Skocz do zawartości

w trakcie jazdy śmierdzi wc chemiczne


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w transporcie zaden nie przepuszcza jakbym nie wywracal kaseta ale mam inny problem. Otoz przy calkowicie napelnionym zbiorniku co sygnalizuje czerwona kontrolka musze go niemal natychmiast oprozniac. Dlaczego natychmiast?, ano dlatego, ze kiedy odczekam kilka godzin odpowietrznik, z ktorym Ty masz problem przepuszcza. Mam wrazenie, ze w moim C400 przy max napelnionym zbiorniku na fekalia zbyt malo jest wolnej przestrzeni na gazy i to one powoduja, ze zawor przepuszcza. Podczas nocy ze zbiornika potrafi sie wydostac tego z 30ml ale tylko kiedy zbiornik jest max. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WC C200 i umnie jest jeden do spustu przyciskany ręcznie oraz drugi do odprowadzania gazów z wnętrza i właśnie ten drugi puszcza

Zawsze tak jest ? Może papier się pod niego dostał ? Jak nie , to zamów sobie u nich MIRIAD

automatic vent nr kat 2372274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wlewasz? ja ok 70ml to ma być na 10l a ponieważ korzystamy tylko od 22 do 7 jak się nie chce wyjść do wc na zewnątrz to powinno starczyć na 7 dni przy 2 os dorosłych.

Niezły sknera z Ciebie :jump: Jaki masz kibel ? może za mało lejesz płynu? Ja mac C2 z elektryczną pompką i zbiornikiem dolnym 20L. Leję 150ml. i max trzy dni.

 

Nie mam zbyt wielkich doświadczeń w korzystaniu z WC chemicznego (bo przyczepkę z takowym WC mam dopiero od marca br.), ale jak byśmy się Andy zmówili w kwestii użytkowania WC.

Postępuję identycznie, jak Ty , leję tyle samo (czyli 150 ml) niebieskiej chemii do kasety, do tego 3 litry czystej wody, zaś do wody w spłuczce dodaję 150 ml różowego o zapachu lawendy. Obydwa płyny firmy THETFORD.

Kasetę opróżniam najpóźniej w 3 dniu (w dwie osoby, bez problemu ją zapełniamy, w ogóle nie korzystaliśmy z WC na kampingu, a przesiedzieliśmy w przyczepie już 5 tygodni).

Żadnego przykrego zapachu z WC nie stwierdziłem.

Na czas jazdy z przyczepą zbiorniki (kasetę WC i spłuczkę) opróżniam, bo nie chcę, aby coś z tego "cennego" ładunku się niechcący wylało do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sknera sknera a niby dlaczego?

 

przecież pisze na butelce 70ml na 10l a kaseta ma chyba ponad 10l.

 

a co do odpowietrznika to tam jest gąbka i

 

PYTANIE

 

czy ona dolega idealnie do gumki? czy nie? bo jak otwierasz zasłone od góry to się opuszcza a przy zamkniętym powinna być szczelnie?

 

sprawdziłem w kilku starych kasetach i jest różnie ale w żadnej nie jest sczelnie zamknięta.

 

Jak podniose pełną kasete pionowo to mi sięprzez odpowietrznik wylewa :-(

 

czy to się naprawia?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sknera sknera a niby dlaczego?

 

przecież pisze na butelce 70ml na 10l a kaseta ma chyba ponad 10l

 

A dlatego :jump: , że za mało nalewasz płynu. Jeżeli masz kibel Thetfodda , a na 99,99% masz , to najmniesza kaseta ma 17 litrów (seria C200) a największa 20 litrów (C2,3,4).

Powinieneś więc nalewać 120ml , albo 140ml.

sprawdziłem w kilku starych kasetach i jest różnie ale w żadnej nie jest sczelnie zamknięta.

 

Jak podniose pełną kasete pionowo to mi sięprzez odpowietrznik wylewa :-(

Czyli wszystkie stare są nieszczelne , to moja druga przyczepa w której mam WC kasetowe i w obydwu mogę przewracać pełną kasetę "do góry kołami" i nie wycieka ani kropla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no ja ze swoją (co prawda) "przenośką" nie miałem jeszcze problemów. Bazowałem na zielonym płynie, dozowałem na oko tak by 400ml na 3 napełnienia starczyło (dolny zbiornik ok 15litrów). Wyjazdy miałem weekendowe więc do 3 dni kibelek był uzywany, ale ani smrodu ani jakiegoś zbierania gazów wewnątrz nie zauważyłem :jump: Nawet moja dziewczyna się przekonała do kibelka choć początkowo nie chciała go widzieć w przyczepie.

 

Może zielony nie jest taki zły? :)

 

Teraz mam jakiś specyfik z "oszołoma" za 20zł za 2 litry. Ciekawe jak on sobie będzie radził... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma chyba c2 lub coś blisko nie ma on górnej komory i pompki od spłuczki bo woda do tego jest pobierana z głównego zbiornika.

 

kaseta jest biała, odpowietrznik to tylko dziura zatykana jakims klockiem chyba z gąpki, nie jak w nowszych, tych siwych jest zawór.

 

co do ilości to super - nie wpadłem na to że ten zbiornik jest większy niż 10l

 

 

więc JAK TO SIĘ OTWIERA??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam dokladnie konstrukcji waszych kibelkow ale z kolega ekspertem od sanitarki rozmawialem i stwierdzil ze niektre uszczelki pod wplywem tych dodatkow moga twardniec i dokladnie nie przylegac do zaworu i moze byc to np pryczyna... poddaje waszym rozmyslaniom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.