Skocz do zawartości

Koszalin, Mielno okolice - gdzie przezimować przyczepę?


trailler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czy w okolicach Koszalina, Mielna, Łazów jest ktoś kto ma warunki aby bezpiecznie przezimować przyczepę? Z regóły jeżedżę w to samo miejsce i nie ma sensu żebym ciągał ją co sezon przez pół Polski. Jeśli ktoś ma taką mozliwość i chęci to prosze o kotakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj trailler

 

ja jeszcze w tym roku będąc ze swoja cycepka na kampingu w Gąskach rozmawialem z wlascicielem pola o mozliwosci "zimowania" przyczepy na tym polu,

za postuj przyczepy poza sezonem bierze rowna 100, ale w sezonie pobiera dodatkowo oplate jak za dzien postoju czyli ( dwa miesiace to 60 dni razy 8 zloty dniowki i wychodzi niezla sumka = ) 480zł + 100 poza sezonem .... to tak wiec imprezka jest generalnie malo oplacalna..... a bylem juz tam kolejny rok na tym polu :)

 

najlepszym rozwiazaniem byłoby postawienie przyczepy u kogos znajomego lub rodziny, chociaz niezawsze sie z nia dobrze wychodzi... :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu już lat jeżdżę na ten kamping.

Odpowiada mi bliskość morza - zaledwie 50 m (przejść przez wydmę), no i ... dobre zaplecze sanitarne, cisza, spokój, pełne bezpieczeństwo, sklep na miejscu, doskonała okolica na wycieczki rowerowe (Sarbinowo, Mielno, Chłopy, Unieście, Pleśna, Ustronie Morskie, Sianożęty).

Stoi na tym kampingu przez cały rok kilkanaście przyczep (do 20).

Właściciele sa bardzo mili i sympatyczni.

Sezon 1 lipiec - 31 sierpnia. W tym roku przed sezonem (byłem od połowy czerwca) płaciłem 24 zł, zaś w lipcu już 34 zł (przyczepa, auto, 2 osoby), prąd 1,70 za 1 kW.

Za zimowanie przyczepy 100 zł z obowiązkiem pobytu na kampingu przez okres sezonu, lub opłacenie za ten czas należnej opłaty.

Link http://www.arek.afr.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za podpowiedź. Choć dla mnie trochę gęsto nastawiane tych przyczepek. Wolę bardziej kameralne klimaty. Trochę lasu i przyczepki w odległości min 10 metrów od siebie. Dzieci mogą się wyedy wyszaleć bez obaw, że będą komuś przeszkadzać. Tym niemniej moze w następnym sezonie wybiorę się i oblookam na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za podpowiedz. Choc dla mnie troche gesto nastawiane tych przyczepek. Wole bardziej kameralne klimaty. Troche lasu i przyczepki w odleglosci min 10 metrow od siebie. Dzieci moga sie wyedy wyszalec bez obaw, ze beda komus przeszkadzac. Tym niemniej moze w nastepnym sezonie wybiore sie i oblookam na wlasne oczy.

To powinienes poszukac kempingu a nie pola namiotowego. Wczoraj wrocilem z Sarbinowa i rowerkiem objezdzilismy m. in. te okolice, mieliscie widziec jak te wszystkie pola w Gaskach wygladaly po dwoch dniach deszczu... :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś poszukać kempingu a nie pola namiotowego. Wczoraj wróciłem z Sarbinowa i rowerkiem objeździliśmy m. in. te okolice, mieliście widzieć jak te wszystkie pola w Gąskach wyglądały po dwóch dniach deszczu...

 

Marcinie ! byłem w Gąskach od końca czerwca do połowy lipca i przeżyłem niejeden deszczowy dzień w tym czasie dlatego wiem o czym piszesz:)

osobiście wydaje mi sie, ze te zalane pola, podmokłe tereny jakie powstały po deszczach to kwestia złej lub calkowitego braku melioracji, a to woła o pomste do nieba :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć, że gleby w pasie nadmorskim, w tym w byłym woj. koszalińskiem są chlubą polskiego rolnictwa. To najwyższej jakości gleby pszenno-buraczane (I i II klasa ). Są one gliniaste, bardzo tłuste, nie przepuszczające wody. Stąd problem odwadniania tych gruntów, nie tylko rolnych, ale także na polach namiotowych.

Właściciel pola kampingowego AREK w Gąskach już dwukrotnie meliorował teren pola namiotowego, ostatnio jesienią ubiegłego roku i oczekiwanego rezultatu nie uzyskał.

Tego roku miałem akurat takie szczęście/pecha, że miałem przyczepę na tym polu tak ustawioną, że z jednej strony było sucho, zaś z drugiej na którą akurat wychodziłem z przedsionka miałem niezłą ciapę (dobrze, że miałem kalosze).

W ogóle dobre odwodnienie pól namiotowych jest prpblemem większości kampingów. W swoich wędrówkach turystycznych, jak dotąd tylko raz spotkałem pole do którego odwodnienia nie można było miec najmniejszych pretensji. Był to teren jakiegoś zakłądowego ośrodka kampingowego (coś to było związane z motoryzacja) nad jeziorem Bachotek - trzy dni lał deszcz, a na polu było suchutko, jakby w ogłle nie padało. Ale gleba była tam miękka jak gąbka (specjalnie nawożona m.in. torfami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel pola kampingowego AREK w Gąskach już dwukrotnie meliorował teren pola namiotowego, ostatnio jesienią ubiegłego roku i oczekiwanego rezultatu nie uzyskał

 

masz racje Lucjan, ze wlasciciel meliorowal swoje pole i ostatnio jesienia, ale jak pokazalo zycie prace melioracyjen byly zle wykonane!

 

juz po twoim wyjezdzie syn wlasciciela probował udroznic siec melioracyjna, te polozona w ubr, sadzac, ze jest ona zatkana i była, ale .... glina, poniewaz zamiast obsypac rury drenarski po polozeniu zwirem - jak nakazuje sztuka - oni obsypali plastikowe rury glina a na wierzch przyszła ziemia :)

ponadto w trakcie tych prac okazalo sie, ze stara "po niemiecka" siec drenarska wykonana z rury ceglanej takze jest nieszczelna, a uszczelniona ją obwiazujac rury- hmmm - folia :jump:

pozatym istotnym w tej materii jest czynnik naturalny a mianowicie niespotykane tego lata intensywne opady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.