Skocz do zawartości

BRAK ZASILANIA 230 V W SWIFT CORNICHE


COLA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj próbowałem lodówkę na 230 v i działa pewnie poprawnie po około 1 godz w zamrażalniku zaczął pojawiać sie lód , na gazie też odpalałem i chodzi . Wracając do tematu piekarnika to myślalem że jest elektryczny i nie zaglądałem do środka ,ale skoro mam model gazowy jutro wyprubuję i może będzie ok. Przy okazji zapytam jeszcze o dwa tematy , czy z bojlera ,ktory grzeje wodę na zimę spuszcza się pozostalosci wody ,czy wypompuje ją pompka przez kran , a drugi temat dotyczy kranu w umywalce po odkręceniu wody oczywiscie plynie a po zakręceniu pompka przestaje działać tak jak powinna ale z kranu dalej jeszcze płynie woda przez około 3 minuty oczywiscie o mniejszym ciśnieniu niż z pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z boilera w ten sposób nie spuścisz.

U mnie np. jest zawór bezpieczeństwa poniżej boilera, kóry można otworzyć i woda z boilera powinna zejść. Oczywiście pod warunkiem pozostawienia kranów otwartych i wyłączonej pompki co by na sucho nie mieliła Ale zamierzam jeszcze przedmuchać sprężonym powietrzem.

Edytowane przez bartek_je (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc wymienić uszczelkę w kranie czy mam szukać typowej do tego modelu przyczepy czy uszczelka jaet standartowa i czy mocno jest skomplikowana naprawa takiego kranu , jeżeli chodzi o bojler to zawór spóstowy jest w przyczepie przy bojlerze czy od spodu przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kolegi w związku z kuchenką Monte Carlo faktycznie w piekarniku jest dysza przez którą powinien lecieć gaz ale nie wiem czy jest gdzieś jakiś zawór dodatkowy do piekarnika ponieważ gazu nie widać ani słychać w piekarniku < chyba że uruchamia się go w jakiś specjalny sposób. Zaznaczam że w palnikach i grilu gaz leci i się pali a w piekarniku nie , na panelu przednim piekarnika jest tylko pokrętło z napisem OFF plomień niski i plomień wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boilera w ten sposób nie spuścisz.

U mnie np. jest zawór bezpieczeństwa poniżej boilera, kóry można otworzyć i woda z boilera powinna zejść.

(...)

No a o czym ja napisałem?

Nie jest to zawór bezpieczeństwa tylko zwykły wkręcany korek :)

 

Chcąc wymienić uszczelkę w kranie czy mam szukać typowej do tego modelu przyczepy czy uszczelka jaet standartowa i czy mocno jest skomplikowana naprawa takiego kranu , jeżeli chodzi o bojler to zawór spóstowy jest w przyczepie przy bojlerze czy od spodu przyczepy

 

Wykręć kran na zewnątrz cały, rozbierz go, wydłub uszczelkę i poszukaj podobnej w sklepie hydraulicznym.

Zawór spustowy jest tam gdzie wylot spalin.

 

(...)

w palnikach i grilu gaz leci i się pali a w piekarniku nie , na panelu przednim piekarnika jest tylko pokrętło z napisem OFF plomień niski i plomień wysoki

 

Może być zamknięty dopływ gazu do piekarnika. Poszperaj, muszą być gdzieś zawory, każdy do innego urządzenia.

.

.

Uzupełnienie:

Wypuszczanie wody najczęściej w lewym dolnym rogu zewnętrznej osłony bojlera w postaci "śruby jako korka", czyli na zewnątrz budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi odpaliłem piekarnik , znalazlem zawór .ktory doprowadza gaz do piekarnika

Brawo!

Domyślam się, że piekarnik nie był zbyt często używany skoro jego zawór był zamknięty. Ja nigdy ich nie ruszam, wolę zakręcać butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!

Domyślam się, że piekarnik nie był zbyt często używany skoro jego zawór był zamknięty. Ja nigdy ich nie ruszam, wolę zakręcać butlę.

Po co znęcać się nad zaworem butli gazowej? Gaz butlowy jest cięższy od powietrza i wypłynie nieszczelnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co znęcać się nad zaworem butli gazowej?

.

Gaz butlowy jest cięższy od powietrza i wypłynie nieszczelnościami.

 

Tzn nie "184" razy dziennie :) tylko odkręcam na wyjazd i zakręcam jak wracam. Mam lepsze dojście do butli niż do każdego zaworu z osobna.

Nie we wszystkich angielkach zawory są zespolone w jednym miejscu.

.

No właśnie, lepiej odciąć u źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam pytanie w zwiazku z tym moim urządzeniem gazowym chodzi mi o kuchenkę z grilem i piekarnik , bo widzę że się w tym orientujesz . Czego mogę sie spodziewadz po tym urządzeniu na wycieczce czy można na tej kuchni spokojnie coś grilować i piec i czy te urządzonka dadzą sobie radę , czy tylko są bardziej żeby być, a w związku z grilem jeszcze jedno pytanie czy palniki znajdujące się na górze podczas grilowania nakrywać szybą maskującą i czy ta szyba nie penie jak działa gril :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mnie?

Ja grilla tylko raz odpalałem, badawczo czy działa w każdej mojej byłej angielce.

Piekarnik natomiast służył najczęściej do podgrzewania i utrzymania temperatury gotowych potraw.

Tak więc moja odpowiedź nie za bardzo Cię satysfakcjonuje prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mnie?

Ja grilla tylko raz odpalałem, badawczo czy działa w każdej mojej byłej angielce.

Piekarnik natomiast służył najczęściej do podgrzewania i utrzymania temperatury gotowych potraw.

Tak więc moja odpowiedź nie za bardzo Cię satysfakcjonuje prawda?

 

Dzieki kolego zawsze opinia się przyda bo tak z wyglądu to myślę że te urządzenia nie są zbyt wydajne ale do tych czynnosci o których wspominałeś czyli podgrzewanie będą w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.