy podrosna i zaczniesz myslec o wiekszej cepce - holownik nie bedzie problemem

 

diesla w mondeo nie polecam ze wzgledu na sławną łuszczyce pompy

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Dokładnie takie same wątpliwości miałem w zeszłym roku. Moja budka waży tone a autko to vectra z silnikiem 1.8 16 V 122 KM i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Radzi sobie bez problemów więc myślę że laguna też Cie nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka że każdy kto będzie się tu wypowiadał będzie zachwalał swój samochód.

Pozdrawiam.

 

no wlasnie...

wszystkim da sie pociagnac... tylko jak ta jazda bedzie wygladala :)

slaby silnik bedzie dostawal po garach mocno i wiecej, duzo wiecej spali

 

mi duzy silnik z duza cepka /1500kg i 2.5m szerkosci/ spala tyle co jazda solo po miescie

maly silnik potrafi spalic 2 x wiecej niz normalnie bez ogona...

 

Michal ma male dzieci i bagazy tez troche zabiera :)

 

wiec nie mowcie ze 120 koni pociagnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie...

 

Michal pamietasz jak jechales za mna po górkach?

 

kup sobie wieksza benzynke z gazem lub okolo 140 konnego diesla i bedziesz jezdzil spokojnie i prawie za te same pieniadze co z mniejszym silniczkiem dostajacym w :pupa:

 

a skladki ubezpieczeniowe to mity :)

 

za silnik 1.6 płace 500zł

za silnik 2.8 płace 590 zł ...czyli rownowartosc 2 :piwko: miesiecznie :hehe: wiecej

 

pozatym wiadomym jest ze duzy silnik wiecej zniesie...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiec nie mówcie ze 120 koni pociągnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie..."

Toyota Hilux niewiem ile koni ale 2,3T

Nissan NP 300 lub D22 131 KM 3 T na haku

Pozdrawiam

 

heheheh

no wlasnie ale poszukaj jakie to ma przelozenia skrzyni biegow i moment obrotowy...

 

idac Twoim tokiem myslenia mozna napisac ze Mercedes Atego ma 150 koni i targa 12 T + kilka ton cepka...

a tutaj piszemy chyba o autach osobowych :niewiem: i moja wypowiedz takowych sie tyczyła

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiec nie mówcie ze 120 koni pociągnie prawie 2 tony auto + prawie tona cepka... bo to nie bedzie spokojna jazda a piłowanie..."

Toyota Hilux niewiem ile koni ale 2,3T

Nissan NP 300 lub D22 131 KM 3 T na haku

Pozdrawiam

 

Ale to są auta terenowe czy pick up i nie można tego przyrównywać do aut osobowych.

Ja też miałem Discovery z silnikiem 115 KM a na haku 3,5t.

Pozdrawiam.

O bodzio już to napisał :-]

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.