Skocz do zawartości

dylemat 126n a 132


marcinek94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Taki temat na takim forum ?

 

Zapraszam na :

 

http://www.fanklub-niewiadowek.com/

 

To będzie najwłaściwsze miejsce .....

 

Paczek nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Twój post niczego do dyskusji nie wnosi skromny.gif ? Link do forum niewiadówek był już podany. Co do pytania "Taki temat na takim forum ?" to czy ja o czymś nie wiem czy może jeżdżenie z Niewiadówką nie zalicza się do turystyki karawaningowej zlosnik.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni.

 

Oczywiście Niewiadówka to też karawaning i to w zasadzie kultowy. Sam też tak zaczynałem i sobie wtedy chwaliłem.waytogo.gif

 

Zastanawiam się jednak czy nasz przyjaciel mierzy w dobrym kierunku? Czworo ludzi, w tym dwoje szybko rozwijających się i wymagających coraz więcej miejsca...

Ktoś z Was zadał pytanie: "kto będzie spał w przedsionku?" Bardzo dobre pytanie a odpowiedź, ze można hamak rozwiesić..., no cóż, raz może dwa, a potem cierpliwości zabraknie a poza tym, co to za przyjemność. Zaliczyłbym to do kategorii eksperymentu na jeden weekend.hmm.gif A co z noclegami przelotowymi, kiedy Niewiadówka zapakowana po brzegi?klnie.gif Wiem jak było...a nas tylko trójka...

 

Corolla z tym motorem pociągnie spokojnie coś więcej niż Niewiadów. Może rozważmy temat pod tym kątem. Wiem, że budżet okrojony i świetnie to rozumiem, ja też dochodziłem skokami do Beyerlanda. To moja trzecia budka. Ale myślę, że za trzy tysiące dalibyśmy radę znaleźć dla naszego Kolegi coś z czterema pełnymi miejscami do spania.

 

Co o tym sądzicie? No i co o tym sądzi sam Zainteresowany??hmm.gif

 

Pozdrawiam

Kajtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem w tych pieniądzach z aneksem kuchennym, toaletą, prysznicem jadalnią i czterema miejscami do spania będzie ............................ Kwatera w pensjonacie na 14 dni :bevil::bevil::bevil::bevil::bevil:

A tak na poważnie żeby się nikt nie obraził ani Kajetan1975 ani kolega zakładający temat. Ja też długo szukałem budki i wydaje mi się, że jednak trudno jak cholera będzie Mu znaleźć budkę zagramaniczną z czterema miejscami do spania za 2700 zł

A przydał by się jeszcze przedsionek. Zobaczcie sami ile jest budek w takiej cenię co są coś warte? http://moto.allegro.pl/przyczepa-kempingowa-kip-460-i2888546552.html cena 2600 ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie szczyt marzeń i rozwiązań technologicznych ale Niewidów to też nie lider technologii karawaningowejhehe(1).gifhehe(1).gif a komfort mieszkania i użytkowanie nieporównywalny.

 

np: http://otomoto.pl/wilk-540-4-osobowy-67-T3413362.html wcale nie tak źle. W środku wygląda OK. Oczywiście wszystko trzeba sprawdzić.

 

to też nie jest dramat: http://moto.allegro.pl/sprowadzona-i2888690780.html trochę roboty i będzie OK. Na zlocie w Wiśle była taka Adria na alusach, odpicowana jak złoto i gość był bardzo zadowolony z niej. Wszystko zależy do tego gdzie nią chcesz jeździć i czy musisz mieć zawsze najnowszy model. Jeżeli gość decyduje się na Niewiadów tzn , że nie musi mieć nie wiadomo czego.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli gość decyduje się na Niewiadów tzn , że nie musi mieć nie wiadomo czego".

I tu muszę się nie zgodzić. Nie wszyscy posiadacze przyczep z niewiadowa mają je w takim stanie jak stworzyła je fabryka w latach 80

Większość z nas je remontuje i przystosowuje do własnych potrzeb. Czasami te inwestycje przekraczają kilka razy wartość samej przyczepy.

http://www.fanklub-n...nty/tomuro.html

http://www.fanklub-n...ty/gogi123.html

http://www.fanklub-n...monty/bigl.html

http://www.fanklub-n...nty/zbicho.html

 

Co do przyczep z linków t chyba Grzesiek (GFizyk) swoim rentgenem jak by prześwietlił to na pewno by coś powiedział. Ja osobiście za mniej jak 6000 zagranicznej budki bym nie szukał, chyba że miałbym dużo więcej do wydania a budkę kupował bym z zamiarem remontu i dostosowania do siebie. Świetny przykład takiej pracy nad swoją przyczepką dał Pasjonat.

Oczywiście też nie twierdze tylko i jedynie że niewiadów jest najlepszy bo nie jest kupują go ludzie którzy go chcą mieć.

Nie twierdzę też, że nie zdarzają się okazje i nie można kupić tanio zagranicznej budki bo różne są w żuciu sytuacje.

Edytowane przez stico80 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdecydowany jestem na n126 n

:-) zawsze jakaś kaska zostanie na jakiś gadzet do przyczepy zamiast wydać to na przegląd.

 

Starajmy się uszanować wolę Kolegi .

 

Osobiście uważam że to dobry wybór . Pojeździ , zobaczy , nabierze doświadczenia i zdecyduje co dalej . Na pewno N -126N jest przyczepą którą w miarę łatwo można sprzedać . Czego chyba nie można powiedzieć o przyczepach z przytoczonych linków .

Druga sprawa to ciężar przyczep . Tak wiem ............. W dowodzie pisze ile można holować , i co z tego że pisze . Z doświadczenia wiem że jak ciągnę holownikiem co ma wpisane 1200 kg i 80 kucyków , przyczepę powiedzmy 800-850 kg to naprawdę szału nie ma . Ta sama przyczepa cięższy holownik i 150 kucyków to relaks . Jeżdzę też holownikiem co ma sporą masę własną i 240 kucyków i to już inna bajka .

Więc osobiście to tego samochodu szukałbym przyczepy lekkiej , uniknie to rozczarowań i stresu przy wyjeździe na urlop . Do tego trzeba dodać jeszcze brak doświadczenia w kierowaniu zestawem . To wszystko przemawia za przyczepą lekką .

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-sport-rekreacja-hobby-turystyka-i-podroze-KEMPING-NIEWIADoW-N-132-ZAREJESTROWANA-W0QQAdIdZ441510022

 

Rozmawiałem ze sprzedającym. Odniosłem wrażenie że to handlarz. Przyczepę widziałem już wcześniej na jakimś portalu. Prosiłem o zdjęcia w większej rozdzielczosci pare dni wcześniej z większą ilością szczegółów tj.w tym podsufitki,tapicerki, ramy. Pan Twiedzi że jest idealna ....a z reperacją wypaczonych drzwi nie problem... a wogóle jest cudowna... Ostygłem z niej. Nie za tą cene

Wolę przyczepę lekką niewiadówkę. Szału nie było z n 126e na haku max 80km/h średnia ok 60 km/h na jednym pasie na dwóch było nawet100km/h. W dowodzie mam 450dmc bez hamulca 1000 z hamulcemn. Nie mam zamiaru wiązać sie na dożywocie z przyczepą. Myślę ze bedzie to max 3-4 lata.

Innych jak niewiadówki sie boję z powodu że ojciec miał knaus a 10 letniego i ceny za części tam były wręcz kosmiczne. Poszło od obciążenia ramie daszku rozsuwanego kosztowało to 2 tyś bo pospawać sie nie udało. Kontakt sie upalił zamiennika nie było 200. Ile dał za komplet podpór nawet nie chciał sie Tata pochwalić ale bolało go serce. W rezultacie kupił kampera na fiacie dukato 3 lub 4 letniego. Jeżdzi i jest zadowolony

Do niewiadówki graty są tanie i dostępne. Mam sporo czasu do słuzby mam po 12 godz . Umiejętności z wykończeniówką w drewnie i blacharsko-lakierniczego też mam tak że nie boję sie remontu łącznie z rozebraniem do gołej skorupy lakierowania,cerowania,piaskowania,spawania.....pod warunkiem ,że cena będzie adekwatna do stanu i nakładu pracy :)

Zdecydowałem n126n kozetke z tira własnie mi sprezentowano i widziałem taki patent u kolegi :)

Dziękuję za rady i sugestie

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby to doprowadzić do jako takiego stanu trzeba ho ho ho ................................... a może jeszcze więcej

Nigdy bym nie kupił N -132 w wersji bez łazienki . W końcu jak mam płacić to za coś .

Dobrze prawisz szukaj ładnej N - 126N i ciesz się z wyjazdów .

Piszesz o 3 - 4 latach .............

Pamiętaj laminat wciąga i uzależnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Twój post niczego do dyskusji nie wnosi skromny.gif ? Link do forum niewiadówek był już podany. Co do pytania "Taki temat na takim forum ?" to czy ja o czymś nie wiem czy może jeżdżenie z Niewiadówką nie zalicza się do turystyki karawaningowej zlosnik.gif ?

 

Tytuł tego wątku

 

dylemat 126n a 132

a więc autor szuka przyczepki miedzy Niewiadówka , a .... Niewiadówką .

 

 

 

 

Po co więc spamować tak szanowne forum , na http://www.fanklub-niewiadowek.com/forum/ znajdzie dużo więcej informacji i to z pierwszej ręki .

 

A jeśli mój post niczego do dyskusji nie wnosi to jako admin możesz go skasować jednym kliknięciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego wątku

 

dylemat 126n a 132

a więc autor szuka przyczepki miedzy Niewiadówka , a .... Niewiadówką .

 

 

 

 

Po co więc spamować tak szanowne forum , na http://www.fanklub-n...owek.com/forum/ znajdzie dużo więcej informacji i to z pierwszej ręki .

 

A jeśli mój post niczego do dyskusji nie wnosi to jako admin możesz go skasować jednym kliknięciem .

 

Może autor postu chciał zasięgnąć języka w szerszym gronie, wśród specjalistów (za jakich podobno się mamy smirk(1).gif ) - nie ujmując oczywiście forumowiczom z forum Niewiadówek, którzy na pewno też są fachowcami ale w węższym zakresie. U nas ma szersze spojrzenie na sprawę, rozważenie innych propozycji i albo sie dzięki temu utwierdzi w decyzji albo ją ponownie przemyśli.hmm.gif Moim zdaniem świetnie trafił i nie zniechęcaj go tego typu postami. Nie uważam, że Twój post nic nie wnosi, bo w dyskusjiklotnia.gif każdy głos ma znaczenie ale czasem trzeba trochę stonować, zwłaszcza, że gość widać, że podchodzi do tematu poważnie i rzeczowo. Może nie chce się szufladkować tylko do forum Niewiadówek....niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autor postu chciał zasięgnąć języka w szerszym gronie, wśród specjalistów (za jakich podobno się mamy smirk(1).gif ) - nie ujmując oczywiście forumowiczom z forum Niewiadówek, którzy na pewno też są fachowcami ale w węższym zakresie. U nas ma szersze spojrzenie na sprawę, rozważenie innych propozycji i albo sie dzięki temu utwierdzi w decyzji albo ją ponownie przemyśli.hmm.gif Moim zdaniem świetnie trafił i nie zniechęcaj go tego typu postami. Nie uważam, że Twój post nic nie wnosi, bo w dyskusjiklotnia.gif każdy głos ma znaczenie ale czasem trzeba trochę stonować, zwłaszcza, że gość widać, że podchodzi do tematu poważnie i rzeczowo. Może nie chce się szufladkować tylko do forum Niewiadówek....niewiem.gif

 

 

 

 

 

Wchodzą do super marketu można już u kasjerki pytać o rozmiar buta , ale czy nie będzie bardziej rzeczowo zapytać na dziale obuwniczym ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzą do super marketu można już u kasjerki pytać o rozmiar buta , ale czy nie będzie bardziej rzeczowo zapytać na dziale obuwniczym ........

 

Z tego co widzę, to Ty też jesteś posiadaczem Niewiadówki i jesteś na Forum Krarawaningowym a nie tylko na Forum Niewiadówek. Czy ktoś Cię kiedyś z tego powodu wysyłał do Niewiadówek??

 

A jak uderzy do kasjerki to ta powinna spokojnie i bez sarkazmu, umieć udzielić mu odpowiedzi gdzie dowie się tego co potrzebuje a nie wyrzucać go z marketu.

 

Z drugiej strony porównanie naszego Forum do marketu nie jest chyba zbytnio trafioneniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czterech osób to tylko 132. W 126n będzie ciasno, co może Was skutecznie zniechęcić do karawaningu. No chyba, że lubicie sporty ekstremalne ;)

 

Nie powinieneś mieć trudności w holowaniu jednej czy drugiej. Myślę, że będą prowadzić się podobnie. Podobno nowsze 126n jeżdżą lepiej (tak przynajmniej twierdził właściciel mojej eNki), ale tego nie sprawdzałem więc traktuj jako wiadomość z drugiej ręki. Generalnie żadna niewiadówka nie prowadzi się dobrze. One skaczą po drodze jak piłeczki, bo nie mają amortyzacji. Mój TEC choć prawie 2x cięższy nie powoduje dużo większego obciążenia na płaskim niż niewiadówka, bo jedzie stabilnie. Oczywiście podjazdy to inna sprawa.

 

Na pierwszą przyczepę niewiadówka jest bardzo OK. Dużo się przy niej nauczysz w dziedzinie karawaningu, a o to przecież chodzi. Jednocześnie nie stracisz wiele kasy, o ile nie władujesz jej w remont. Lepiej więc wybieraj modele niewymagające nakładu pracy. Zapłacisz więcej, ale w całkowitym rozrachunku wyjdzie taniej. Szukaj spokojnie i nie bierz się za pierwszą lepszą. Zima to dobry czas na rozeznanie rynku, a niewiadówek na nim nie brakuje. Grunt to spokój :)

 

W razie czego pisz. Niekoniecznie na Fanklubie Niewiadówek, jak Cię Paczek namawia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie żadna niewiadówka nie prowadzi się dobrze. One skaczą po drodze jak piłeczki, bo nie mają amortyzacji.

 

Nie wiem dlaczego wprowadzasz Kolegę i czytających w błąd . Starsze Niewiadówki były tylko na osi skrętnej , koniec kropka . I tu masz rację . Ale nie pisz że Żadna Niewiadówka nie ma amortyzacji . Bardzo dużo nowszych modeli ma amortyzatory i w niczym ich zawieszenie nie odbiega od wyrobów nie rodzimej produkcji . Czy czasem twoja N-ka też nie miała amortyzatorów ? . Bo o ile dobrze pamiętam to tak . Wielu producentów przyczep bazuje na sprawdzonych wyrobach znanych firm . Nie inaczej jest tez z Niewiadówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.