Skocz do zawartości

Nieszczelności w Niewiadówkach


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że wzdłuż aluminiowych listew w przyczepie ktoś zrobił uszczelnienie z białej masy (chyba silikon, albo akryl). Zaniepokoiłem się, gdyż sprzedawca zapewniał mnie, że to tak było fabrycznie, natomiast dziś widziałem na parkingu starą przyczepę, w której takich uszczelnień nie było. Czy wszystkie N126n tak mają? Czy ta przyczepa może być nieszczelna na łączeniach pod aluminiową listwą? Dodam, że uszczelnienie jest na całej długości listew po obu ich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niewiadówka też miała gdzieniegdzie poupychaną masę pod listwami nad oknami. To był autokit- pamiętam jak dziadek tym majstrował. Też obawiam się, że mogą tam być nieszczelności, więc jak pomaluję budę to w szczeliny pod wszystkie listwy napakuję bezbarwnego silikonu dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petek, jak ktoś solidnie to zrobił to nie masz się co martwić - nie przecieknie. Szczerze, nie wiem jak robiono to fabrycznie, ale u mnie spod wszystkich listew wystaje przeźroczysty silikon. Powiem Ci tylko, że w tamtym roku całą podróż na wakacje (1200 km) jechałem w deszczu i jedyna woda jaka się dostała do przyczepy pochodziła z niedomkniętego przedniego okna (na szczęście szybko się zorientowałem). Na łączeniach w miejscu listew było suchutko:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy istnieje możliwość przeciekania spod listew? A może pod nimi jest zgrzany na stałe laminat?

Witaj Listwy są przykręcone bez żadnych uszczelnień, od wew przyczepy tam gdzie wychodzą śrubu i nakrętki mocujące listwy jest zapaćkane żywicą. Zdaje to egzamin do momętu w którm śrubki nie zardzewieją. Zaczyna się tam gromadzić wilgoć, a w zimie mróz i pęka. W maju odkręcaliśmy z kolegą wszystkie listwy i kładliśmu je na bezbarwny uczczelniacz dekarski soudal. Daliśmy też nowe śrubki i nowy klin ozdobny. Jest szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy istnieje możliwość przeciekania spod listew? A może pod nimi jest zgrzany na stałe laminat?

 

N 126a nie miał tych listew ,laminatu się nie zgrzewa, zostały one wprowadzone aby można było zamocować przedsionek w mojej przyczepie listwa ta jest przymocowana wkrętami od spodu uszczelniona żywicą ale mimo to siekła .Zaczęła się sączyć poprzez laminat na wysokości rączki manewrowej z tyłu przyczey jak napisał pawwl jest to wina korozji wkrętów cz tez śrub.Ja w swojej na wszelki wypadek od środka na tym łączeniu przemalowałem chlorokauczukiem i nawet uszczelniło tam gdzie już ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem z Waszych wypowiedzi, żeby odkręcić te listwy w celu konserwacji nie obejdzie się bez zrywania wewnętrznej wykładziny. Póki co nie jestem pewien czy muszę to robić, bo przyczepę mam od kilku dni i nie wiem czy będzie ciekła. Zaniepokoiło mnie jedynie amatorsko wyglądające uszczelnienie, które według zapewnień sprzedawcy jest fabryczne. Mam nadzieję, że przyczepa nie będzie ciekła i nie będę miał z tym problemu. Przyznam jednak, że w jesienne wieczory chętnie odkręciłbym te listwy chociażby po to, żeby sprawdzić ewentualne możliwości przecieku, ale w związku z idealnym stanem wnętrza budki nie podejmę się zrywania wykładzin ściennych wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wydaje mi się, że listy na dachu w mojej 9starej) przykręcane są od zewnątrz tak jak listy podwieszenia okien. Tez ostatnio zaczęło cieknąć. Przykryłem czekam na wiosnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie mogę Ci doradzić położenie wzdłuż listwy cienkiego paska uszczelniacza lub bezbarwnego silikonu . Wymaga to zręcznej reki . Oczywiście musisz to wszystko dokładnie odtłuścić benzyną ekstrakcyjna . Możesz delikatnie rozprowadzić silikon po główce listwy . Najlepiej to zrobić palcem zwilżonym płynem do okien lub zwykłym ludwikiem do których to octowy silikon sie nie przykleja ./ temperatura montażu to ok. 15 stopni + / Zrywanie wewnętrzne podbitki może Cie narazić że pianka zacznie sie odklejać / jeżeli jest stara / i nie dasz sobie rady z ponownym przyklejeniem . Każdy rodzaj kleju to pozostawione ślady na tkaninie .

Ja zrywałem całą podsufitkę , myślałem ze mnie krew zaleje gdy zmurszała pianka właziła wszędzie i kleiła sie do wszystkiego . / HORROR/

takie jak te / zatopione śrubki / newralgiczne miejsca smarowałem dwuskładnikową żywicą epoksydową , potem wyciśniętym z tuby elastycznym silikonem sanitarnym , po wyschnięciu twardym klejem montażowym . Nie będę sie rozpisywał o mojej technologii warstwowej wnętrza bo to nie nie ten temat . / Myślę :hmm: temat klejów farb i i ich komponowania mógłbym palnąć doktorat z racji wykonywanego zawodu /

Jeszcze jedna rada DORAźNA . Na oczyszczoną powierzchnie przykleić zwykła taśmę elektryczna . Niestety do zimnego sie nie przyklei i sama musi mieć także temperaturę ok. 15 stopni .

Osobiście nie lubię prowizorek i doradzam do wiosny przykryć cycepę aby mrozik nie powłaził w szczegóły .

 

Pozdrawiam Rysiaczek :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.