Skocz do zawartości

Roztocze-Górecko Stare


Teurgus

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat jeżdżę na Roztocze i staram się odkrywać nowemiejsca, które warto odwiedzić. W tym roku wybrałem się na tydzień do Górecka Starego. Przeglądając Internet natknąłem się na informację o polu namiotowym wGórecku Starym zlokalizowanym przy „StarejSzkole”.

 

http://www.roztocze....skoturystyczne/

 

We wtorek rano 12.09. br wyjechałem z Myszkowa na Roztocze ,wraz ze swoją załogą w osobie żony Elżbiety. Podróż przebiegała z przygodami. Postanowiłem ominąć drogę wojewódzką Nr 765 (Chmielnik- Staszów), która jest remontowana i żeby nie korzystać z objazdów, postanowiłem jechać przez Kielce i Sandomierz. Trafiłem z przysłowiowego deszczu, pod rynnę. Kielce są totalnie rozkopane i przez miasto jedzie się koszmarnie. Dodatkowo przed Opatowem wystrzeliła mi guma, zprawej strony na tylnej osi. Muszę stwierdzić, że jeżdżąc od ponad 40 lat (co prawda tylko samochodami osobowymi) nie zdarzyło mi się, aby oponę po prostu rozerwało i to od strony bieżnika, gdzie opona jest najmocniejsza. Jest to tym bardziej zastanawiające, że ta opona była prawie nowa. Po wymianie koła i zapakowaniu zwłok rozerwanej opony do kampera, kontynuowałem podróż na zapasie. Cały czas zastanawiałem się co zrobię, jak któraś z pozostałych opon się uszkodzi. Być może wyczerpałem już limit na awarie, gdyż do Górecka dojechałem bez dalszych przygód. Na miejscu przywitał nas Pan Marian Kusztykiewicz, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Górecku Starym, zarządzający polem namiotowym i schroniskiem młodzieżowym zlokalizowanym w „Starej Szkole” (GPS N50┬║ 91┬┤ 42,93” E 23┬║ 00┬┤ 08,10”). http://goo.gl/maps/6Mqr9 Pan Marian wskazał miejsce, w którym postawiłem kampera oraz pokazał gniazdo przyłącza prądowego. Otrzymaliśmy także klucze od budynku „Starej Szkoły”, w którym znajduje się węzeł sanitarny, abyśmy mogli korzystać z WC, gorącego natrysku oraz kuchni. Okazało się, że jesteśmy pierwszą załogą kamperową, która zawitała do Górecka. Więcej o Górecku Starym http://pl.wikipedia....3%B3recko_Stare

 

Samo miejsce kempingowe znajduje się przy drodze asfaltowej na końcu wsi, na dużej parceli otoczonej lasami Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przy drodze za „Starą Szkołą stoi jeszcze kilka domów i droga kończy się przy zamkniętej rogatce. Dalej zaczynają się lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Po wyznaczonych tam szlakach można poruszać się pieszo lub na rowerze. Ruchu samochodowego praktycznie nie ma. Jedynie kilka razy dziennie przejeżdżają samochody tutejszych mieszkańców. Dzięki takiemu położeniu możnatu podziwiać zjawiska niedostępne mieszkańcowi miasta – CZYSTE POWIETRZE I WIELKĄ CISZĘ.

 

Teren pola namiotowego jest piaszczysty, przy czym na wjeździe i w głębi (po lewej stronie patrząc od bramy wjazdowej) piasek jest luźny i trzeba uważać aby się nie zakopać.Po prawej stronie od wjazdu ( przy samym budynku „Starej Szkoły”) rośnie trawa i można tam bez obawy ugrzęźnięcia postawić przyczepę lub campera. Miejsca wystarczy tutaj na 2-3 kampery lub przyczepy. Jest przyłącze do 220V. Ścieki zlewa się do szamba, przez prowizorycznie zamykany otwór w jego pokrywie. Cały teren jest ogrodzony. Front budynku jest oświetlony latarnią ulicznąod zmroku do godz. 22┬║┬║ . Później światło jest wyłączane. Miejsce w którym staliśmy było nieoświetlone, niemniej jednak , mimo że w okresie naszego pobytu poza nami nie było nikogo, czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Wynika to z dwóch powodów : po pierwsze primo-od dziesiątek lat nie odnotowano tutaj kradzieży, i po drugie primo-w takiej małej miejscowości każdy obcy wzbudza zainteresowanie.W miejscowości są 2 dość dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze, w których można kupić w świeże pieczywo i inne artykuły. Zdjęcia pola namiotowego

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Dobrym duchem tego miejsca jest Pan Marian. Serdeczność zjaką byliśmy przyjmowani zasługuje na szczególne uznanie. Dzięki jego pomocy w firmie spedycyjnej znajomego, za 20 zł kupiłem używaną oponę, a w warsztacie wulkanizatorskim za następne20zł, wulkanizator wymienił wystrzeloną gumę i wyważył koło. W pasiece prowadzonej przez znajomą Pana Mariana, zakupiliśmy po preferencyjnej cenie miód roztoczański ( nawłociowy, fasolowy, rzepakowy, lipowy i gryczany - cena za litrowy słój 25zł do 28zł w zależności od gatunku). Uczynność Pana Mariana jest tym bardziej nieoceniona, że za swoją fatygę, poniesione koszty (zużyte paliwo) i poświęcony czas, odmówił przyjęcia jakiejkolwiek gratyfikacji.

 

Dodatkowo nasz sympatyczny gospodarz pomógł nam w grzybobraniu wskazując miejsca w których rosną grzyby, zaś jego mama pokazała mojej żonie miejsca gdzie rosną żurawiny i pomagała w zbiorze tych owoców runaleśnego. Ponieważ Pan Marian zajmuje się amatorsko wytwarzaniem domowych wyrobów mięsnych, przed wyjazdem zakupiliśmy w ubojni w Józefowie (oczywiście korzystając z jego pomocy) szynkę, polędwicę i boczek, które odpowiednio przez niego zamarynowane, zostały później „komisyjnie” uwędzone. Smak i zapach takich wędlin nie do zapomnienia.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Na pożegnanie Pan Marian podarował nam jeszcze słoik domowego smalcu, a jego mama dodała do tego butelkę domowego soku malinowego.

 

Reasumując-miejsce jak dla mnie fantastyczne i bardzo„klimatyczne”, wypoczynek rewelacyjny, bardzo dużo tras rowerowych o niewielkimstopniu trudności przebiegających przez piękne rejony Roztocza. Niedostatki technicznej infrastruktury kamperowej z nawiązką rekompensuje gospodarz i jego mama.

 

Za tygodniowy pobyt ( 2 dorosłe osoby, kamper, przyłącze 220V, korzystanie z urządzeń sanitarnych- WC, gorący natrysk ) zapłaciliśmy 210zł tj. 30zł/doba.

 

 

 

Atrakcje turystyczne okolicy

 

1. Górecko Kościelne- 4 km od kempingu. Zlokalizowany jest tutaj modrzewiowy kościół parafialny pw. św. Stanisława z XVIII w. Niedaleko kościoła znajduje się cmentarz, na nim groby żołnierzy z 1939 r. oraz z bitwy pod Osuchami. Na przepływającej tędy rzece Szum znajduje się kapliczka "na wodzie" z XIX w., trzecia w tym miejscu. Wewnątrz znajduje się obraz św.Stanisława z XVIII w. Istnieje tutaj także druga kaplica – "pod dębami", w niej znajduje się pień sosny przy którym objawił się św.Stanisław, jego obraz, a także obrazy św. Agnieszki i św. Barbary. Kapliczka taotoczona jest 6 pomnikowymi dębami szypułkowymi. Obok kaplicy znajdują się stacje drogi krzyżowej wyrzeźbione z drewna. Niedaleko Górecka, na rzece Szum,znajduje się lokalna hydroelektrownia.

 

http://pl.wikipedia...._Ko%C5%9Bcielne

 

2. Józefów- 4km od kempingu. Józefów swoją nazwę zawdzięczaTomaszowi Józefowi Zamoyskiemu, który założył je w 1725 roku jako dziesiąte miasto Ordynacji Zamojskiej. O jego trzywiekowej tradycji i wielokulturowości przypominają zabytkowe budowle i pomniki. Wśród nich murowany ratusz w centrum miasteczka, synagoga i neobarokowy kościół parafialny, wzniesione w XIX wieku wmiejscu XVIII-wiecznych, drewnianych budowli, a także kirkut i cmentarz zzabytkowymi nagrobkami. O bogatej historii ziemi józefowskiej świadczą też pomniki ku czci bohaterów powstania styczniowego i II wojny światowej oraz obelisk, w miejscu gdzie poległ "Miszka Tatar".

 

Wyjątkową atrakcję stanowią podmiejskie kamieniołomy,których rzeźba nie tylko zachwyca pięknem, ale też zachęca do uprawiania wspinaczki skałkowej. Na wzgórzu, w pobliżu pomnika Miszki Tatara, stoi 19-metrowa baszta widokowa, z tarasem, z którego można podziwiać panoramęJózefowa. Więcej o Józefowie

 

http://pl.wikipedia....%C5%82gorajski)

 

3.Zwierzyniec-8km od kempingu http://www.zwierzyni...id=64&Itemid=81

 

4. Krasnobród-15km od kempingu . http://www.krasnobro...p?get=page,33,5

 

5. Zamość-40km od kempingu http://zamosc.atspace.com/zabytki.html

 

Ponadto z uwagi na niewielką odległość od przejścia granicznego Hrebenne- Rava Ruska, bez trudu można dojechać do Żółkwi, Lwowa i innych miejscowości Ukrainy.

 

 

 

W Górecku Kościelnym wstąpiłem do restauracji „Karczma NadSzumem” http://www.karczma.b...biz/oferta.html , aby obejrzeć znajdujące się w ofercie internetowej pole namiotowe. Dość duże pole namiotowe jest porośnięte rzadkim drzewostanem sosnowym, będącym częścią Puszczy Solskiej, bez wydzielonych parcel na stanowiska przyczep lub camperów. Teren jest równy, dość twardy,porośnięty trawą. Nie zauważyłem skrzynek przyłączeniowych 220V. Toalety są nowe. W każdej (męskiej i damskiej) są po dwie kabiny natryskowe i po dwa„oczka” WC. Nie widziałem żadnego obiektu w którym można myć brudne naczynia. Być może jest, ale przy krótkiej obserwacji nie zauważyłem.. Zapytałem właścicielkę obiektu o cennik, ale okazuje się że cennika nie ma. W rozmowie ustaliłem, że jest możliwość postawienia przyczepy lub campera, przyłączenia do 220V ( nieustaliłem w jakiej odległości jest przyłącze), a cena za dobę to 30zł (camper,przyłącze +2 osoby dorosłe) i 5 zł za korzystanie z natrysku/osoba. Mankamentem może być fakt, że w restauracji w soboty i niedziele urządzane są przyjęcia okolicznościowe oraz wesela, co wiąże się z hałasem. Zdjęcia z pola namiotowego

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

 

 

Na koniec kilka zdjęć z naszego pobytu W Górecku Starym iokolicy.

 

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Ludzie przyjeżdżajcie na Roztocze. drive.gifRoztocze jest piękne. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku o Roztoczu mi naopowiadałeś już sporo, teraz tylko potwierdzasz, że warto...

w przyszłym roku mamy zamiar się tam zjawić.

foto-relacja jak zawsze na 5 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się opisać wszystkich atrakcji Roztocza w jednej krótkiej relacji. Jeżdżę tam od lat i widziałem niewielki ułamek tego co Roztocze ma do zaoferowania praktycznie dla każdego (zabytki, dziewiczą przyrodę, spływy kajakowe, trasy rowerowe i piesze, jazdę samochodami terenowymi i wiele innych form rekreacji i wypoczynku). Przy odrobinie wysiłku (wujek Internet pomoże) coffee.gif każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeszcze raz polecam ten region Polski. CT_transport014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pasjonaci Roztocza!!!!!!!!!

My też w tym roku spędziliśmy dwa tygodnie na Roztoczu.Miejsce postoju to kemping ECHO w Zwierzyńcu .Świetny kemping,duże czyste toalety i prysznice z ciepłą wodą całą dobę.Obsługa bardzo miła.Przyjechaliśmy 28.04.12 to właściwie uczyniliśmy otwarcie sezonu tegoż kempingu.To był dłłłuuuuuuuugi majowy weekend.Zwiedziliśmy całą okolice a także zaliczyliśmy fantastyczny spływ kajakowy po rzece Wieprz

,który dostarczył nam dużo wrażeń i radości.Warte zobaczenia są okoliczne miejscowości jak Szczebrzeszyn,Narol a przede wszystkim przepiękny Zamość.

W pobliżu Zwierzyńca jest hodowla Konika Polskiego.Można tam dojechać rowerem.

Zachęcam bardzo wszystkich forumowiczów do zwiedzania pięknej naszej Polski wschodniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Teugerus, właśnie po waszym zbieraniu grzybów z Panem Marianem, moi teściowie dostali od niego telefon że jest wysyp, więc się spakowali i 22-09 dotarli do Górecka, do Pana Mariania jeżdżą od lat i zawsze polecają to miejsce, a i wędzonki też co roku przywożą, miejsce idealne do cichego i spokojnego wypoczynku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

No i zawitaliśmy w tym roku na Roztocze do Górecka Starego. Najpierw byliśmy w Tyrawie Solnej na kempingu Diabla Góra. O tym kempingu napisałem w wątku dotyczącym tego kempingu. Ale do rzeczy. Tegoroczny urlop zaplanowałem tak aby liznąć przedproża Bieszczad stąd Diabla Góra i poznać choć troszkę Roztocza zainspirowany relacją kolegi Tergusa. No więc kończąc pobyt w Tyrawie Solnej dzwoniłem niezliczoną ilość razy na nr telefonów do schroniska przy starej szkole. Nikt się nie zgłaszał. Zrzuciłem to na karb ewentualnych problemów z zasięgiem i być może jakąś zmianą nr telefonów a  nie podaną w informacjach w necie. Niezrażony 9.08. ok. godz. 9.00 obrałem kurs z Tyrawy do Górecka. Pojechaliśmy przez Łańcut gdzie oczywiście zwiedziliśmy przepiękny pałac Potockich, oranżerię i kolekcję pojazdów konnych w starej wozowni. Cena biletu 26,00 PLN od dorosłej osoby, ok. 2,5 godz. zwiedzania z przewodnikiem. Inne ekspozycje m. in. kolekcje storczyków trzeba płacić oddzielnie ceny od 5 do chyba 10 PLN za ekspozycję. Warto zobaczyć, my mieliśmy porównanie z innym pałacem Potockich który zwiedzaliśmy kilka dni wcześniej we Lwowie - tam bida z nędzą jak się coś odłupie to się odłupie i maja to gdzieś. No ale miało być o Górecku. No więc w w czasie jazdy dalej dzwonimy i nic, zero, nul. Specjalnie się nie zmartwiłem, bo w odwodzie był kemping Echo w Zwierzyńcu na który w końcu obraliśmy kurs i szczęśliwie dojechali. No i na samym wjeździe zonk. Z nieba leje się żar, termometr w aucie pokazuje 35 st. a kemping to jedna wielka patelnia! Wygląda to mniej więcej tak: naokoło kempingu wielkości circa półtorej lub więcej pełno wymiarowego boiska piłkarskiego są poustawiane domki kempingowe a na południowym krańcu pomiędzy domkami jest trochę drzew  i tam poupychały się namioty i chyba jedna lub dwie przyczepy. Stoję zestawem w bramie wytrzeszczam oczy na to co widzę i zastanawiam się co robić. W Górecku telefon nie odpowiada a tu patelnia, a i kochana żona patrzy na mnie  i wzrok jej mówi - źle ci było w Tyrawie toś mnie pół Polski ciągnął na tę patelnię. Innych namiarów na zatrzymanie się nie mam. No ale drepta ku nam pani z obsługi. Rozmowna nie była bo jej przeszkodziliśmy w sprzątaniu. Coś tam burknęła na moje pytanie o miejsce z cieniem i o sanitariaty "bo ma robotę". Co robić. Męska decyzja wjeżdżamy na kemping objeżdżamy szukając jakiegoś miejsca i ... wyjeżdżamy. Może gdyby nie ten upał to byśmy zostali, ale perspektywa usmażenia się lub ugotowania nocą była silniejsza. Proszę nie traktować też mojego opisu kempingu Echo jako krytycznej, negatywnej oceny bo nie jest to moim zamiarem opisuję tylko okoliczności. Gdyby nie te ekstremalne temperatury na pewno bym został.     No więc wbijam do navi Górecko Stare i jedziemy na "pałę". Daleko nie było navi pokazuje 16 km. Jadę i jadą a tu cały czas na nawigacji 16 km. Chyba też ugotowała się z tego upału. A drogi (te mniejsze) to osobny temat. Miejscowi nazywają je nalewajkami. Bowiem jak zrobi się dziura to drogowcy nadlewaja asfaltu i tak przez ileś tam lat i niezliczoną ilość nadlewek robią się muldy,garby, przełomy kto co chce. Te niby 16 km jechaliśmy chyba z pól godziny. Samą osobówką przeleciałby szybko ale z przyczepą to bujało że hej, tak że prędkość podróżna to ok. 30 - 40 km.

Na dziś koniec reszta jutro.              

Edytowane przez Arkady11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ciąg dalszy.

W końcu dojechaliśmy do Górecka Starego. Po rozpytaniu na miejscu dotarliśmy też do starej szkoły. Stanąłem z zestawem na drodze obok szkoły, a tam jakby żywego ducha. Pokręciłem się trochę wzdłuż płotu i zastanawiam się co robić dalej. Po pewnym czasie z domu z naprzeciwka wyszedł p. Marian, jak się okazało później opiekun byłego już niestety schroniska przy starej szkole. Mówię mu, że przyjechaliśmy z daleka, że specjalne tutaj, że na forum czytałem iż jest schronisko, można zatrzymać się z przyczepą, jest i natrysk z ciepła wodą  itd. a pan Marian coś taką ma dziwną minę i mówi, że schronisko niby jest ale nieczynne, a ponadto już ktoś tam jest z jakimiś psami chyba groźnymi. Ale w biedzie nas nie zostawi i zaraz coś załatwimy. Mówi, że niedaleko jest nowa szkoła i tam jest schronisko, i że zaraz zadzwoni do kierownika. No więc dzwoni i po chwili ruszamy. No ale jeszcze trzeba zawrócić z zestawem na drodze o szer. góra trzy - cztery metry. Jakoś się udało korzystając z czyjegoś wjazdu ale co się przy tym napociłem to hej. Nowa szkoła oddalona jest niecałe 500 m. Na miejscu przywitał nas kierownik schroniska p.  Władysław i pokazał nam miejsce gdzie możemy stanąć z przyczepą. Miejsce znajdowało się niedaleko tylnego wejścia do szkoły obok boiska na placyku pod kilkoma brzózkami i modrzewiami. Prawie jak na kempingu. Do dyspozycji mieliśmy całe kompletne zaplecze kuchenne, sanitariaty, natrysk, łazienki. Wszystko w budynku szkoły. Był tez internet z wi-fi, ale po burzy  sobotniej coś go nie było.

A co do Roztocza to jest cudowne miejsce. Dostaliśmy od pana Władysława cały plik map, informatorów, przewodników po Roztoczu. Są świetnie oznaczone ścieżki rowerowe. Jeżeli ktoś nie przyjedzie z własnym owerem, to można go wypożyczyć. Może nie w samym Górecku (choć tego na 100% nie powiem) to w Zwierzyńcu jest wiele wypożyczalni.  Górecko leży w gminie Józefów i są tam trzy główne trasy rowerowe: Trasa rowerowa Ziemi Józefowskiej na Roztoczu, Centralny szlak rowerowy Roztocza, Trasa rowerowa do Florianki. Jest duża ilość pieszych szlaków turystycznych. Ponadto w Zwierzyńcu w I połowie sierpnia jest organizowana co roku Letnia Akademia Filmowa. Seanse filmowe (nota bene wiele filmów ma tam swoje prapremiery) odbywają się od wczesnego popołudnia i kończą nad ranem. Filmom towarzyszą różnego rodzaju imprezy kulturalne. Park w Zwierzyńcu jest modernizowany i jak zakończą to może być perełką. Oprócz tego organizowane są spływy kajakowe po Tanwi czy Wieprzu. Warto zobaczyć Szczebrzeszyn z pomnikami chrząszcza. Niedaleko Górecka Starego w kierunku na Górecko Kościelne jest Rezerwat Szum z mała zaporą z elektrownią wodną.  Z kolei w Józefowie znajdują się kamieniołomy w których pozyskiwane są skały wapienne z których jest wiele miejscowych pomników czy rzeźb. Ciekawostką jest, że kamieniołomy te są poligonem doświadczalnym dla naszych misji wojskowych udających się do Afganistanu. Ponadto są miejscem do uprawiania wspinaczki skałkowej czy trialu rowerowego. Koniecznie trzeba odwiedzić Zamość do którego z Górecka jest niecałe 40 km, a wracając skręcić z DK 849 w miejscowości Kaczorki i podjechać do Bondyrza na rybę w gospodarstwie rybnym mieszczącym się w starym młynie. Wstępując na teren Roztoczańskiego Parku Narodowego trzeba wykupić bilet wstępu. A wejść  warto. Jest wiele pomnikowych wręcz drzew jak  dęby, buki czy jodły które ponoć jak opisano w informatorze dorastają  do wys. 50 m.! W Górecku bilet wstępu można kupić w jednym z dwóch sklepów spożywczych. Jeżeli chodzi o miejsce gdzie można zatrzymać się z przyczepą/kamperem to w Górecku Kościelnym jest Karczma nad Szumem gdzie w przylegającym lasku jest miejsce na kilka przyczep z możliwością podłączenia prądu i z toaletami oraz prysznicami mieszczącym się obok w domkach kempingowych. Ponadto myślę że w wielu tamtejszych gospodarstwach agroturystycznych można stanąć z przyczepką. A i jeszcze miód. Jesteśmy fanami miodu, kupujemy go wszędzie gdzie jesteśmy. Na Roztoczu można kupić wiele gatunków miodu rzadko spotykanych w innych częściach Polski m.in fasolowy (Roztocze jest zagłębiem fasoli tyczkowej), faceliowy, mniszkowy, spadziowy jodłowy, gorczycowy. Znanym tu gospodarstwem pasiecznym jest gospodarstwo ULIK mieszczące się w miejscowości Mokrelipe w powiecie zamojskim, a ich produkty można kupić m. in. w Biłgoraju czy w Zwierzyńcu.

Na koniec powiem tyle, że jesteśmy zauroczeni Roztoczem. Warto i trzeba tam pojechać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię mu, że przyjechaliśmy z daleka, że specjalne tutaj, że na forum czytałem iż jest schronisko, można zatrzymać się z przyczepą, jest i natrysk z ciepła wodą  itd. a pan Marian coś taką ma dziwną minę i mówi, że schronisko niby jest ale nieczynne, a ponadto już ktoś tam jest z jakimiś psami chyba groźnymi. Ale w biedzie nas nie zostawi i zaraz coś załatwimy.

serio? My byliśmy z przyczepą u Mariana pod koniec lipca tego roku...zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci, Schronisko jak najbardziej czynne, jeszcze po nas przyjeżdżali goście, więc nie rozumiem co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Na koniec powiem tyle, że jesteśmy zauroczeni Roztoczem. Warto i trzeba tam pojechać.  

no widzisz jak fajnie tam jest,osobiście miałem to na co dzień (urodziłem sie tam,) ale przeniosłem się do Lublina ale rodziców odwiedzam,miło poczytać jak inni chwalą moje stare strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.