Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Pierzasty

napisał:

Ogółem zaczynam również myśleć o Cro, i jestem kompletnym laikiem w temacie... Powiedzcie mi na początek czy dobrze kojarzę: czy okolice Zadaru,lub Splitu są mniej komercyjne od miast położonych na Istrii, a co za tym idzie tańsze i mniej oblegane?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To wszystko zależy od tego czego szukasz. Wg mojej oceny rejon Zadaru i Splitu jest o "deko" bardziej oblegany niż Istria. Wynika to z położenia, tych miejsc dokładniej z dojazdu turystów z PL, CZ, I, D i ... innych. Istię okupują Włosi i Niemcy, rodaków też tam nie brakuje. W rejonie Zadaru i Splitu jest podobnie.

Mamy takich znajomych Włochów i Niemców którzy w Chorwacji koczują od połowy kwietnia do końca września każdego roku są to przeważnie emeryci. Mam też znajomych z PL Tarnowskie Góry którzy z małymi dziećmi w JEDNYM MIEJSCE "siedza" po 6/7 lat.

 

Takim miejscem jest ta super zatoka < zapraszam do klikania, zaznaczyłem i opisałem wszystko co gdzie jest

 

Nasz ostatni wyjazd "na dwa zachody słońca" do tej zatoki < szegółowa trasa z ominięciem płatnej autostrady w Słowenii + info

 

Pozdrawiam,

...i zapraszam do klikania może i Tobie spodoba się nasza zatoczka gdzie zawsze nawet w środku sezenu jest cicho, leniwie

i bardzo spokojnie + do Dubrownika blisko ~30km.

 

Czy kemping na którym byłeś - Rogac nadaje się na zestaw z przyczepą 12 metrowy ? Jak ze zjazdem z trasy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

 

Czy kemping na którym byłeś - Rogac nadaje się na zestaw z przyczepą 12 metrowy ? Jak ze zjazdem z trasy ?

 

Pozdrawiam

___________________________________________________________________________________

 

TAK nie ma problemu z wiazdem, mamy zestaw 11m, wjazd i wyjazd bez problemów.

 

Nasz dojazd (oddal=cała trasa) z drogi # 8=magistrala ---> Rogac < zerknij > wjazd na Rogac ...jak oddalisz zobaczysz ...

...jaki jest wjazd (poobracaj tym obrazem) zobaczysz więcej

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę Ired widzę , że też przerobiliście jazdę z Klagenfurtu na Słowenię :skromny: całkowicie się zgadzam z Twoją opinią , że jak się stanie to nie ruszy ! hehe(1).gif też przy tej restauracji sprawdzałem czy uszczelka nie wypłynęła na asfalt ale była jazda :bzik: Co do zjazdu na Makarską też fajne widoczki , zawsze tam stajemy i robimy foty jak jest miejsce.

Pozdrawiam

post-4393-0-10883200-1359054882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zjazdu na Makarską i obowiązkowego zatrzymania połączonego z pamiątkowym foto... to chyba wszyscy po kolei tak robią...

Po kilku godzinach na autostradzie, ten widok jest nagrodą i jednocześnie spełnieniem obietnicy Makarskiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj się trochę rozpędziłeś :-) Na Istrię jest 1000km a na Peljesac niespełna 1300 z południa czyli BB, chyba że bierzesz pod uwagę dojazd do wybrzeża Istrii i jazdę w dół, wtedy faktycznie wyjdzie trochę więcej. Autostradę można spokojnie ominąć starą drogą.

Ja również należę do tych co lubią południową Dalmację, ponieważ wg mnie na Istrii i ogólnie na północy kraju jest większa komercja i więcej ludu przez to.

 

Wcale się nie rozpędziłem z tymi danymi . Przejechane kilometry zawsze liczę tam i z powrotem, Istria 1000km razy 2= 2000km. Dubrownik 1500km razy 2= 3000 Km.

:przyczepa:Pisałem wcześniej , że trasa z Klagenfurtu do Słowenii przez Ljubejl nie jest dla zestawów z przyczepami chociaż jest przepiękna. Tylko same osobówki i trzeba jechać bardzo ostrożnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie > ufoiz, Napisano wczoraj, 16:46

czy mozemy prosić linka z google maps albo coordynaty gps tego fragmentu trasy

 

...proszę bardzo A - B < to jest ten odcinek

 

Odpowiedż > bartosz, Napisano wczoraj, 22:16

Jest to ostatni odcinek zjazdu z autostrady - węzeł "Sestanovac" zjazd do Makarskiej

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ośmielam się donieść że Sestanovać nie jest ostatnim zjazdem z autostrady w stronę Ploce > Dubrovnik

Już w 2011r. ostatnim zjazdem był i pozostał bez zmian Vrgorac < zerknij, A=Sestanovac B=Vrgorac

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bartosz > Napisano 24 styczeń 2013 - 22:22

Co do tego zjazdu na Makarską i obowiązkowego zatrzymania połączonego z pamiątkowym foto... to chyba wszyscy po kolei tak robią...

 

Moje trzy grosze.

Przejechałem ten odcinek kilkakrotnie. Zjazd w kierunku > Makarska to mały pikuś. Natomiast powrót tą trasą to PAN PIKUŚ !

Jak na tym podjeżdzie z byle powodu zrobisz STOP to na pewno nie ruszysz z miejsca zestawem auto+przyczepa.

 

Pozdrawian,

Nasza przygoda zjazd z autostrady A1 w Sestanovac < zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych leniwych (jak ja) podaje bezpośredniego linka do miejsca tych fotek - http://goo.gl/maps/XwKfJ - ja bezpośrednio w tym miejscu nie byłem (ale jechałem magistralą 150m niżej i robi to miejsce wrażenie :] )

 

odnośnie tego podjazdu od magistrali w stronę autostrady - mimo że wygląda imponująco to widzę, że jest tam chyba nachylenie 7%. - mój zestaw zapakowany na ok 3200kg ruszył w Chorwacji na wahadle na nachyleniu 11%, dodatkowo miałem piasek pod kołami bo były roboty drogowe - kwestia szczęścia, umiejętności oraz jakości sprzęgła w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych leniwych (jak ja) podaje bezpośredniego linka do miejsca tych fotek - http://goo.gl/maps/XwKfJ - ja bezpośrednio w tym miejscu nie byłem (ale jechałem magistralą 150m niżej i robi to miejsce wrażenie :] )

 

odnośnie tego podjazdu od magistrali w stronę autostrady - mimo że wygląda imponująco to widzę, że jest tam chyba nachylenie 7%. - mój zestaw zapakowany na ok 3200kg ruszył w Chorwacji na wahadle na nachyleniu 11%, dodatkowo miałem piasek pod kołami bo były roboty drogowe - kwestia szczęścia, umiejętności oraz jakości sprzęgła w aucie.

 

no właśnie też dojrzałem te 7% - ale na Murter ruszaliśmy na 10% i fakt kółeczka ciut zapiszczały ale poszło bez problemu. :swiety:

chyba że jest gdzieś ostrzej o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec

Napisano wczoraj, 20:31

... - kwestia szczęścia, umiejętności oraz jakości sprzęgła w aucie.

 

Nie miałem szczęścia w drodze powrotnej wspinając się pod górę serpentynką (droga 101) tuż przed granicą SLO/A zestawem auto+przyczepa.

Koniec kolejki aut oczekujących przed przejściem granicznym SLO/A w punkcie A wymusił na nas STOP < zerknij

Tu w punkcie A mimo pomocy innego mocniejszego auta z linką holowniczą spaliłem swoje sprzęło na tym stromym podjeżdzie.

Koszt naprawy=wymiana sprzęgła zepsuł nam ten wyjazd < zapraszam, ustawiłem ten rejon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec

Napisano wczoraj, 20:31

... - kwestia szczęścia, umiejętności oraz jakości sprzęgła w aucie.

 

Nie miałem szczęścia w drodze powrotnej wspinając się pod górę serpentynką (droga 101) tuż przed granicą SLO/A zestawem auto+przyczepa.

Koniec kolejki aut oczekujących przed przejściem granicznym SLO/A w punkcie A wymusił na nas STOP < zerknij

Tu w punkcie A mimo pomocy innego mocniejszego auta z linką holowniczą spaliłem swoje sprzęło na tym stromym podjeżdzie.

Koszt naprawy=wymiana sprzęgła zepsuł nam ten wyjazd < zapraszam, ustawiłem ten rejon

 

z tego co widzę, to nie miałeś też szczęścia wybierając tą trasę ? odnośnie sprzęgła - to chyba najgorszy sen holujących przyczepy - bo nawet posiadanie nowego może na wiele się nie zdać w chwili gdy trafisz na korek - pod górkę, raz drugi, trzeci czy piąty się uda, ale w końcu dymek pójdzie :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to nie miałeś też szczęścia wybierając tą trasę ? odnośnie sprzęgła - to chyba najgorszy sen holujących przyczepy - bo nawet posiadanie nowego może na wiele się nie zdać w chwili gdy trafisz na korek - pod górkę, raz drugi, trzeci czy piąty się uda, ale w końcu dymek pójdzie

 

Na podjazdach z obu stron do granicy A/SLO jest o czym myśleć, rosyjska ruletka.

Mój wybór tej trasy jest jest zawsze świadomy i zamierzony.

Jest to super kawałek podniecającej drogi pod warunkiem że nie ma nikogo na trasie i jest pusto aż na sam szczyt.

Na samej górze jest parking na którym wszyscy przeważnie studzą silniki swoich aut.

Zagotowanie wody i buchająca para to niestety częsty widok w tym miejscu.

Po krótkim odpoczynku jest stromy zjazd mniej doświadczeni "palą" klocki hamulcowe, zapominają że można skutecznie hamować silnikiem.

 

W innym miejscu po zjeżdzie z autostrady A 2 (punkt A na mapie) można sporo skrócić,

pokonując takie sobie "agrafki" jadąc przez Podkoren (B na mapie) SLO i dalej do HR.

 

Trasa A - B < zerknij, przejechałem ten odcinek szczęśliwie kilka razy

...kilka lat temu policja austriacka dopadła mnie na samej granicy. Pogrozili lizakiem!

 

Potem po chwili mieliśmy ich za sobą. Jechali za nami prawie aż do Podkoren.

Wyprzedzili nas w ich tylnej szybie zapapalił się ładny niebieski napis FOLLOW ME

potem po zjechaniu z drogi zrobili nam HALT !

 

Była próba wypisania mandatu w wysokości 100 euro, potem złagodzenie do 50euro,

Wybroniliśmy się obiecując policajom że już nigdy autem z przyczepą tędy nie będziemy jechać.

Jest to SUPER skrót i polecam ale tylko dla aut jadących SOLO.

Bezpośrednim powodem zatrzynania nas było to że wcześniej jadąc nie zauważyłem

znaku zakazu wjazdu zestawów auto+przyczepa po stonie austriackiej.

Na w/w trasie oprócz "agrafek" jest bardzo wąsko i ciasno.

Policaje wytłumaczyli nam że było tu kilka "zakleszczeń" aut z przyczepami i z tego powodu jest ten zakaz.

 

 

Zawsze wracając z rejonu Dubrovnika już dzień wcześniej przed wyjazdem oraz w nocy myślę

o tej agrafce < przed Šestanovac

Dobrym lekarstwem na w/w "agrafkę" jest jak najwcześniejsza pobudka rano i wyjechanie do domu przed godz, 06.00.

Ruch jest znacznie mniejszy na jadrańskiej magistrali, u mnie to się sprawdziło. Dlatego polecam ten lek.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.