Skocz do zawartości

Knaus - boiler


mirekg9

Rekomendowane odpowiedzi

Ciepła woda czyli boiler nie jest w wyposażeniu standartowym i wystepuje jako opcja.Więc kto chciał to musiał dodatkowo dopłacić za ten luksus.

 

Ale do którego rocznika? A od którego jest w standarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sywa - skup się i przeczytaj ponownie post kolegi Marasa - :)

Ciepła woda czyli boiler nie jest w wyposażeniu standartowym i wystepuje jako opcja.

Jednym słowem możesz kupić Knausa z 1994 roku z bojlerem (lub bez). Podobnie może być z przyczepą z 2000 roku. Być może, że najbogatsze wersje - AZUR i wyżej - posiadały takie wyposażenie. Ale to zależy bardziej od wersji niż rocznika.

Ja bym się osobiście nie skupiał na szukaniu Knausa z bojlerem. Elektryczny bojler na wodę (oryginalny Trumy) zakupiłem za ok. 400-500zł (nowy) na alledrogo. Tutaj masz lekko używany:

http://allegro.pl/truma-bojler-i2751628972.html

a tutaj nowy:

http://allegro.pl/bojler-terma-do-wody-truma-tt2-kemping-kamper-i2750563824.html

Dodatkowo wymiana dwóch kranów - ceny od 60zł/szt i kilka metrów przewodu. Kilka godzin pracy i za 800 zł masz ciepłą wodę w budce. Ja tak zrobiłem. Wszystko działa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie info. Mówicie że w standarcie nie ma. Osobiście oglądałem Knausa z 1998 z łóżkiem francuskim i był tam boiler nawet 10 litrów i cała instalacja ciśnieniowa.

Ja już nie wymagam takiego boilera, lecz tradycyjnego. To w mojej pierwszej cepce Polar z 1983r był boiler, później w Dethleffie z 1987r również, a tu taka dobra marka Knaus i trzeba wybierać opcje? aż dziwne. No cóż, jeszcze raz dzięki za info.

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego . Proponuję byś się skupił na stanie technicznym przy zakupie a nie na wyposażeniu. Żebyś w końcu nie kupił bojlera z przyczepą.

Zobacz ceny i miej na uwadze późniejsze doposażenie . Tak jest najbezpieczniej .

 

Myślisz że jeśli producent ma w standardzie już zamontowany bojler to jest on tam wsadzony za darmo dla prestiżu?

Upodobań jest tak wiele jak klientów . Jedni zamiast bojlera wolą mover. Inny welurowe obicia .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego . Proponuję byś się skupił na stanie technicznym przy zakupie a nie na wyposażeniu. Żebyś w końcu nie kupił bojlera z przyczepą.

Zobacz ceny i miej na uwadze późniejsze doposażenie . Tak jest najbezpieczniej .

 

Myślisz że jeśli producent ma w standardzie już zamontowany bojler to jest on tam wsadzony za darmo dla prestiżu?

Upodobań jest tak wiele jak klientów . Jedni zamiast bojlera wolą mover. Inny welurowe obicia .

 

Pozdrawiam

 

Dzięki pasjonat za rady - nie odbierz tego niegatywnie. Miałem już przyczepy i wiem co miały i czego chcę i czego szukać - w miarę /mam na myśli usterki/. Dethleffsa też troszkę przerabiałem pod swoje wymagania.

Teraz skupiłem się nad Knausem - jest lżejszy niż np. Hobby lub Wilk, ale to co widzę to nie ma takiego wyposażenia.

Nie wiem czy ponownie jednak nie wrócę do Dethleffsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.