Skocz do zawartości

Piecyk grzewczy w przyczepie, a nasze bezpieczeństwo.


Kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lucek, to jest czujnik gazu, więc jest OK.

 

Dokładnie. Zamontowany jest zgodnie z instrukcją producenta - dla gazu LPG między 15-30 cm nad podłogą, i nie dalej jak 4 metry od źródła możliwego "wycieku". Gaz ten jest cięższy od powietrza (w odróżnieniu od gazu ziemnego) stąd taka wysokość.

U mnie w przyczepie mam fabrycznie zamontowany czujnik właśnie na wysokości 1.5 metra. Wiem ,że działa również na dym .

Gdy zadziała jest głośniejszy od alarmu samochodowego.

 

To może Ty mówisz o czujniku tlenku węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Adii - przeglądy robią w Bieruniu, ale nie miałem jeszcze okazji im oddawać do roboty elementów instalacji.  Pewnie jednak gdyby im zlecić naprawę, to ją wykonają.

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czujnik gazu mam podłączony bezpośrednio do zasilania "12 V" przyczepy. Na wyposażeniu jest zasilacz  ~230 V, ale ja z niego nie korzystałem.

Czujnik przeznaczony jest do pracy właśnie przy zasilaniu napięciem 12 V i ma z tyłu wygodne konektorki do podłączenia przewodów.

Witam,

 

W obecnej chwili na stronie Kidde nie zauważyłem już czujników innych niż zasilanych bateryjnie. Noszę się z zamiarem kupna takiego:

 

http://kidde.pl/5dco-czujnik-tlenku-wegla-wyswietlaczem-p-13.html?cPath=2

 

 

Ale nie będę go montował na stałe bo gdy przyczepa będzie nie używana ,czujnik będzie używany w domu.

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili na stronie Kidde nie zauważyłem już czujników innych niż zasilanych bateryjnie. Noszę się z zamiarem kupna takiego:

http://kidde.pl/5dco-czujnik-tlenku-wegla-wyswietlaczem-p-13.html?cPath=2

 

 

Witam!

Wszystko pięknie, ale to, co cytujesz dotyczyło czujnika gazu, a nie tlenku węgla ;)

"MTG-3000H" występuje w ofercie nadal, a dlaczego tego typu czujników o zasilaniu bateryjnym się nie spotyka, pisałem już w tym temacie.

 

Oczywiście link przez Ciebie podany, to czujnik tlenku węgla (czad), który wielokrotnie polecałem, jako najbardziej pewny i trwały (występuje w kilku odmianach, ale w zupełności wystarczy jego najprostsza wersja). :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystko pięknie, ale to, co cytujesz dotyczyło czujnika gazu, a nie tlenku węgla ;)

"MTG-3000H" występuje w ofercie nadal, a dlaczego tego typu czujników o zasilaniu bateryjnym się nie spotyka, pisałem już w tym temacie.

 

Oczywiście link przez Ciebie podany, to czujnik tlenku węgla (czad), który wielokrotnie polecałem, jako najbardziej pewny i trwały (występuje w kilku odmianach, ale w zupełności wystarczy jego najprostsza wersja). :ok:

Masz rację Kristofer

Myślałem o czujniku tlenku węgla a rozmowa była o czujniku gazu. Nie mniej jednak temat ważny i dzięki za czujność. Czujnik zamówiony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

uf,dobrnąłem do końca tematu ;) dzisiaj odpalałem swój piec a że mam juz przyczepę troszke wiekową postanowiłem kupić czujnik Kidde :)
bedę jeżdził na pewno jesienią gdzie będę sie dogrzewał,a te 100zł wydane da mi troche więcej pewności i spokoju.
przegląd oczywiście zrobię w odpowiednim czasie

Edytowane przez KrystianC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dokładnie, to jest tak:  czujka ma z tyłu dwa zaciski na przewód zasilania (+ i - 12 V).

Kupując ją w sklepie, otrzymujemy również mały zasilacz do niej, który można włożyć do gniazda ~230 V, otrzymując na jego wyjściu 12 V potrzebne dla zasilenia czujki. Przy korzystaniu z tego zasilacza, podłączamy jego przewód do zacisków czujki. W przyczepie mam niezależne instalacje ~230 V, 12 V i solarną, więc wykorzystanie dołączonego do czujki zasilacza było u mnie zbędne.

Z zasilacza mogą skorzystać osoby nie mające w przyczepce autonomicznego zasilania 12 V i jeżdżące w miejsca, gdzie korzystają z zewnętrznych przyłączy sieci ~230 V, choć w takim przypadku lepiej kupić czujkę zasilaną z baterii - będzie czuwać w każdej chwili, a nie tylko przy obecności sieci ~230 V.

IMHO

Trochę odgrzeję kotleta. ;)

Chcę zamontować czujnik gazu. Doczytałem ze zasilany jest 12v? Jakbym poprowadził do niego bezpośrednio 12v, podłączył przyczepę do 230 to czy czujnik miałby nadal zasilanie? Przyczepa hobby 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję kotleta. ;)

Chcę zamontować czujnik gazu. Doczytałem ze zasilany jest 12v? Jakbym poprowadził do niego bezpośrednio 12v, podłączył przyczepę do 230 to czy czujnik miałby nadal zasilanie? Przyczepa hobby 2006

 

jak go zasilisz to będzie miał zasilanie - a skąd to zrobisz to twój wybór => aku czy zasilacz z 230 V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.