Skocz do zawartości

klima


mymlon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ciekawy pomysł na klimatyzację, ale do rozwiązania pozostaje:

-waga ok 30 kg

-zasilanie ok 2 kW ( znalazłem sprzęt co pobiera w trybie ekonomicznym 1000 W koszt 800zł)

Może w nowej przyczepce coś takiego zamontuję... :jump:

 

Mam pytanie a co z hałasem z urządzenia zewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane Techniczne Klimatyzatora:

 

- zasilanie sieciowe - 220-240 V / 50/60 Hz ,

- pobór mocy - 1 kW / 2,5 kW (normal / hi-power),

- czynnik chłodzący - R407C,

- wydajność chłodzenia - max. 400 m3 /h,

- wymiary jednostki zewnętrznej (szerokość/wysokość/długość) - 62/50/24 cm,

- waga jednostki zewnętrznej - 28 kg,

- głośność pracy jednostki zewnętrznej - < 53 db (A),

- wymiary jednostki wewnętrznej (szerokość/wysokość/długość) - 75/25/18 cm

- waga jednostki wewnętrznej - 9 kg,

- głośność pracy jednostki zewnętrznej - < 42 db (A)

Nie jestem specem w dziedzinie klim nie wiem czy to głośno pracuje :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samochodów ciężarowych stosowane są schładzacze powietrza działające na zasadzie odparowania wody. Rozmawiałem o tym z jednym sprzedawcą i potwierdził, że takie coś można by zastosować w przyczepach ale uprzedził, że po tych urządzeniach rewelacji nie należy się spodziewać. W upalny dzień (tak do 27 C) da się ochłodzić kabinę ciężarówki co najwyżej do 20 C. Zaletą tego jest to że można ciągnąć prąd z akumulatora, ale cena to ok. 3000 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chodzi taka klima cicho, nie ma co sie oszukiwac. Jak czytalam doswiadczenia z takim rodzajem klim, to w dzien to rybka, ale w nocy wszyscy na okolo sie wsciekaja podobno :jump: Ludzie ktorzy maja zamontowane dachowe dzialajace na tej samej zasadzie dodatkowo narzekaja na drzenia calej budy.

 

A rewelacji chlodzeniowej to po zadnej nie mozna sie spodziewac. Ja mam wewnetrzna truma-y ktora dziala podobnie jak klima ktora opisuje Andrzej, czyli osusza i skrapla cieple powietrze wewnetrzne a wprowadza zewnetrzne ochlodzone .... i jak moge sobie wyobrazic ze w kabinie ciezarowki (mniejsza przestrzen) moze to lepiej tz szybciej zadzialac, to w przyczepie ktora ma 12-13m2 plus 2 m wysokosci, czyli objetosc jest dosc duza, w temperaturze powyzej 25 stopni klima musi chodzic na okraglo zeby jaka taka niska temperature osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w firmie takie wisza na ścianie - głośno to chodzi i nie ma co ukrywać. Parametry pracy podane w specyfikacji pewnie podają natężenie dzwięku wewnątrz, ale nic nie mówią o wymienniku zewnętrznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio widziałam w Praktikerze klimatyzator wielkości termowentylatora,no może troszkę większy,w cenie ok 300zł.

Niestety nie znam się na tym i nie potrafię podać żadnych parametrów.

Zaciekawiła mnie cena i wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O klimatyzatorach do przyczep nie potrafię nic powiedzieć bo nie posiadam takowego. Natomiast klimatyzatory stacjonarne bardzo się różnią, parametrami i niestety ceną. Można kupić komplet za około 2000 zł ale będzie głośny i podziała krótko. Komplet np. firmy Daikin kosztuje około 6000 zł, wewnątrz pomieszczenia jest praktycznie bezgłośny, wykorzystuje się je m.in. w studiach nagrań. Trwałość też rewelacyjna. Odradzam też klimatyzatory przenośne. Hałasują i niezbyt łachnie pachną po krótkim czasie używania. A za 300 zł po prostu się nie da w ogóle nic kupić i lepiej to wydać na chłodny browar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a ja musz sie pochwalic a wiec od poczatku szukalma na poczatku roku klimatyzacji orginalnej do przyczepy ale ta cean okoll 4 tys mnie zwalala z nog bedac w tamtym roku w chorwacji uzywalm stacjonarnego klimatyzatora kupionego w castoramie za 800 zl fakt glosna praac i do tego rura ktora odprowadza ciplo ogrzewala pomieszczenie wiec kurcze myslalam i myslalm i wymyslalem przerobilem go troche i tera jest po prosu super wiec wyglada to tak : skraplacz jest umieszcozny w luku bagazowy wraz ze sprezarka wylot goracego powietrza jest od razu na zewnatrz pod spodem jest kratka wlotowa zasysajaca swieze powietrze do luku bagazowego parownik jest juz w przyczepie pod luzkim wymagalo to przecicei przewodow i zespawania ich z powrotem do tego trzeba napelnic klima gazem ponownie, do parownik jest przymocowany rozdzielacz wlasnej juz konstrukcji z ktorego wychodz juz orginalne rury ktore zkupilem na allegro rozprowadzilem je po przyczepie tak jak chciale czyli na gorzy w przednij czesi przyczepy sztuk 2 i w tylnej czesci sztuk jedan z tym ze do tyly prowadzona jest pod podloga a tera spostrzezenia na dzien dzisiejszy w przyczepie temperatura 33 stopnie po wlaczeniu klimy po dwuch godzinach spada do 26-27 jest po prostu super rewelacja jak to dziala i jak chlodzi na koncowkach wylotowych temperatura w gorace dni to okolo 5-6 stopni jesli ktos bedzie zainteresowany moge zrobic pare fotek ewe jesli ktos chce podpatrzec jak to jest zrobione to ja mieszkam a stargardzie szczecinskim calosc wyszla okolo 1100 zl sory za literowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.