Skocz do zawartości

Lista krajów Europy, gdzie potrzebne są winiety


kmachacz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu znajdziesz odpowiedż na pytanie

http://www.4transport.pl/platnedrogi.html

 

elaola z tego co wiem na drogach niemiec tzw "myto" jest pobierane tylko od zestawów od 12 Ton DMC wiec ta stronka nie oddaje rzeczywistego "obrazu" gdzie my fani karawaningu mamy obowiazek płacic za przejazd naszymi zestawami, tak mi sie wydaje :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc w zakresie Austrii !!

Dzwoniłem do różnych miejsc, ale odpowiedzi 100% nie potrafią udzielić. Jedyną prawdopodobną odpowiedź dostałem w PZM Travel w Warszawie.

Chodzi o fakt tego, że mój zestaw ma DMC o sumie 3900 kg. Winiety w Austrii są do 3,5 t. Powyżej wchodzi w grę ten GO-box. Byłem na stronie Go-boxa, ale tam jest wyraźnie napisane, że jest to dla ciężarówek oraz autokarów i busów. Ja żadnym z nich nie jestem.

Pani w PZM powiedziała, że chodzi tutaj w przypadku Austrii o DMC pojazdu ciągnącego, więc należy kupić normalną winietę.

Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie ??

Co do Słowacji nie mam chyba złudzeń i muszę kupić winietę od 3,5t do 12t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie obowiazuje normalna vigniette ... go-box obowiazuje tylko w naszym niezarobkowym wypadku tylko kamperki powyzej 3.5 t

Nasz licza tylko jako auto, czyli kupujemy jedna vinietke... i nie dodajemy do tego ciezaru przyczepki.

go-box obowiazywal by nas dopiero jakbysmy przyczepke ciagneli autem powyzej 3.5 t :)

 

tu jest podstawa prawna ... tam gdzie sa rysuneczki zestawow pisze wyjasnienie ze wagi przyczepy nie ( nicht addieren) dodawac do wagi auta.

 

http://www.asfinag.at/docs/Mautordnung/A%20Mautordnung%20Version%2015/00_Mautordnung_Version%2015_070101_gesamt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule, dzięki po raz kolejny :) !! Pierwsza Pani w PZM Travel powiedziała, że powinienem mieć przy takim ciężarze Go-boxa :) i stąd wynikała moja konsternacja. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc !!

A co do Czech i Słowacji tam muszę sumować masy pojazdu i przyczepy ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dziekuje, nie ma za co ... postawisz mi kiedys Becks-a Orange i bedziemy kwit :)

 

Co do Czech to wydaje mi sie ze wagowo liczony jest caly sklad, bo sa rozgraniczenia na wagi przy autach. Mozna sobie zrobic angielska wersje.

 

http://www.ceskedalnice.cz/znamky.htm

 

i tam pisze ze liczony jest tonaz auta lub skladu czyli auta i przyczepy. Takie same przepisy sa na Slowacji tz auto plus przyczepa i tez sa rozne tonaze.

 

ale dla wiekszego "bezpieczenstwa" bo niczego doczytac sie nie mozna, napisze do znajomego Czecha, to moze cos wyjasni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.