Skocz do zawartości

Mover


szadok

Rekomendowane odpowiedzi

Firma REIMO dla Enduro zaleca akumulator: 12 V / 85 Ah co najmniej > więcej

 

Inne akcesoria tej firmy:

Za 39,95 €  >  pojemnik na mover

 

Za 32,90 €  >  Pinpoint

 

Pozdrawiam,

 

Irek, dlaczego sądzisz, że "co najmniej" :niewiem:

To nie są zalecenia, a propozycje. Taką samą propozycją jest np.

110 Ah

 

70 Ah

 

55 Ah (modny obecnie AGM z matami zwiniętymi spiralnie)

 

36 Ah (system zasilania przenośny - nie musi jeździć w przyczepie)

 

Czyli tak, jak było tu już pisane (np. post #73 ed; post #65 Speedy) - wszystko wedle własnych potrzeb i uznania :hmm: 

 

P.S.

Pojemnik na mover, jest w istocie częścią zamienną dla napędu "Move Control" Reich'a

To plastikowa osłona dla dźwigni docisku rolki.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Irek, dlaczego sądzisz, że "co najmniej" :niewiem:

To nie są zalecenia, a propozycje. Taką samą propozycją jest np.

110 Ah

 

70 Ah

 

55 Ah (modny obecnie AGM z matami zwiniętymi spiralnie)

 

36 Ah (system zasilania przenośny - nie musi jeździć w przyczepie)

 

Czyli tak, jak było tu już pisane (np. post #73 ed; post #65 Speedy) - wszystko wedle własnych potrzeb i uznania :hmm: 

 

P.S.

Pojemnik na mover, jest w istocie częścią zamienną dla napędu "Move Control" Reich'a

To plastikowa osłona dla dźwigni docisku rolki.

@Kristofer napisał:

...dlaczego sądzisz, że "co najmniej"

 

Ja tylko przetłumaczyłem za pomocą Google tłumacz.

 

Stromversorgung: 12 Volt / mind. 85 Ah = Zasilanie: 12 V / 85 Ah co najmniej

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer napisał:

...dlaczego sądzisz, że "co najmniej"

 

Ja tylko przetłumaczyłem za pomocą Google tłumacz.

 

Stromversorgung: 12 Volt / mind. 85 Ah = Zasilanie: 12 V / 85 Ah co najmniej

 

Pozdrawiam,

 

OK, rozumiem :skromny:

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dla zainteresowanych: ten sezon użytkuje swój moverek z akumulatorem....12Ah. Działa ,żyje, waży 3,5kg i jeszcze prądu w nim nie zabrakło;)

Po ubitym terenie zrobi ok 400m zanim "zabraknie pradu". Na podmokłej trawce przejedzie...dość ( nie wiem dokładnie ile bo i się nie chciało czekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: ten sezon użytkuje swój moverek z akumulatorem....12Ah. Działa ,żyje, waży 3,5kg i jeszcze prądu w nim nie zabrakło;)

Po ubitym terenie zrobi ok 400m zanim "zabraknie pradu". Na podmokłej trawce przejedzie...dość ( nie wiem dokładnie ile bo i się nie chciało czekać).

 

ok. namówiłeś mnie na fazę testów. po co mam wozić 30 kg i 115 Ah skoro mogę mniej ?

 

jak dobrze pamiętam to Twoja przyczepa coś ok 1500 kg tak ?? ( moja tyle ma )

 

rozumiem, że taki trochę większy też da radę ? :)

http://www.eltrox.pl/akumulator-zelowy-12v-18ah-ultracell-limited-p-2135.html?zenid=4001a1803dfc4f919b4b709851dfe166

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych: ten sezon użytkuje swój moverek z akumulatorem....12Ah. Działa ,żyje, waży 3,5kg i jeszcze prądu w nim nie zabrakło;)

Po ubitym terenie zrobi ok 400m zanim "zabraknie pradu". Na podmokłej trawce przejedzie...dość ( nie wiem dokładnie ile bo i się nie chciało czekać).

Ja mam 34Ah, cztery manewrowania moverem w tym dwa w lesie na nierównym mocno terenie, jedno na Mazurach też nierówny teren. W tym czasie ten accu był wyłącznym zasilaniem dla ledow przyczepy i bojlera gazowego, stojąc cztery dni bez prądu w lesie. Przy podłączeniu accu do ładowania jak wkońcu trafiłem do cywilizacji akumulator nadal pokazywał powyźej 12V. Nie ma co przesadzać z pojemnością akumulatorów lepiej mieć mniejszy, lżejszy, którego łatwiej utrzymać w gotowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podobno, czysto teoretycznie wystarczą 2 silniki, są nawet filmiki na youtubie.

 

osobiście posiadam 1- osiówkę z moverem i o masie rzeczywistej ok 1600kg. Patrząc na to jak ostatnio silniki męczyły się na wjeżdżaniu pod górkę - akumulator miał pod obciążeniem 12,3-12,9V - zdecydowanie wolałbym dopłacić i zamontować w 4 kołowej jeszcze 2 silniki, żeby mieć pewność w każdym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do przyczepy 2 osiowej muszą być silniki na 4 koła czy wystarczą tylko dwa?

Zależy od movera.

Są movery, które pracują na 4 silnikach i są movery takie jak np. polski mover P1, który pracuje na 2 silnikach, którego się tylko przeprogramowuje na 1, czy 2-osiówkę.

PS.

DMC przyczepy dla movera P1 to 3000kg, więc moc tego urządzenia jest potężna.

Ja mam przyczepkę o masie rzeczywistej ok 1750-1800kg i pod dużą górkę (na półkę) wjeżdżałem bez najmniejszego problemu. 

Edytowane przez koszak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wit

am,zamierzam zamontować taki oto napęd http://allegro.pl/naped-do-przyczepy-mover-enduro-z-montazem-i4526452831.html

Tylko mam trochę wątpliwości czy będzie odpowiedni.Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam zamontować taki oto napęd http://allegro.pl/naped-do-przyczepy-mover-enduro-z-montazem-i4526452831.html

Tylko mam trochę wątpliwości czy będzie odpowiedni.Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady

@kera76

Mam identyczny mover, chodzi jak zegarek. Polecam, sprawdził się na dwóch wyjazdach bez zastrzeżeń.

 

Majówka 2014 r. [ I ]  < m o v e r >  Pod niebem Chorwacji 2014 r.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Moverem poruszałem się po obu kempingach przyjazd/wyjazd + wyjazd/wjazd do garażu przyczepą.

Wjazd do garażu mam pod górkę, ~15-20 metrów zawsze bez problemów.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.