Skocz do zawartości

BRAK ZASILANIA 230 V W SWIFT CORNICHE


COLA

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH JESTEM NOWY NA FORUM I OD KILKU DNI TAKRZE JESTEM POSIADACZEM PRZYCZEPY SWIFT CORNICHE I MAM PROBLEM Z ZASILANIEM 230 V. ZASILANIE 12 V URUCHAMIA OŚWIETLENIE POMPKĘ WODY, ORAZ ODPALA OGRZEWANIE, LODÓWKA WOGLE NIE DAJE OZNAK ŻYCIA. PO PODŁONCZENIU ZASILANIA 230V DO WTYCZKI NA ZEWNĄTRZ PRZYCZEPY W PRZYCZEPIE NIE DZIEJE SIĘ NIC OŚWIETLENIE DALEJ DZIAŁA Z AKUMULATRORA A W INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ NIE WIDAĆ WCALE ŻADNYCH ZMIAN. WYGLĄDA TO TAK JAKBY PRĄD WCALE NIE DOPŁYWAŁ DO PRZYCZEPY OD CZEGO ZACZĄĆ SPRAWDZANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zacznij od kabla z wtyczkami. Potem sprawdź bezpieczniki do 230 V. Może tez w gnieździe przyczepy urwany jest przewód. Systematycznie po kolei od kabla przez gniazdo przyłącze, moduł zasilający w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zanim zaczniesz sprawdzanie instalacji zorientuj się co w Twojej przyczepie obsługuje instalacja 230V. Ja również posiadam angielską przyczepę i tam jest takie rozwiązanie: oświetlenie, pompa wody, ogrzewanie jest na 12V lodówka opcjonalnie na gaz, 12V lub 230V w zależności od ustawienia, natomiast w gniazdkach jest instalacja 230V oraz prostownik który ma za zadanie doładowywanie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam urządzenia które potrzebują 12 v działają lodówka nie działa ponieważ w moim aucie nie mam jeszcze drugiej wtyczki przy zaczepie a na ostro nie wiem jak połonczyć, brak jest napięcia 230v w gniazdkach oraz nie działa piekarnik i prostownik, na tablicy gdzie jest kilka przełączników świeci tylko dioda czerwona i zielona przy napięciu 12 v brak innych oznak tak jakby prąd wogle nie wchodził w instalacje pzrzyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka powinna działać z akumulatora przyczepy bez konieczności podłączania się do samochodu. Musisz tylko wziąć pod uwagę to że trzeba poczekać dłuższą chwilę na efekt chłodzenia. Diody o których piszesz na tablicy wskazują na stan naładowania akumulatora i tak zielona ok, czerwona akumulator rozładowany. Jeżeli nie masz napięcia w gniazdach (bo rozumiem że włączyłeś je bo pewnie jak zauważyłeś są tam wyłączniki) to musisz zacząć jak już radził mój poprzednik od bezpieczników. Powinny być (automatyczne) gdzieś blisko zewnętrznej wtyczki przyczepy. A co do drugiej wtyczki łączącej przyczepę z samochodem póki co nie zawracaj sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju lodówka powinna działać na 220v albo na gazie. W zasadzie instalacja 12V w przyczepie powinna być tak zrobiona żeby wykluczała zasilanie lodówki z akumulatora przyczepy. Zasilanie lodówki z aku jest kompletnie bez sensu ........ lodówka zajedzie akumulator budy w najlepszym przypadku w kilka/kilkanaście godzin. 12V służy do zasilania lodówki z instalacji auta w trakcie podróży (w sensie w trakcie jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza że lodówka jest prądo-żerna ale tak jest że jest możliwość nawet na postoju przełączenia jej na 12V i ja osobiście z tego korzystałem kiedy stojąc na kempingu wyłączono prąd na kilka godzin wtedy to ratowałem się akumulatorem żeby napoje ratujące życie :) były w dobrej kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po spędzonej niedzieli rekreacyjnie w przyczepie udalo mi się odnależć zasilanie 230 V w przyczepie , okazalo się że gniazdo bezpiecznika przy przełączniku MAINS FRIDGE jest uszkodzone i bezpiecznik nie puszczał napięcia.W gniazdkach poplynął prąd więc mogłem wyprubować lodowkę i tak na gazie odpala ale bardzo słabo chłodzi w zasadzie to tylko zamrażalnik a na napięciu 230 V troczę szybciej się chłodzi , ale efekt tylko widoczny w zamrażalniku więc czy jest możliwość zwiększenia jej wydajnosci czy po prostu ma tak być i lodowka potrzebuje kilku godzin aby efekt był widoczny.O lodówce tyle i druga sprawa , probowałem uruchomoć piekarnik który jest elektryczny ,ale on nie daje oznak życia więc gdzie szukać przyczyn kuchenka to model MAXOL MONTE CARLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka typu absorbcyjnego potrzebuje paru godzin do osiągnięcia wymaganej temperatury. A czy masz pokrętło regulacji ilości gazu przy pracy na gazie ?

Dlaczego twierdzisz że potrzebowałeś zasilania 230V do uruchomienia lodówki ? Z tego co kojarzę to lodówki z automatycznym iskrownikiem idą z 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idą z 12V , ja mam automatyczny iskrownik (i owszem do odpalenia gazu potrzeba 12V) jak jest ustawiona na 220v to śmiga z 220v.

Zawsze było tak że najwyższą sprawność lodówki mają na 220V później gaz a na końcu 12V (zazwyczaj ze względu na zbyt małe przekroje instalacji 12v)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawności to pewnie masz rację.

A odnośnie 12 i 220 to zasilania, to jeżeli jest 220 to i 12 też jest (przy sprawnej instalacji ;) )

Pompki też chodzą na 12.

 

Co do sprawności to pewnie masz rację.

A odnośnie 12 i 220 to zasilania, to jeżeli jest 220 to i 12 też jest (przy sprawnej instalacji ;) )

Pompki też chodzą na 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...)

probowałem uruchomoć piekarnik który jest elektryczny ,ale on nie daje oznak życia więc gdzie szukać przyczyn kuchenka to model MAXOL MONTE CARLO

 

Maxol Monte Carlo jest piekarnikiem gazowym. Może ktoś coś poprzerabiał?

Zapodaj fotkę całego zespołu palnikowo/grilowo/piekarnikowego, coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.