Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Knaus - boiler

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów
  • SkądÓĆ
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:LMC Luksus 530 był Polar, Dethleffs, Knaus.
  • Holownik:ASX 1,8 DI-D 150KM

Napisano 02 listopad 2012 - 22:59

Panowie, mam drobne pytanko.
W których Knausach i od którego roku były montowane boilery na ciepłą wodę. Bo szukam Knausiaka, ale z ciepłą wodą.

#2 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2974 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 03 listopad 2012 - 08:04

Ciepła woda czyli boiler nie jest w wyposażeniu standartowym i wystepuje jako opcja.Więc kto chciał to musiał dodatkowo dopłacić za ten luksus.

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#3 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 03 listopad 2012 - 09:08

Ciepła woda czyli boiler nie jest w wyposażeniu standartowym i wystepuje jako opcja.Więc kto chciał to musiał dodatkowo dopłacić za ten luksus.

Ale do którego rocznika? A od którego jest w standarcie?

#4 gfizyk

gfizyk

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6967 postów
  • Telefon:jabłuszko
  • SkądLUBELSZCZYZNA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC 6400 Lord Liberty / Fiat Ducato

Napisano 03 listopad 2012 - 20:12

Sywa - skup się i przeczytaj ponownie post kolegi Marasa - :)
Ciepła woda czyli boiler nie jest w wyposażeniu standartowym i wystepuje jako opcja.
Jednym słowem możesz kupić Knausa z 1994 roku z bojlerem (lub bez). Podobnie może być z przyczepą z 2000 roku. Być może, że najbogatsze wersje - AZUR i wyżej - posiadały takie wyposażenie. Ale to zależy bardziej od wersji niż rocznika.
Ja bym się osobiście nie skupiał na szukaniu Knausa z bojlerem. Elektryczny bojler na wodę (oryginalny Trumy) zakupiłem za ok. 400-500zł (nowy) na alledrogo. Tutaj masz lekko używany:
http://allegro.pl/tr...2751628972.html
a tutaj nowy:
http://allegro.pl/bo...2750563824.html
Dodatkowo wymiana dwóch kranów - ceny od 60zł/szt i kilka metrów przewodu. Kilka godzin pracy i za 800 zł masz ciepłą wodę w budce. Ja tak zrobiłem. Wszystko działa i jest ok.
pozdrawiam
Grzesiek
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom - rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom
"Ballada o trzęsących się portkach" K.I. Gałczyński

#5 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7960 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:W poszukiwaniach 2 + 3
  • Holownik:VW Touran 2.0 TDi 140 KM

Napisano 03 listopad 2012 - 20:12

Ale do którego rocznika? A od którego jest w standarcie?

W standardzie na razie nie ma Dołączona grafika. Może w przyszłych rocznikach będzie Dołączona grafika

#6 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 05 listopad 2012 - 08:16

Dzięki za wszelkie info. Mówicie że w standarcie nie ma. Osobiście oglądałem Knausa z 1998 z łóżkiem francuskim i był tam boiler nawet 10 litrów i cała instalacja ciśnieniowa.
Ja już nie wymagam takiego boilera, lecz tradycyjnego. To w mojej pierwszej cepce Polar z 1983r był boiler, później w Dethleffie z 1987r również, a tu taka dobra marka Knaus i trzeba wybierać opcje? aż dziwne. No cóż, jeszcze raz dzięki za info.

Użytkownik sywa edytował ten post 05 listopad 2012 - 08:17

#7 pasjonat

pasjonat

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2038 postów
  • Skąd3miasto
  • Model:Knaus Passat
  • Holownik:VW Sharan 4x4

Napisano 07 listopad 2012 - 17:07

Kolego . Proponuję byś się skupił na stanie technicznym przy zakupie a nie na wyposażeniu. Żebyś w końcu nie kupił bojlera z przyczepą.
Zobacz ceny i miej na uwadze późniejsze doposażenie . Tak jest najbezpieczniej .

Myślisz że jeśli producent ma w standardzie już zamontowany bojler to jest on tam wsadzony za darmo dla prestiżu?
Upodobań jest tak wiele jak klientów . Jedni zamiast bojlera wolą mover. Inny welurowe obicia .

Pozdrawiam

#8 sywa

sywa

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 471 postów
  • SkądÓĆ

Napisano 08 listopad 2012 - 22:55

Kolego . Proponuję byś się skupił na stanie technicznym przy zakupie a nie na wyposażeniu. Żebyś w końcu nie kupił bojlera z przyczepą.
Zobacz ceny i miej na uwadze późniejsze doposażenie . Tak jest najbezpieczniej .

Myślisz że jeśli producent ma w standardzie już zamontowany bojler to jest on tam wsadzony za darmo dla prestiżu?
Upodobań jest tak wiele jak klientów . Jedni zamiast bojlera wolą mover. Inny welurowe obicia .

Pozdrawiam

Dzięki pasjonat za rady - nie odbierz tego niegatywnie. Miałem już przyczepy i wiem co miały i czego chcę i czego szukać - w miarę /mam na myśli usterki/. Dethleffsa też troszkę przerabiałem pod swoje wymagania.
Teraz skupiłem się nad Knausem - jest lżejszy niż np. Hobby lub Wilk, ale to co widzę to nie ma takiego wyposażenia.
Nie wiem czy ponownie jednak nie wrócę do Dethleffsa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych