Skocz do zawartości

pytanie Kemping chorwacja miejscowość Drage


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 2x w Drage na tych kempingach. Zajrzyj najpierw do pierwszego po lewej "Paradiso" . Właścicielem jest Chorwat Mario, który lubi Polaków i można się z nim dogadać. 3 lata temu płaciłem 10 € za całą familię. Do tego jest dobrowolna ściepka na świnkę lub zupkę bo Mario robi raz w tygodniu ucztę dla wszystkich swoich klientów. Wystawia się stoły na środek głównego deptaka i wszyscy razem jedzą specjały Maria zapijając swojskim winem lub rakiją. 

Super sympatyczne miejsce. 

 Paradiso < balangi Mario, to dodatkowy sposób dojenia klientów

Mario tak odpowiedział na moje pytanie o prąd na kempingu. Mam prąd 12V i więcej.

12V=wino, więcej=rakija

Na tym kempingu Helmuty płacą najwięcej, Czesi i Słowacy mniej, zaradni rodacy najmniej. Taka sama hierarchia cenowa obowiązuje przy sprzedaży wina + rakija prez Mario. Wszyscy: D+PL+SK+CZ siedzą i piją przy jednym stole, Niemcy płacą zawsze najwięcej.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam,czy może ktoś tam trafił i może coc napisac  o tym kampingu http://www.camping.hr/campsites/glavna-plaza ,planuje wyjazd ok. 14.07.13

Edytowane przez irekg1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy może ktoś tam trafił i może coc napisac  o tym kampingu http://www.camping.hr/campsites/glavna-plaza ,planuje wyjazd ok. 14.07.13

 

 

 Paradiso < balangi Mario, to dodatkowy sposób dojenia klientów

Mario tak odpowiedział na moje pytanie o prąd na kempingu. Mam prąd 12V i więcej.

12V=wino, więcej=rakija

Na tym kempingu Helmuty płacą najwięcej, Czesi i Słowacy mniej, zaradni rodacy najmniej. Taka sama hierarchia cenowa obowiązuje przy sprzedaży wina + rakija prez Mario. Wszyscy: D+PL+SK+CZ siedzą i piją przy jednym stole, Niemcy płacą zawsze najwięcej.

Pozdrawiam,

Dzięki za sugestie. Biesiada przy prosiaczku mi się podoba.Zarobek dla Mario od razu wyczułem, no ale pomysł dobry.Pozostaje problem prądu i nasuwa się myśl, że camping przelotowo - wypadowy. Chyba , że plaże są piękne jak wynika z opisów tego rejonu. Czy na campingu "Paradiso" romantyczny nastrój może być spowodowany brakiem prądu? Ired ponieważ tam byłeś (zresztą gdzie Ty nie byłeś? Pewnie tam gdzie byłem ja ) to napisz proszę jakie tam plaże, czy do pięknych miejsc trzeba dojechać autem albo rowerem czy spacerkiem można z żonką się przejść nad urokliwe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired

 tyle pytałem o te kempingi, opisz je szczegółowiej, ja je widziałem jesienią zeszłego roku i podpypuje kto był i co może powiedzieć, mi osobiście biesiady nie przeszkadzają jak nie chcesz to w nich nie uczestniczysz.

Opisz tą zatoczkę jak wygląda w sezonie, czy oprócz biesiad coś Wam jeszcze przeszkadzało ?

 

a zrzutka jak gdzieś czytałem to 15 E za rodzinę - to kwota do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam byłem w tych okolicach kilka razy,oaza miraa bardzo drogo,jeziera lovisca drogo.Camping Paradiso własciciel Mario,bardzo tanio.Jak można powiedzieć iż swinka za 15 euro plus wino za całą rodzinę to drogo.Powiem tak położenie super atmosfera na cempie niesamowita.Pobyt u Mario był naszym 10 pobytem w tym kraju,bardzo polecam pobyt u Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka kemping u Pani Ani.

 A - B  < zerknij
A = N42,78866, E17,85555 zjazd w prawo
B = Autokamp Sladenovići
Kemping rodzinny którym zawiaduje nasza rodaczka  Pani Ania.
Śmiało można pisać w j.polskim.
Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wyglądają warunki sanitarne na tych kempingach ? zwłaszcza Paradiso (u Mario)?

prąd nie jest problemem, mamy swój :)

 

może ma ktoś fotki zaplecza, bo na stronie tylko świniak pieczony z każdej strony pokazany ;) ?

planowaliśmy Koziarice, ale może Paradiso będzie ciekawą odskoczą od wszytskomających molochów

wg cennika za załogę wychodzi mi ok 20E, czyli całkiem przyzwoicie jak na warunki Cro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w lipcu  u Mario Paradisco cena 15 E za rodzinkę,ogólnie kempingi w tej zatoczce koszt od 10 do 30- 35 E za dobę.

Mario super gość, miałem okazję odwiedzić Jego piwniczkę ( wielu z niej o własnych siłach nie wyszło ), woda pod prysznicem ciepła z olbrzymiej bańki na dachu, straż pożarna dowozi wodę chyba codziennie - dokładnie tak samo jak w pozostałych kempingach w tej zatoczce, prądu oczywiście brak, nam na 10 dni wystarczył spokojnie aku 80 Ah, dzieciaki codziennie oglądały bajkę na DVD ( jakieś 1,5 godz ) i żarówki Led.

raz w tygodniu organizowana kolacja przez mieszkańców pola, każdy gotuje jakiś przyspak ze swojego kraju w praktyce wychodzi że kto co potrafi i z czego może :)  

i jest wspólna międzynarodowa kolacja, bariery językowe gdzieś znikają :)

dużo niemców, belgów,

świnka organizowana przez Mario - my się nie załapaliśmy :(

Kemping trochę mały w porównaniu z sąsiednimi ale atmosfera wspaniała, rodacy mieszkający na sąsiednich kempingach to potwierdzali, gdyby nie brak miejsc to chętnie by byli u Mario, dla nas znalazł miejsce na końcu kempingu była cisza i spokój na przyszłość radziłbym najpierw zadzwonić czy ma miejsca albo szukać na sąsiednich kempingach ( zdecydowanie mniej obłożone )



aha ten kemping ma swoją grupę miłosników na FB co świadczy na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na innym forum ;) łatwo się domyślić jakim ... znalazłam takie opinię na temat kempingów Paradiso i Oaza ...

Czy to czarny PR??? czy prawdziwe odczucia turysty?

Możecie się odnieść do tego???

 

"Witam, odradzam pole kempingowe Paradiso w Drage ktore bylo polecane na forum. Wlascicielem jest Mario Vulin, warunki sanitarne okropne, toalety brudne i zapchane, prysznice okropne. Pole nie ma dostepu do morza, mozna sie kapac w malym porcie pomiedzy lodkami ktory jest jakies 150m od pola, tragedia. Na samym polu jedna wielka impreza trwajaca 24/7, pole opanowane w wiekszosci przez stalych niemieckich bywalcow ktorzy nie szanuja nikogo i niczego. Mario pobil jednego z niemieckich turystow (rodzina z 2 malych dzieci) za to ze wymagal ciszy nocnej. Omijajcie szerokim lukiem."

 

"Polecam kemping Oaza w Drage, wlascicielami jest przesympatyczna rodzina. Pole usytuowane w przeslicznej zatoce, bez zadnych restauracji i sklepow. Poezja dla ludzi szukajacych spokoju. Pole jest calkiem spore powierzchniowo bez wielkiego tloku. Parcele duze 8 x 4 metry, cena bardzo przystepna 15E za wszsytko (lodowka, samochod, namiot, 2 doroslych i 2 dzieci) W recepcji dostepne owoce, chleb i wszystko o co tylko poprosimy dostarczane jest w granicach kilku godzin) Najwieksza atrakcja jest to ze do zatoki przyplywaja delfiny icon_biggrin.gif, w ciagu 3 tygodni odwiedzily nas 4 razy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hm odniosę się do tego, byłem 10 dniu u Mario, rozmawiałem z wieloma polakiami którzy byli u Mario i na sąsiednich kempingach, Kempingów jest kilka w jednej zatoczce, korzystać można z całej zatoki, ze wszystkich plaż, Oaza od Mario jest odgrodzona miedzą z kamieni te kempingi są obok siebie w jednej zatoczce, fakt z kempingu Paradisco jest prosto wyjście na nazwijmy to kawałeczek zatoki ale można przejść 15 kroków i już jest lepiej. Te 150 metrów od morza to kłamstwo bo od bramy Paradisco jest max 20 kroków do wody,  Kemping Oaza nie ma zadnych parceli, jest to natomiast kemping kaskadowy, 15 E za dobę - nie chce mi się w to wierzyć jak ja pytałem to koszt był 35 E, niby nie ma sklepów a w recepcji są dostępne owoce itd, jedno słowo zaprzecza pozostałym - tak są dostępne bo tam zrobili mini sklep- wiem bo widziałem.Na pozostałych kempingach warunki zbliżone Oaza jest najdroższa w tej zatoczce, aha i co najwazniejsze u Mario i w innych kempingach miejsc praktycznie brak, trzeba się wciskać w Oaza full wolnego miejsca to też o czymś świadczy, Nie chce ani chwalić jednego ani oczerniać drugiego - mi bardzo odpowiada atmosfera u Mario w przyszłym roku też tam zawitamy i jeszcze jedno z Oazy właściciel wybiegał na dojazdową droge i klientów ściągał do siebie a w innych kempingach miejsc praktycznie brak - to tyle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na zrzucie z mapki satelit. nakreślić płożenie Paradiso??? tu i tu to są chyba bramy Oazy, wygląda to na spory kemp. i na Street View wcale nie wygląda na pusty i to we wrześniu aczkolwiek 2011

Gdzie jest wjazd do Paradiso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na zrzucie z mapki satelit. nakreślić płożenie Paradiso??? tu i tu to są chyba bramy Oazy, wygląda to na spory kemp. i na Street View wcale nie wygląda na pusty i to we wrześniu aczkolwiek 2011

Gdzie jest wjazd do Paradiso?

 

to nie ta zatoczka

wjazd do Mario jest na samym początku zatoczki http://goo.gl/maps/mVZqo

na plaże (żwirkową) chodziliśmy tu http://goo.gl/maps/IZ9ck

 

kilka fotek jest na google http://goo.gl/maps/sgd4u

tak wygląda zatoczka w sezonie

DSC_3287.JPG

 na końcu cumują łodzie, więc tam dojście do wody jest utrudnione i faktycznie lepiej przejść te 150-200m na plażę z fotki

(dalej są skały jak ktoś lubi)

 

 

co do samego kempingu u Mario, ja tam nie spotkałem imprezowiczów, jest cicho i spokojnie, można powiedzieć kameralnie

a moze ktoś trafił na "prosiaka" ? (nam się nie udało)

 

co do oaza http://www.oaza-mira.hr/price-list

ceny mówią same za siebie, do zupełnie inny kemping i inna lokalizacja

nam za załogę wychodzi 72e :look:, u Mario zapłaciłem 15e :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oaza http://www.oaza-mira.hr/price-list

ceny mówią same za siebie, do zupełnie inny kemping i inna lokalizacja

 

a no własnie to są 2 różne:

Oaza Mira i Oaza

 

faktycznie zupełnie inna lokalizacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 u Mario zapłaciłem 15e :skromny:

@konrad_b napisał:

... u Mario zapłaciłem 15e < bez prądu

 

Kilka lat temu u Mario płaciliśmy mniej niż 10 euro, tylko "HELMUTY" płacili zawsze więcej...

 

Pozdrawiam,

PS

Od wielu lat w Chorwacji za 2 osoby dorosłe + auto z "ogonem" + prąd + WiFi nigdy nie płaciliśmy więcej niż 15 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_b napisał:

... u Mario zapłaciłem 15e < bez prądu

 

Kilka lat temu u Mario płaciliśmy mniej niż 10 euro, tylko "HELMUTY" płacili zawsze więcej...

 

Pozdrawiam,

PS

Od wielu lat w Chorwacji za 2 osoby dorosłe + auto z "ogonem" + prąd + WiFi nigdy nie płaciliśmy więcej niż 15 euro.

Kilka lat w turystyce cro to lata świetlne

Gratuluje sposobu na tanie wczasy, mógłbyś sie podzielić namiarami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.