Skocz do zawartości

w trakcie jazdy śmierdzi wc chemiczne


EwaMarek

Rekomendowane odpowiedzi

w moim kamperze gdy w wc chemicznym, kasetowym fekalia są kilkudniowe to zaczyna nieprzyjemnie waniać a w trakcie jazdy to już nie do zniesienia.

 

czy też macie taki problem?

 

oglądałem odpowietrznik i prawdopodobnie tam leci zapaszek.

 

czy ten element w odpowietrzniku powinien całkowicie przylegać do otworu? czy dopiero jak płyn w wc go podniesie w trakcie ruchu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze niemozliwym jest aby kilkudniowe fekalia nie byly wyczuwalne, u mnie mam podobnie. Teraz zmienilem plyn z zielonego na niebieski. Ten poprzedni jest podobno do d... :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bylem w pracy 12 h a teraz w domku. U mnie konputer chodzi non stop :jump:

A z tym plynem to nie zalamuj sie, kupilem niebieski bo zauwazylem, ze kogo spytam to woli niebieski a ostatnio sie dowiedzialem, ze autobusiarze tez taki leja. Ponadto jest ciut tanszy, sprobujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasem zalatują zapaszki i podejrzewałem WC. Ale źródłem nieprzyjemnego zapachu okazał się być zbiornik brudnej wody. Sytuacja była o tyle ciekawa, że śmierdział jak był opróżniony i nalało się parę litrów wody. Pełny nie śmierdział. Podejrzewam że na dnie jest osad który śmierdzi. Potraktowałem go trochę chemią i jest lepiej, ale mam w planie wymontowanie zbiornika i gruntowne wyczyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia to chemia, zabija wszystko :jump: niebieski jest czysto chemiczny i dlatego jest tanszy... zielony jest biologicznie odnawialny, czyli dziala gorzej, jest drozszy zeby srodowisku na dobrze wychodzil.

 

kaimar, kamien zebral sie w zbiorniku na ktorym zatrzymuja sie glony, one powstaja pomimo uzywania specyfikow do oczyszczania. Kup srodek do odkamieniania, nalej do zbiornika, zalej woda i zostaw na noc... najlepiej byloby przejechac sie z tym roztworem z godzinke coby dobrze sie rozmieszal i "poocieral" o scianki troche.

Dlatego przewaznie robi sie tak zeby nie miec klopotu pozniej, ze juz przed samym wyjazdem do domu spuszcza sie wszystko, nalewa czystej dodaje oczyszczacza i jedzie do domu. Jest czas i ruch na zadzialanie :) w domu sie wylewa i sprawe mamy zalatwiona ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn tylko niebieski i tylko THETFORDA. A co do smrodku , to gdzieś kiedyś wyczytałem , że w toaletach chemicznych "zawartość" nie powinna się "kisić" dłużej niż 3 dni. Ja osobiście opróżniam co 2-gi dzień i nigdy ze smrodem nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"""Ja osobiście opróżniam co 2-gi dzień i nigdy ze smrodem nie było problemu."""

 

co? to bankrut na miejscu :-(

 

ile wlewasz? ja ok 70ml to ma być na 10l a ponieważ korzystamy tylko od 22 do 7 jak się nie chce wyjść do wc na zewnątrz to powinno starczyć na 7 dni przy 2 os dorosłych.

 

na postoju nie jest tak źle tylko podczas jazdy jedzie jak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy dopiero tak naprawde chemia ostro pracuje i moga sie wydzielac gazy mimo, iz plyny maja temu zapobiegac. Moze masz cos nie tak z odpowietrzeniem? Moze gazy z odpowietrznika ida do wnetrza kampera zamiast na zewnatrz, sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wlewasz? ja ok 70ml to ma być na 10l a ponieważ korzystamy tylko od 22 do 7 jak się nie chce wyjść do wc na zewnątrz to powinno starczyć na 7 dni przy 2 os dorosłych.

Niezły sknera z Ciebie :jump: Jaki masz kibel ? może za mało lejesz płynu? Ja mac C2 z elektryczną pompką i zbiornikiem dolnym 20L. Leję 150ml. i max trzy dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.