Skocz do zawartości

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

....................Nie wiem, czy nie lepszym miejscem będzie parking, który pomieści o wiele więcej załóg. Nie ma problemu czy będzie mokro, czy sucho. Sanitariaty (WC) są w Domu Pielgrzyma.

Ja jestem za jednym miejscem - parking, ale dyskusja otwarta także na ten temat.

 

Mariusz zdecydowanie parking!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

. [podobno gierkówka jest na ukonczeniu ? ]

 

 

Do Piotrkowa Wiesiu to i owszem...Ale kto wie czy od Piotrkowa nie rozgrzebią, bo za to co się tam dzieje na tej właśnie częśći drogi, to jakaś porażka....Ja wstępnie wyrażam chęć na taką pielgrzymkę, ale od "konkretnego" zapisu jeszcze się wstrzymam... Bardzo fajne przedsięwzięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych - karawaning.pl:

1. NICKT - kamper - 3lub4 - BUSKO ZDRÓJ

2. topmirex - przyczepa - 2+1 - WARSZAWA

3. powolniak - przyczepa - 2 - ZDUŃSKA WOLA

4. comsio - przyczepa - 2 - ZĄBKI

5. GregorY - przyczepa - 2+1+pies - RADOM

6. Misio - przyczepa - 2+2 - KRAKÓW

7.piwojtek - przyczepa - 2 + 2 - Rydułtowy

8.Marc_Mari- przyczepa -2+2 - Warszawa,

 

 

 

parking czy kemping bez różnicy abyśmy byli razem, więc jak będzie rezerwacja miejsca to proszę nas zapisać

dorzucę że autostrada z W-wy do Strykowa - działa, z przyczepą OK, i narazie za darmochę :smirk: więc do prawie Łodzi dojedziemy, jak wcześnie rano to i korki łódzkie ominiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, jeżeli chodzi o dojazd - to jadąc gierkówką od strony Piotrkowa czyli od Łodzi lub Warszawy - przejedziecie bez problemu - ale gorzej już jadąc od Południa.

 

jest w Cz-wie remont mostu na dk1, korki są mega, trzeba odbijać zaraz po wjechaniu na wysokość osiedla Raków, - i przebijać się ulicą Jagielońską i do centrum. W korku czasem stoi się 10, ale przeważnie 40-60 minut. Dodam, że często zaczyna się on tuż na estakadzie gdzie widoczności totalnie brak i można się zdziwić po dojechaniu na szczyt. Pod tą właśnie estakadę trzeba skręcić.

 

ja bym jechał tak - http://goo.gl/maps/lBwlB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dojazdu, to do kwietnia jeszcze daleko i wszystko się może zdarzyć.

Co do campingu to w linku od bodziaklb jest mapka. Camping jest właśnie obok tego ostatniego sektora górnego parkingu, czyli tam, gdzie planowałem na początku. Kto będzie chciał to pojedzie na camping i będzie, że tak powiem, za płotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych - karawaning.pl:

1. NICKT - kamper - 3lub4 - BUSKO ZDRÓJ

2. topmirex - przyczepa - 2+1 - WARSZAWA

3. powolniak - przyczepa - 2 - ZDUŃSKA WOLA

4. comsio - przyczepa - 2 - ZĄBKI

5. GregorY - przyczepa - 2+1+pies - RADOM

6. Misio - przyczepa - 2+2 - KRAKÓW

7. piwojtek - przyczepa - 2 + 2 - Rydułtowy

8. Marc_Mari- przyczepa -2+2 - Warszawa,

9. GrzesiekW - przyczepa - 2 + 3 - Piotrków Trybunalski

Edytowane przez GrzesiekW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych - karawaning.pl:

1. NICKT - kamper - 3lub4 - BUSKO ZDRÓJ

2. topmirex - przyczepa - 2+1 - WARSZAWA

3. powolniak - przyczepa - 2 - ZDUŃSKA WOLA

4. comsio - przyczepa - 2 - ZĄBKI

5. GregorY - przyczepa - 2+1+pies - RADOM

6. Misio - przyczepa - 2+2 - KRAKÓW

7. piwojtek - przyczepa - 2 + 2 - Rydułtowy

8. Marc_Mari- przyczepa -2+2 - Warszawa,

9. GrzesiekW - przyczepa - 2 + 3 - Piotrków Trybunalski

10.szczepan - przyczepa - 2 + 1 - Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to obojętne, gdzie się rozbijemy. W końcu to nie jest zwykły zlot. Bardzo się cieszę, że w TAKI sposób rozpoczniemy przyszły sezon. :jump:

 

Mnie też obojętne, ale miło by było zaraz obok :piaskownica::gitara::wpysk::ee::-] FIZULI :serducha:

Edytowane przez maciek76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA !!!

 

Termin 13-14.04.2013 i termin na następne lata - II niedziela po świętach wielkanocnych został przez Ojców Paulinów zatwierdzony.

Zmieniony został trochę program:

 

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2013

Termin stały na następne lata: sobota / II niedziela po Wielkanocy

 

Termin: 13-14 kwietnia 2013

 

Program:

 

SOBOTA

 

10.00-13.30 – zlot załóg na parkingu górnym (sektor C – najdalej od Klasztoru), obiad

14.00 – Msza św. i powitanie pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej

15.15 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

16.00-20.45 - czas do indywidualnego zagospodarowania, kolacja

21.00 – Apel Jasnogórski

"Nocne Polaków rozmowy..."

 

NIEDZIELA

 

9.30 – Msza św. z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego

(prawdopodobnie transmitowana przez TV TRWAM)

11.00 – błogosławieństwo kamperów, przyczep i holowników na parkingu

11.30 – zwiedzanie Jasnej Góry, Częstochowy, indywidualna modlitwa

14.00 – obiad

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo pielgrzymów w przy ołtarzu głównym w Bazylice -

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

 

Na chwilę obecną na liście ogólnej jest zapisanych 37 załóg :)

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GregorY, w tym momencie jest zapisanych po 5 dniach 30 załóg, camping upchnie około 100. Obok budowa hotelu. Możliwość ugrzęźnięcia jak będzie mokro...

 

Nie wiem, czy nie lepszym miejscem będzie parking, który pomieści o wiele więcej załóg. Nie ma problemu czy będzie mokro, czy sucho. Sanitariaty (WC) są w Domu Pielgrzyma.

Ja jestem za jednym miejscem - parking, ale dyskusja otwarta także na ten temat.

1) Rozumiem że rozmawiałeś Mariusz już o "zajęciu" parkingu - mimo wszystko nawet 200-300 motorów nie będzie potrzebowało do zaparkowania tyle miejsca co 30 załóg karawaningowych - większość zestawów jest większa od autobusów (nie wspomnę o zwrotności) - jak by wyglądały tu koszty i czy była by szansa na 230V ?

2) Mam małe obiekcje z wjazdem na parking przy Jasnej Górze - jednak jest tam dość "ciasno" ale też wiem że jak się będzie chciało to da się :)

3) Czy łazienki nie są płatne od każdej wizyty?

4) Obawiał bym się w połowie kwietnia "kempingu przy budowie" - że utoniemy...

 

Co do dojazdu, to do kwietnia jeszcze daleko i wszystko się może zdarzyć.

Dokładniej jak Mariusz mówi - nie ma co się martwić bo i wiadukt i gierkówka możliwe że zostaną skończone, a może coś innego wyskoczy...

Co do remontu trasy Piotrków Częstochowa za bardzo bym nie liczył - raczej będą się skupiać nad budową dalej A1... ale kto ich wie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio piszesz 200-300 motorów... tam było 35 tysięcy motorów !!! Myślę, że Ojcowie mają dużą praktykę z pielgrzymkami, autokarami itd. i przemyśleli termin, jaki nam dali.

Na parkingu nie ma szans na 230V, ale nie przetrzymamy jednej nocy? Jeśli chodzi o oświetlenie czy zasilenie pompki wody to mogę podłączyć 1-2 przyczepy pod BoXerka. Myślę, że kampery pomogą w tej kwestii przyczepom bez aku.

W WC na Jasnej Górze jest zawsze dobrowolna ofiara za korzystanie.

Też się obawiam campingu z budową.

O kosztach parkingu będę rozmawiał jak już będę wiedział ilość załóg. Wiem, że autokar płaci 20zł/dzień i takiej "stawki się spodziewam za zestaw/kamper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładniej jak Mariusz mówi - nie ma co się martwić bo i wiadukt i gierkówka możliwe że zostaną skończone, a może coś innego wyskoczy...

 

 

 

tu akurat bym nie liczył, bo wiadukt ma być gotowy najwcześniej jesienią 2013r...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.