Skocz do zawartości

klima


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

NO super rozwiązanie, ja znalazłem jeszcze taki opis:

Przenośny Split Zibro PX643 jest idealnym rozwiązaniem gdy chcemy schłodzić lub ogrzać pomieszczenie o wielkości około 40m2. Jest kombinacją gotowego od zaraz do pracy przenośnego klimatyzatora z mocą przeznaczonego do montażu splita. To wszystko bez kosztów instalacji! Zewnętrzny element z wewnętrznym połączony jest elastycznym wężem, przez który wilgoć i ciepło odprowadzane są na zewnątrz, co powoduje, że klimatyzator jest jeszcze bardziej skuteczny. Mozliwość odłączania części zewnetrznej do ok 10 razy bez konieczności uzupełniania czynnika chłodzącego. Cała procedura odłączania może być wykonana samodzielnie, wszelkie potrzebne do tego narzędzia znajdują się w komplecie wraz z instrukcją obsługi.

 

Ale cena 1900 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cena sugerowana , proszę się na nią nie patrzyć . W sklepie za 1200 spokojnie to kupicie ,a jeszcze taniej u dystrybutora Zibro / te firmy co montują splity /

 

A Wy też myślicie o klimie jak za oknem 30 stopni . Przed sezonem trzeba kupować .... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super rozwiązanie prosze o kilka informacji 1.czy była to klimatyzacja typu monoblok (przenośna) 2.jak z głośnością zestawu 3.jak poradziłeś sobie z wodą skraplającą się na parowniku Pozdrawiam Radek

 

 

tak to jset monoblok jest teraz z bardzo cicho, zreszta przeciez jest naturalne wygluszenei w postaci samej pzryczepy, sciany grodziowej i jeszcze luzka, takze jest naprawde bardzo cichutko prawie nie slychac, woda jest odprowadzana jest kanalikiem pod spod przyczepy zero problemow

a wracajac do tematu to chlodzi lepiej niz orginalna truma mam zreszta porownanie moj kolega ma taka i sprawdzalismy 1800 wat totalne dno porownujac do mojej maja sie wylancza juz po 1,5 godziny pracy przy temperaturze ponujaca okolo 32 stopni, stosujac klimatyzator taki orginalny monobloc jak koledzy zauwazyli jest tylko problem z odprowadzeneim ciepla gdyz ta rura tez sie bardzo mocna nagrzewa wiec tyle co schlodzi rowniez tyle samo sie nagrze odda ciepal do przyczepyj wiec to nie ma sensu ja nie ma tego problemu gdyz skraplacz mam w luku bagazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze lepszy jest rydz niz nic lecz tak nisko umieszczony klimatyzator nie spelnia swojwj roli gdyz najlepszym rozwiazanim jest gdy zimne powietrze leci z gory na do to daje 100% komfort i klimatyzator nie miesza bez sensu powietrza ale co tam grunt ze cos tam chlodzi i zawsze to jest to cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zabezpieczenie...

 

chodzi mi o bezpiecznik jaki musi być przy takiej klimie na kempingu oraz jaka moc jest potrzebna do pracy na agregacie spalinowym.

 

moja klima miała napisane 2000w ale przy rozruchu ma takiego kopa że to jest za mało musi być min 2500w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, moja Truma Frostair 1700 ma rozruch przez 0,15 sek 15A

 

Wartosc "klimatyczna" tz wartosc pracy przeliczona w wattach 1700, pozniejszy pobor mocy w 650 W

potrzebna wartosc z generatora 1.0 kW

 

Przy rozruchu na pelna pare wywala zabezpieczenie 6A na kempingach, ale u nas klima jest stopniowa i wlaczamy ja na najnizszym stopniu. Jak juz zaskoczy to bez problemu mozna podkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ciekawy pomysł na klimatyzację, ale do rozwiązania pozostaje:

-waga ok 30 kg

-zasilanie ok 2 kW ( znalazłem sprzęt co pobiera w trybie ekonomicznym 1000 W koszt 800zł)

Może w nowej przyczepce coś takiego zamontuję... :hehe:

 

witam mymlon

kupilem wlasnie split hyundai 7000 btu i bede montowal go do mojej przyczepy wlasnie tak jak na zdjeciu.

bylem w chorwacji i spotkalem sie z kolegami z gliwic ktorzy maja firme zajmujaca sie klimatyzacjami i maja tak zamontowane splity i sa z tego rozwiazania bardzo zadowoleni

zobaczymy jak sobie poradze z samym montazem :hehe::ok:

 

pozdrowienia dla zonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.