Skocz do zawartości

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na forum CamperTeam Janusz zaproponował pielgrzymkę kamperową na Jasną Górę i na Targach w Krakowie przekazał mi organizację tego projektu.

Zaproponowałem więc pielgrzymkę międzyforumową, która ma nas łączyć, niezależnie od przynależności do forum, czy klubu, niezależnie od tego, czy ktoś posiada przyczepę, czy kampera. Ma to być pielgrzymka karawaningowa. Info o pielgrzymce spotkało się już z pozytywnym odbiorem na CamperTeam, CaravaningWorld, KOMPAS, KAMPERMANIA. Mam nadzieję, że też będzie dobrze odebrane na karawaning.pl.

Długo nie pisałem na k.pl i zastanawiałem się czy w ogóle o tym pisać? Nie chcę nikogo prowokować do agresji, do niepotrzebnej dyskusji... Temat jest ściśle określony i szanując innych, proszę też o szacunek dla Tych, którzy z forum k.pl chcieliby wziąć udział w takiej pielgrzymce. Ponieważ jest to największe forum posiadaczy przyczep i zostawiłem tu kawałek swojego życia, to chciałem osobiście Was zaprosić na tą pielgrzymkę.

 

Zapisy chętnych mogą być w tym temacie, by nie zakładać kolejnego. Termin jeszcze nie potwierdzony przez Kustosza Jasnej Góry, ale jak tylko się dodzwonię to potwierdzę.

Oczywiście pielgrzymka i miejsce "zlotu" wymaga od nas pewnego zachowania. Pielgrzymka jest więc BEZALKOHOLOWA.

Musimy się też liczyć z ograniczonym dostępem do sanitariatów i brakiem dostępu do 230V (ale to tylko jedna noc).

Po zasięgnięciu Waszego zdania oraz zdania Kolegów i Koleżanek na innych forach przedstawię ostateczną już propozycję Ojcom Paulinom.

Tu ważny jest przede wszystkim termin, by nie kolidował z jakimiś innymi pielgrzymkami (np. pielgrzymką motocyklistów).

A oto moja propozycja (już zatwierdzona na Jasnej Górze):

 

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA !!!

 

Termin 13-14.04.2013 i termin na następne lata - II niedziela po świętach wielkanocnych został przez Ojców Paulinów zatwierdzony.

Zmieniony został trochę program:

 

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2013

Termin stały na następne lata: sobota / II niedziela po Wielkanocy

 

Termin: 13-14 kwietnia 2013

 

Program:

 

SOBOTA

 

10.00-13.30 – zlot załóg na parkingu górnym (sektor C – najdalej od Klasztoru), obiad

14.00 – Msza św. i powitanie pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej

15.15 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

16.00-20.45 - czas do indywidualnego zagospodarowania, kolacja

21.00 – Apel Jasnogórski

"Nocne Polaków rozmowy..."

 

NIEDZIELA

 

9.30 – Msza św. z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego

(prawdopodobnie transmitowana przez TV TRWAM)

11.00 – błogosławieństwo kamperów, przyczep i holowników na parkingu

11.30 – zwiedzanie Jasnej Góry, Częstochowy, indywidualna modlitwa

14.00 – obiad

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo pielgrzymów w przy ołtarzu głównym w Bazylice -

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

______________________________________________________________________________________________

Proszę tworzyć listę na zasadzie kopiuj/wklej podając rodzaj "środka lokomocji", ilość osób dorosłych + dzieci, miejscowość, by łatwiej można było tworzyć małe karawany w kierunku Jasnej Góry.

W ciągu 3 dni na w/w forach zapisało się już 19 załóg :)

Proszę zapisywać się tylko na jednym, wybranym forum. Bliżej wyjazdu zrobię listę ogólną.

 

Lista chętnych - karawaning.pl:

1. NICKT - kamper - 3lub4 - BUSKO ZDRÓJ

2.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mirku, Ty już jesteś zapisany, ale masz dwie przyczepy, więc przysługuje Ci podwójna obecność ;)

Pozdrawiam

 

Ponieważ nie mogę dodzwonić się do Kustosza Jasnej Góry, więc wysłałem mail z propozycją terminu i programu pielgrzymki. Czekam na odpowiedź.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jako ciekawostkę przedstawiam krótki filmik z wieży Jasnej Góry pokazujący VIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty 2011, na którym wg szacunków policji było około 50 tys. osób i 35 tys. motocykli !!!

 

Czy karawaningowcy różnych klubów w Polsce potrafią tak się zjednoczyć i tak zacząć sezon? Zobaczymy. Zapraszam.

 

Informację i zaproszenie na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Karawaningową na Jasną Górę zamieściłem na następujących forach:

www.camperteam.pl

www.forum.caravaningworld.pl

www.kompasklub.pl

www.forum.kampermania.com.pl

www.forum.karawaning.pl

www.prawdziwykarawaning.eu

www.wolnycaravaning.pl

 

Listy chętnych są podane na poszczególnych forach. Po potwierdzeniu terminu i programu przez Jasną Górę prześlę też zaproszenie do Klubów PZM oraz info do redakcji "Polskiego Caravaningu" :-)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować siebie i swoją prośbę:

Długo nie pisałem na k.pl i zastanawiałem się czy w ogóle o tym pisać? Nie chcę nikogo prowokować do agresji, do niepotrzebnej dyskusji... Temat jest ściśle określony i szanując innych, proszę też o szacunek dla Tych, którzy z forum k.pl chcieliby wziąć udział w takiej pielgrzymce. Ponieważ jest to największe forum posiadaczy przyczep i zostawiłem tu kawałek swojego życia, to chciałem osobiście Was zaprosić na tą pielgrzymkę.

 

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.

Jeśli temat ma być kolejną "aferą" to proszę Adminów o jego wykasowanie, a zainteresowanych zapraszam na pozostałe polskie fora caravaningowe, gdzie temat pielgrzymki nie jest "problemem" i gdzie forumowicze szanują się wzajemnie i szanują poglądy innych.

A propos... tego się właśnie bałem. Ciekawe, czy będę żałował, że znów odezwałem się na k.pl i chciałem także Was zaprosić osobiście...

Z jednej strony nie chciałem zabierać tu głosu, bo się takiej reakcji bałem, a z drugiej - nie chciałem pomijać forum, na którym są ludzie, których znam, którzy chcieliby wiedzieć o takiej pielgrzymce, którzy nie muszą uciekać z k.pl, by się dowiedzieć czegoś o spotkaniach o charakterze religijnym.

 

Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie.

 

Mariusz - gratuluję odwagi i cieszę się, że napisałeś o pielgrzymce również tutaj.

 

Informacja i zaproszenie są na WSZYSTKICH polskich forach karawaningowych, jakie znam. Charakter pielgrzymki, która ma jednoczyć wszystkich pasjonatów karawaningu, niezależnie od klubu, forum, ale także religii (na pielgrzymkę zadeklarowały się już osoby, które są daleko od Kościoła Katolickiego) wymaga, by nikogo nie pomijać, a wręcz przeciwnie - wyciągnąć do każdego przyjacielską dłoń w geście miłości i przebaczenia.

Takie wydarzenie w rozpoczynającym się Roku Wiary nie ma być powodem "afery", ale wspólnej radości ludzi pozytywnie zakręconych. Być może taka forma rozpoczęcia sezonu nie spodoba się wszystkim, ale na pewno wiele osób wybierze się na pielgrzymkę. Uszanujmy te osoby. A osoby niezainteresowane nie muszą w ten sposób rozpoczynać sezonu.

Pielgrzymka nie jest obowiązkowa. Jest dla CHĘTNYCH, a chętnych jest na chwilę obecną (po 4 dniach info) 23 załogi :)

Życzę wszystkim radosnej i słonecznej niedzieli :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli temat ma być kolejną "aferą" to proszę Adminów o jego wykasowanie, a zainteresowanych zapraszam na pozostałe polskie fora caravaningowe, gdzie temat pielgrzymki nie jest "problemem" i gdzie forumowicze szanują się wzajemnie i szanują poglądy innych.

 

 

 

skoro są tematy zlotów ogólnopolskich ,regionalnych ,tematycznych ,męskich , damskich to dla czego ma być zakaz pielgrzymki :niewiem:

 

 

dla czego temat ma być usunięty :niewiem: bo jest parę osób którym się nie podoba :niewiem:

 

tematy które mnie nie interesują są prze zemnie nie czytane i to wszystko , nie wytykam im że chcą po swojemu spędzić wolny czas .

 

Nie zmuszajmy innych do takich samych poglądów jak my mamy bo będzie nudno i sztucznie :policja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bodzioklb za namiar :) do tej pory cały czas myślałem o parkingu, nawet mi przez myśl nie przeszło, że tak blisko jest camping. Problem może być tylko kosztów, ale jeśli na jedną dobę przyjedzie 50-100 kamperów/przyczep to zobaczymy jaką dadzą ofertę. Zaraz tam napiszę.

Jeszcze raz serdeczne dzięki :)

 

PS. Prośba o ofertę do campingu wysłana, a od Kustosza mam wstępną wiadomość, że termin jest możliwy, ale mam czekać na ostateczne potwierdzenie.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planie wyjechać w piątek. Już nocowałem raz na parkingu przed Olsztynem. Dojadę w nocy i się prześpię. Rano w sobotę dojedziemy na Jasną Górę.

Chyba dodatkowy urok byłby, gdybyśmy się "rozbili" na parkingu pod jasną Górą - w końcu jak pielgrzymka, to pielgrzymka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, camping jest zaraz za parkingami. Wg cennika 4os+auto+cepka+prąd to prawie 100zł, ale zobaczymy jaką dostaniemy ofertę przy 50-100 zestawach a może i więcej. Poczekam na odp campingu, zobaczę też co powie Kustosz a propos zajęcia części parkingu. Na jedną noc spokojnie wystarczyłby parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.