Skocz do zawartości

Zamki nad Loarą - które obowiazkowo zobaczyć?


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-]

 

Jako że maj już nie długo to trzeba zacząć myśleć o majówce :hmm: chodzi mi po głowie wypad w doline Loary :slina: ...no może nie koniecznie w ta majówke ale prędzej czy później i tak tam pojade :jump: ...ale teraz do sedna sprawy bo mam pytanie - które zamki obowiązkowo trzeba zobaczyć??? :niewiem:a które są mniej atrakcyjne i moga być na liście rezerwowej? :niewiem: na wszystkie napewno czasu nie starczy ale najpiękniejsze chcieli byśmy zobaczyć :-]

 

Jak narazie to tylko plany ale żeby zacząć realizować to trzeba mieć orientacje żeby obliczyć koszty, czas, wyznaczyć trase itd Za wszelakie podpowiedzi sugestie rady będę wdzięczny :dzieki:

 

W ramach pomocy mała lista;

"x" są zaznaczone te które chcielibyśmy zobaczyć :-]

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chambord jest piękny wiejski cichy ,Blois średni (jak dla mnie) ktoś inny będzie pewnikiem zachwycony, w mieście ma jednak fajną miejscówkę do snu na parkingu nad Loarą z widokiem na stary most mam kilka fotek na CT ,,francYja w komplecie,, And123 jedzie teraz do Afryki i w drodze na południe zwiedził kilka zamków opisuje któryś, jest nim zauroczonyskromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku a kto jeszcze w moje słowo wierzy :ee:

 

 

 

... Blois ... ma jednak fajną miejscówkę do snu na parkingu nad Loarą z widokiem na stary most ...skromny.gif

 

 

jakieś konkretniejsze namiary? :blagac: gps, ulica, plac itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w kilku z nich :) Część masz oznaczone, że chciałbyś zwiedzić. Dla tych, w których byłem, a uważam że warto by zobaczyć i równocześnie nie masz przy nich krzyżyka - trochę wspomniałem o nich poniżej. Ponieważ tych zamków jest taka ilość do wielu z nich nie weszliśmy. Musisz przygotować się na to, że można się zmęczyć odwiedzaniem tych zamków. Nam się to przydarzyło. Ale wiele z nich warto zobczyć choć by tylko z zewnątrz. Co do zamków oznaczonych krzyżykiem - praktycznie wybrałeś te, które rzeczywiście są sztandarowe (chyba na tej podstawie je wybierałeś :)). Są jeszcze zamki, które masz oznaczone, a ja osobiście bym sobie podarował (choć byliśmy i na tej podstawie bym zrezygnował) Dokładnie jeden.

Ilość zamków masz sporą - pytanie ile czasu chcesz na nie poświęcić? Bo rozumiem, że pisanie o weekendzie majowym traktujemy w formie żartu. My mieliśmy wyjątkową okazję - miałem znacznie przdłużony urlop i poświęciliśmy na same zamki blisko miesiąc.

 

No, to moje uwagi:

 

Zamek w Valencey - moim zdaniem piękny, w ogrodach, które również warto przejść. Raczej bym nie opuszczał w ciągu zwiedzania :)

 

Zamek w Usse - trochę mniej ciekawy opd względem wyposażenia wewnątrz. Ale również wart zwiedzenia. Nie wiem, jak tam z dziećmi, ale jest cała wieża w tym zamku, gdzie w poszczególnych pomieszczeniach są sceny z różnych bajek ustawione figurami woskowymi naturalnej wielkości. Bardzo fajne miejsce. My bez małych dzieci, a bardzo chętnie zobaczyliśmy ten zamek.

 

Zamek w Montpoupon - ten zapadł mi szczególnie w pamięć ze względu na dojazd. Jest po prostu moment w trakcie dojazdu, że wyłania się przed Tobą w pełnej okazałości dokładnie na wprost. Masz wrażenie, że drogą wjeżdżasz do niego. Fajnie wyposażone stajnie i prezentacja miejsc pracy służby. Sam zamek jest nieco mniej powalający, ale nie żałowałem, że zwiedziliśmy.

 

Zamek w Angers. Tutaj do wnętrza nie weszliśmy, z zewnątrz zamek zrobił duże wrażenie. Trochę mieliśmy dość i podarowaliśmy sobie wnętrze, ale nie żałowaliśmy przyjazdu i obejrzenia z zewnątrz. Niestety w tym miejscu pod turystów byli przygotowani marnie - nie było za bardzo dzie usiąść, jakieś lody, to tylko w marszu, bo sensownej knajpki nie było.

 

A teraz te, które masz zaznaczone

 

Zamek w Bloise - byliśmy pod tym zamkiem akurat po godzinach otwarcia. Nie spasowało nam, żeby wejść do środka. Jednak z zewnątrz zamek nie zachęcał do zwiedzenia. Miasto dość ciekawe, fajny widoczek za zamkiem na kawałek ogrodów. Jednak trochę mało mnie zainteresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dzieki za kilka cennych informacji :ok:

 

Niestety ale z tym weekndem majowym to nie żart :niewiem: na wiecej wolnego nie możemy sobie pozwolić :oslabiony: ale ten weekendzik chcielibyśmy wydłużyć tak by być tam na miejscu 8dni i dlatego szukamy tylko zamków które obowiązkowo trzeba zobaczyć :hmm: reszta poczeka na kolejny wypad w tamte strony :-] A na ten czas którym będziemy dysponować to myśle że jednego dziennie można zaplanować i spoko jesteśmy w stanie go zwiedzić :hmm:

 

Są jeszcze zamki, które masz oznaczone, a ja osobiście bym sobie podarował (choć byliśmy i na tej podstawie bym zrezygnował) Dokładnie jeden.

...

 

 

rozumiem że mówisz o zamku w Bloise?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli w Blois. Co do tego weekendu, to trochę ciasno. Te zamki są w dość sporych odległościach od siebie. 8 dni... Mało. Ale spróbuj. W najgorszym razie pozostawisz sobie trochę więcej na później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu niestety nie rozciągne i na najgłowniejsze zamczyska musi starczyć :-] reszta systematycznie będzie rozłożona na kolejne wyjazdy :ok:

 

 

 

... mam kilka fotek na CT ,,francYja w komplecie,, ...

właśnie przeczytałem relacje :slina: super :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej podobają się takie wiejskie klimaty ale może dla innych BLOIS będzie ładniejsze, jednak masz rację najlepiej miec więcej opini w danym temacie za i przeciw bo wtedy czas urlopu jest optymalnie wykorzystany.:)

Zachęcam koleżeństwo do dlaszych opini bo kit-owi będzie łatwiej wyrobić sobie pogląd w temacie zamków.:blagac::)

Edytowane przez Komplecik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zawsze moje plany mają obsuwe w czasie :D  więc nadal pracuje nad planem wycieczki do Francji ;)

 

i tu pytanie do forumowiczów o narazie dwa zagadnienia;

 

- La Coupole

- Côte d'Albâtre

 

... wszelkie informacje i wskazówki mile widziane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... więc nadal pracuje nad planem wycieczki do Francji ;)

... wszelkie informacje i wskazówki mile widziane :]

@kit napisał:

... wszelkie informacje i wskazówki mile widziane.

 

Proponuję kilka gotowców:

1. Park Keukenhof   < zapraszamy 

2. Paryż < rozpiska, gdzie jest co i jak = czym dojechać

3. Okolice Paryża < zerknij

4. Zamki nad Loarą < lokalizacja

 

Pozdrawiam,

PS

Jak połączysz wszystko w jedną całość, masz super wycieczkę.

Więcej info znajdziesz w stopce 'esencja' > Majówka 2008 r.

Edytowane przez szary11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej spodobał się niewielki zamek Chaumont-sur-Loire na wzgórzu nad Loarą w ogrodzie pełnym starych drzew, oczywiście nie można pominąć bajkowego Chambord, polecam również ogrody Villandry (choć styl francuski nie należy do moich ulubionych) oraz zamek na wodzie i widowisko światło i dźwięk w Chateau D’Azay-le-Rideau. 

A tu jest strona z zamkami, również po polsku http://loire-chateaux.org/

Naszą wyprawę zakończyliśmy nad oceanem w La Rochelle. W mieście są co prawda tylko dwie niewielkie plaże, ale jest wspaniałe akwarium, olbrzymi port jachtowy i niepowtarzalna atmosfera - każdego wieczoru na bulwarze trwał nieustający spektakl ulicznych artystów. Tak było w ubiegłem wieku, a jak jest teraz? Piękne plaże znajdują się na wyspie Ile de Re połączonej z lądem trzykilometrowym, płatnym  mostem. Przed wjazdem na most jest parking na którym można zostawić samochód i wypożyczyć rowery - wtedy za przejazd się nie płaci.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ired!

Keukenhof to chyba z Francją ma zwiazek dość luźny!

IMO to jest w Holandii i jedzie sie tam ogladac tulipany a nie zamki. < oglądałeś, byłeś ?

@kubryk1 napisał jw.

... no i masz babo placek, znalazł się recenzent.

Twoja wypowiedź pozbawiona jest treści = H2O

 

napisałem cytuję: Jak połączysz wszystko w jedną całość, masz super wycieczkę.

 

Pomyśl trzy razy zanim nic nie napiszesz, po trzech dniach opisz  p o w o l i  swoje wojaże + zamki.

 

Chętnie poczytamy o Twoich  wojażach po zamkach we Francji.

 

Pozdrawiam,

PS

Pisanie o rzeczach oczywistych takich jak:

... że w ulu jest miód, w studni woda, w piwie chmiel etc... jest pustosłowiem = nabijaniem sobie postów

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.