Skocz do zawartości

Zużycie wody


Pawel67

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do doświadczonych karawaningowców. Jakie macie średnie np. dzienne zużycie wody na kempingu - kuchnia, umywalka, prysznic (mam zbiornik 20l i zastanawiam się czy nie wymienić go na większy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla dwóch osób mam 30 litrów. Kiedyś w innej przyczepce zbiornik 30 litrowy starczał nam na poranną toaletę + pryśnic, zmywanie po śniadaniu i zmywanie po obiedzie. Na umycie zębów wieczorkiem trzeba było znów lecieć po wode :). Jak by prysznic brał normalnie w toaletach to te 30 litrow to spokojnie by starczało na 2 dni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze mniejszy zbiornik od Waszych. Ma tylko 12l. W sumie ok. 3 razy na dzień było trzeba uzupełniać, by na poranną toalete następnego dnia starczyło dla 2 osób. Prysznica nie mam. Czym większy tym wygodniejszy... ale mniej wygodny w transpoorcie i uzupełnianiu. Jeśli dostępność wody na kempingu jest dobra to raczej nie będzie przeszkadzała mała pojemność, jeśłi wozić wode to spore dodatkowe obciążenie. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas weekendu rozwiązałem ten problem - założyłem zbiornik 70 litrów z zewnętrznym wlewem wody. Dotychczasowy (20l) będzie służyć jako transporter wody (jeżeli nie będzie przyłącza blisko przyczepy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
2 lata temu widzialem na kempingu goscia, ktory zalozyl sobie 60 litrowy zbiornik w przednim schowku i mowil, ze na 2 osoby starcza na 2 dni z prysznicem. Wedlug mnie to dobry pomysl jednak podczas jazdy powinno sie go oprozniac aby nie obciazac haka i przyczepy.

Poprzedni wlasciciel mojej budy zainstalowal 70 litrowy zbiornik, poczatkowo chcialem go wywalic ale po przemysleniach jednak zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- taki zbiornik o ile nie bylo oryginalnego to fajna rzecz, ale z tego co widze masz tam serwis-klape? moglbys sobie przerobic na zbiornik z wlewem z zewnatrz

Oryginal byl 22 litry ale zaprojektowany beznadziejnie gdyz trzeba bylo caly zbiornik wyciagnac i wlewac wode, stad pozostala klapa serwisowa. Bede niebawem montowal zewnetrzny wlew wody jednak nieco powyzej tej klapy serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie a a może zamiast wlewki przyłącze na pompkę zewnętrzną jest kilka plusów :

1 nie dźwigasz

2 możesz dać zbiornik na zewnątrz i sie nagrzeje w ciągu dnia i masz ciepłą wodę na wieczór

 


Ty chcesz to zamontować -prawda

post-12493-imported-7c4919f2-766b-43e9-bb02-40de1beff227_thumb.jpg

 

Ja o tym myśle

post-12493-imported-dddb6701-fdb6-4f10-a78e-a99f66b0883d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Marku, ogladalem ten wlew, ktory pokazujesz na drugim zdjeciu i nie odpowiada mi bo jest strasznie duzy czego zdjecia za bardzo nie obrazuja. Ja zamowilem cos takiego z Fiammy http://elcamp.movera.com/?navID=91&pID=16217&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.