Skocz do zawartości

Policja mnie namierzyła. Ratunku !!


pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakich systemach byłeś zmuszony reinstalować Jave i Adobe?

Ja mam Vistę w lapie i po przywróceniu systemu z przed (bodajże )3 dni nie mam śladu nawet w rejestrze . Nic innego nie robiłem.

 

na jedynym slusznym systemie... XP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie i syfek z przed kilku dni to kamerka zrobiła moja fotkę i pięknie się wkleiło ...inna szata graficzna jak ta w pierwszym poście ale nie mogłem zrobić scrina bo zablokowało wszystko ... Może jestem świrnięty ale zakleiłem w laptopie oczko kamerki i otwór mikrofonu ... już dawno czytałem o tym , że ktoś, zdalnie , może mi to uruchomić i nawet nie będę wiedział , że przekaz idzie w świat ale jakoś do tej pory nie brałem tego poważnie ...... Teraz już wiem , że to jest całkiem możliwe , więc po kiego kusić los .... zaklejone i po sprawie ...:gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zestawu z grzechoczącym jajnikiem....:lol::lol::lol:

 

Dzisiaj już nie pamiętam, ale możesz mieć rację ... :jump:

 

Może jestem świrnięty ale zakleiłem w laptopie oczko kamerki i otwór mikrofonu ... już dawno czytałem o tym , że ktoś, zdalnie , może mi to uruchomić i nawet nie będę wiedział , że przekaz idzie w świat ale jakoś do tej pory nie brałem tego poważnie ...... Teraz już wiem , że to jest całkiem możliwe , więc po kiego kusić los .... zaklejone i po sprawie ...:gitara:

 

Jeszcze będą i tacy, którzy powiedzą, że popadasz w paranoję :krzykacz:

Ale to chyba już tylko tacy, co stracili możliwość podpatrywania Ciebie smirk(1).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem świrnięty ale zakleiłem w laptopie oczko kamerki i otwór mikrofonu ... już dawno czytałem o tym , że ktoś, zdalnie , może mi to uruchomić

 

też, gdzieś kiedyś czytałem (może to kit) że, mając dostęp do neta, w laptppach i tv z kamerami jesteś na "podglądzie" bo można w dwie strony...więc, jak nie chcesz być na redtube, lepiej dmuchać na zimne...:-]:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce to okno widoku z kamery to ściema :) W oknie leci niby obraz z zakłóceniami a tak naprawdę to jakieś szmery puszczone w pętli. Cały czas to samo .

 

Robert, cieszę się, że napisałeś ten temat :bravo:

Przypomniał o zapomnianej sprawie, tymczasem zrobiła się znowu aktualna.

Jestem ciekawy, czy antywirusy mogą przed tym zabezpieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, cieszę się, że napisałeś ten temat :bravo:

Przypomniał o zapomnianej sprawie, tymczasem zrobiła się znowu aktualna.

Jestem ciekawy, czy antywirusy mogą przed tym zabezpieczyć ?

 

Szczerze powiem ,doświadczeń z antywirami nie mam , Od lat nie używam. Może kiedyś miałem ale stale mi nieistniejące wiry wykrywał w crack'ach gier więc od tamtej pory się nie lubimy :)

Monitorowanie procesów i usług oraz narzędzia systemowe są dla mnie cenniejsze Po rejestrze systemowym też nie błądzę wiec póki co radze sobie.

Ale z tego co czytałem o tym śmieciu nie jeden antyvir mimo aktualizacji nie zapobiegł. Moja zapora zawsze pyta czy zezwalam na uruchomienie czegoś w kompie jeśli nie jest to aplikacja odpalona z myszy a w tym przypadku nie miałem pytania.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad widział myszki zanim go zabrali w białym wdzianku sznurowanym z tyłu .

Może odstaw to co bierzesz a będzie dobrze ;)

 

No dobra.... też tak widzę forum więc jeszcze nie tym razem .:)

 

:D dobre, okienka zamiast myszek :D

 

Kilka dni temu 10 listopada, ok. godz. 19-ej było tak:

post-8228-0-07099200-1353192714_thumb.jpg

 

Teraz widzę to tak:

post-8228-0-29926600-1353193002_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o problemach technicznych z forum powiedziałem w złą godzinę (17 listopad, ok. 23.45).

W chwilę później coś padło i była cisza, aż do dzisiaj po południu (20 listopada) :oslabiony:

 

... a może omawiany wirus zaatakował nasze forum :niewiem:

 

Ja na usunięcie tego problemu polecam program COMBOFIX. Wyczyściłem z tego syfu tym program już chyba z 10 komputerów i nie ma na żadnym problemu.

 

Czy to jest legalny program i nie stwarzający później problemów :niewiem:

 

Info za stroną www:

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

 

post-8228-0-87336700-1353426739_thumb.jpg

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o problemach technicznych z forum powiedziałem w złą godzinę (17 listopad, ok. 23.45).

W chwilę później coś padło i była cisza, aż do dzisiaj po południu (20 listopada) :oslabiony:

 

... a może omawiany wirus zaatakował nasze forum :niewiem:

 

 

 

Czy to jest legalny program i nie stwarzający później problemów :niewiem:

 

Info za stroną www:

http://www.bleepingc...uzycia-combofix

 

post-8228-0-87336700-1353426739_thumb.jpg

 

:hej:

 

 

 

Z racji pracy program używam dość często.

Taki wpis jest jak najbardziej na miejscu i rozumiem autorów że tak napisali ponieważ jeżeli zostanie usunięty jakiś plik systemowy to system się nie dźwignie... ale tak samo może być z każdym innym programem antywirusowym jaki używamy - może on usunąć plik systemowy jeżeli będzie komputer zainfekowany i skutki będą identyczne.

 

Znam dosłownie 1 na około 50 przypadków że potrzebna była reinstalacja systemu.

 

A wybór i tak należy do każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem świrnięty ale zakleiłem w laptopie oczko kamerki i otwór mikrofonu ... już dawno czytałem o tym , że ktoś, zdalnie , może mi to uruchomić i nawet nie będę wiedział , że przekaz idzie w świat ale jakoś do tej pory nie brałem tego poważnie ...... Teraz już wiem , że to jest całkiem możliwe , więc po kiego kusić los .... zaklejone i po sprawie ...:gitara:

 

Adam, coraz bardziej realne jest to zagrożenie. Jest tego ostatnio tak dużo, że nawet przypadkiem można stać się ofiarą jakiegoś paskudztwa.

Myślę, że to tylko kwestia czasu, kiedy producenci np. laptopów będą montowali typowo mechaniczne zasłonki przed oczkiem kamery.

 

post-8228-0-02474400-1354117084_thumb.jpg

 

źródło:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Twoje-Konto-w-Allegropl-Zostalo-Zablokowane,wid,15128783,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.