Skocz do zawartości

Ogrzewanie cepki ale elektryczne


Rekomendowane odpowiedzi

a może coś takiego??? http://allegro.pl/gr...2865767885.html

 

u nas wygląda to tak jak poniżej - szt. 5 nawet zimą daje rade ogrzać przyczepkę, moge polecić z czystym sumieniem (kolor przemalowany, też były białe)

 

attachicon.gif20120318019.jpgattachicon.gif20120318020.jpg

Cześć, mam w swojej przyczepce z 2006 roku piecyk Truma S3002 i trochę jest dla mnie mało wydajny. Poza tym przy jego włączaniu trochę czuć jakby zapach kurzu pomimo że starałem się go dokładnie odkurzyć. Z tego powodu zacząłem się rozglądać za czym co mogłoby temu zaradzić i wydaje się że te panele sprawdziłyby się idealnie. Niestety powyższy link już nie działa i znalazłem coś co przypomina te panele. Prośba o zweryfikowanie czy te panele z załączonego poniżej linka są odpowiednie.

 

http://allegro.pl/panel-grzewczy-panele-grzewcze-na-podczerwien-i5194263721.html

 

Pozdrawiam :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele mogą ugotować Ci całą instalację przyczepy a może i dalej. Jesteś z nimi  na granicy bezpieczników w skrzynkach (10A). Z Trumy przeważnie czuć na początku - jak piszesz kurzem - ale za chwilę już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panele mogą ugotować Ci całą instalację przyczepy a może i dalej. Jesteś z nimi  na granicy bezpieczników w skrzynkach (10A). Z Trumy przeważnie czuć na początku - jak piszesz kurzem - ale za chwilę już nie.

Dzięki za informacje ale czy odnosisz się do mocy w załączonym linku? Jeśli tak to poniżej załączam wykaz wielu paneli z tej strony o różnej mocy np. radium 10 moc 1000W wymiar 108x14cm mógłby być ok? Szukałem czegoś podobnego do tego ze zdjęć zamieszczonych powyżej bo rozumiem że te panele są ok. Chyba, że te która ja znalazłem są kompletnie inne od tych które ma gusia-s... 

 

cennik.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba powiedzieć. Moc jaką chcesz pobierać z przyłącza na campingu uwarunkowana jest wartością bezpiecznika w skrzynce przyłączeniowej. Na niektórych campingach możesz wybrać jaką moc dostaniesz - oczywiście za odpowiednią opłatę. Ale jak wywali Ci bezpiecznik to pan od prądu, życzy sobie za załączenie bezpiecznika dodatkowa opłatę. Możesz prosto policzyć  prąd bezpiecznika  (A)= moc panela (W) dzielone przez 230 (V). O jakiej mocy wybierzesz panel zależy teraz od Ciebie. Z reguły na polach bezpieczniki są  10 A  ale też często 6 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba powiedzieć. Moc jaką chcesz pobierać z przyłącza na campingu uwarunkowana jest wartością bezpiecznika w skrzynce przyłączeniowej. Na niektórych campingach możesz wybrać jaką moc dostaniesz - oczywiście za odpowiednią opłatę. Ale jak wywali Ci bezpiecznik to pan od prądu, życzy sobie za załączenie bezpiecznika dodatkowa opłatę. Możesz prosto policzyć  prąd bezpiecznika  (A)= moc panela (W) dzielone przez 230 (V). O jakiej mocy wybierzesz panel zależy teraz od Ciebie. Z reguły na polach bezpieczniki są  10 A  ale też często 6 A.

Podzieliłem 1000W/230V czyli potrzebny bezpiecznik 4,34A tak? Czyli jak na polach są bezpieczniki 6A to byłoby ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 A do panelu 1000 W wystarczy, ale jak włączysz w tym samym czasie inne odbiorniki (czajnik, oświetlenie itd) to może braknąć. A wspłóczesne czajniki mają nawet 2400 W. Są też - trzeba się naszukać takie o mocy 700 W, ale z Twoją listwą to już za dużo. Wychodzi z tego żonglerka wtyczkami. Kiedyś w Kastoramie za 80 zł kupiłem kaloryfer olejowy 500 W o wymiarach ok. wys 35 cm, szer. 25 cm i głęb 12 cm. Z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż folię grzewczą 12V. Na Twoją cepkę starczy około 300W i będziesz w zimie boso chodził. Ja mam niecałe 400 i wystarcza. Nie zapomnij dać grubsze przewody od trafo. Kładziesz folię pod wykładzinę.

Było już na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż folię grzewczą 12V. Na Twoją cepkę starczy około 300W i będziesz w zimie boso chodził. Ja mam niecałe 400 i wystarcza. Nie zapomnij dać grubsze przewody od trafo. Kładziesz folię pod wykładzinę.

Było już na forum

Czy taka folia byłaby ok?

http://allegro.pl/folia-grzewcza-folie-grzewcze-mata-ogrzewanie-50cm-i6124363360.html

 

Ogrzewanie podłogowe byłoby najlepszą opcja (sprawdzone w domu :)) ale boję się trochę o to żeby było bezpieczne położone pod samą wykładziną.

 

Z drugiej strony grzejnik jest prostą i skuteczną opcją choć nie tak przyjemną dla stóp jaka folia..

Edytowane przez darek71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam w swojej przyczepce z 2006 roku piecyk Truma S3002 i trochę jest dla mnie mało wydajny.

[...]

Z tego powodu zacząłem się rozglądać za czym co mogłoby temu zaradzić i wydaje się że te panele sprawdziłyby się idealnie.

 

Witam!

Zamiast rozglądać się za dodatkowym ogrzewaniem, lepiej sprawdź, czy Twój piec nie jest uszkodzony.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 3,5 kW jest mało wystarczającą mocą na ogrzanie przyczepy (nawet zimą). Być może piec z jakichś przyczyn nie pracuje z pełną mocą. Na Twoim miejscu zacząłbym od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamiast rozglądać się za dodatkowym ogrzewaniem, lepiej sprawdź, czy Twój piec nie jest uszkodzony.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 3,5 kW jest mało wystarczającą mocą na ogrzanie przyczepy (nawet zimą). Być może piec z jakichś przyczyn nie pracuje z pełną mocą. Na Twoim miejscu zacząłbym od tego.

Też mam takie obawy. Załączanie jest chyba ok tj. zapalnik działa pojawia się płomień w wzierniku po przekręceniu termostatu płomień jest trochę większy ale nie jest to bardzo gorące. Nie mam porównania jak to powinno być ale też wydaje mi się że nie jest to tak jak powinno być. Poza tym dziwnie działa wentylator trumy bo włacza się przy "1" ale przy ok "3" cichnie i potem znowu przy ok. "5" działa. Jak można sprawdzić czy to jest ok czy nie? Przejrzałem instrukcje ale tam nic pomocnego nie mogę znaleźć. http://www.serwistruma.com.pl/upload/oferta/trumatic%20s%203002%203002p%205002%20instrukcja.pdf

 

Dziękuje wam za wszelkie sugestie i chyba główny problem tkwi w piecyku. Ogrzewanie podłogowe to bardzo przyjemna rzecz ale używałbym tego bardzo sporadycznie a ciężar choćby trafa dociążałby mi przyczepkę cały czas a już teraz jest już zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba jeszcze jasno powiedzieć że jak jest przyczepa wychłodzona do minus kilku stopni w środku to też potrzebuje minimum 1-1,5h do nagrzania do tych 20 stopni w środku.

Potem samo utrzymanie zadanej temperatury jest już mniej wymagające i u mnie nawet grzałka 1250watt wstawiona w piec z nadmuchem spokojnie daje radę do tych -10 na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.