Skocz do zawartości

Kempingi z pomorza


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie znalazłem chwilkę, żeby troszkę opisać moje wakacje.

 

Urlop w tym roku rozpocząłem z dniem 1 lipca :]. Dokładnie o godzinie 23:05 wyruszyłem z Ząbek w kierunku Jarosławca. Droga minęła prawie bezproblemowo i już o 7:30 stawiłem się na kempingu Arkada za Jarosławcem.

Dlaczego prawie? Po drodze życie straciły dwa żyjątka:

1. Jakiś zwierzaczek większy od wiewiórki a mniejszy od lisa zginął pod kołami Asterki i został na dobitkę potraktowany jeszcze bieżnikiem przyczepki.

2. Ptak który centralnie wylądował pod wycieraczką przedniej szyby w czasie jazdy :]

 

Kemping w Jarosławcu:

Mały kemping położony w lesie. Jakieś 400 metrów od plaży. Na terenie znajduje się ośrodek oraz domki kempingowe. Tu trochę przykra niespodzianka - w ośrodku zamieszkiwała kolonia, ale powiem że nie przeszkadzało mi to. Problem ze spokojem i ciszą był tylko jednego wieczoru kiedy to kolonia w innym ośrodku zorganizowała potańcówkę. Do samego Jarosławca jakieś 1,5 km. Sklep jest prawie na terenie kempingu, niestety w sklepie nie ma piwa :). Ceny na niskim poziomie (za dwie osoby, przyczepe, samochód i prąd płaciłem 28zł/doba).

Pogoda :] - w tamtym czasie była na tyle kiepska, że pod podłoga przedsionka miałem prywatne morze. Bałem się, że nie wyjadę z kempingu z przyczepą. W Jarosławcu spędziłem 5 nocy i pojechałem dalej. Oto kilka fotek:

 

1. Plaża za Jarosławcem wspomniane 400 metrów od kempingu :] prawda że śliczna :) i pusta. Spokojnie można grać w piłkę czy innego tenisa plażowego.

03a13f5a96c76754m.jpg

 

2. Zachód słońca na plaży w Jarosławcu

186560e1a7e8273bm.jpg

 

3. Niestety z Jarosławca zwinąłem się szybko (wykorzystując to że przedsionek jest wreszcie suchy) i nie mam lepszego zdjęcia kempingu (w sumie to bardziej zdjęcie przyczepy niż kempingu ale wywnioskować można że zielono jest)

4e4d236a120cf768m.jpg

 

4. Mocno off-roadowe lusterko po wyjeździe z podmokłego kempingu w Jarosławcu. Wszystko wina tego że dwa dni padało non-stop :)

38ca5c7a43a68124m.jpg

 

Przy okropnym wietrze postanowiliśmy przenieść się bardziej na wschód. Wybór padł na Rowy. Droga z Jarosławca do Rowów była okropna - nie dlatego że wiało przeokropnie, tylko dlatego że wąsko. Przy mijaniu się dwuch osobówek trzeba było zjechać na pobocze które miejscami było dużo niżej niż asfalt :).

 

W Rowach trafiliśmy na kemping Wagabunda - głównie dlatego, że ktoś już u Nas na forum chwalił go sobie. Tutaj ceny też miło zaskakują (11- zł za osobę, 6 zł za prąd, 5 zł za psa - za nic więcej się nie płaci). Minusem była tylko mała ilość kabin prysznicowych (w następnym sezonie ma być ich dwa razy tyle) no i ciepła woda tylko w określonych godzinach ( od 7 do 11, oraz od 17 do 22). Tu priorytetem było znalezienie takiego miejsca na kempingu które było by na górce (co by znów nie mieć morza pod podłogą w przedsionku) co udało nam się bezbłędnie. Problemem było jednak rozstawienie przedsionka przy bardzo silnym wietrze (zeszło się około 1 godziny w dwie osoby). Pogoda poprawiła się - niestety było też kilka dni typowo spacerowych. Oto kilka fotek z Rowów:

 

1. Przyczepka na kempingu Wagabunda (po drzewach widać że wiatr troszkę wieje)

094db15afd8a24b8m.jpg

 

2. Plaża w Rowach i niespokojne morze.

2b7d903bf829143em.jpg

 

3. Kolejne zdjęcie kempingu. Przyczepka w towarzystwie większego brata kamperka i mniejszego brata namiociku :)

bba1c37367b45070m.jpg

 

4. Spacer zaowocował w dojście do całkiem wysokiej wydmy z której widok był naprawdę wspaniały. Szkoda tylko że pogoda marna :)

00b2a6cea55805a9m.jpg

 

5. No to jeszcze ja na tej skarpie :( co by tak anonimowym nie być :hop1:

9abb442ad94710d3m.jpg

 

Po pewnym czasie na kempingu Wagabunda zrobiło się strasznie ciasno, do tego męczyła nas strasznie piecząca opalenizna dlatego w drodze powrotnej postanowiliśmy wstąpić jeszcze do znajomych na działkę.

Zdjęcie z podróży :)

9bc73eaeacaad153m.jpg

 

Podsumowując:

Pogody najlepszej nie miałem. W Jarosławcu daleko do miasta ale plaża była na prawdę świetna. Sam Jarosławiec wielkiego wrażenia nie robi.

W Rowach gęstość ludzi na plaży jest funkcją tego jak daleko przejdzie się od wejścia (im dalej tym mniej ludzi). Rowy przytulne, małe miasteczko ze sporą ilością pizzeri, knajpek itp.

 

Po zwiedzeniu kilku nadmorskich miejscowości stwierdzam że kebab i pizza to są tam chyba potrawami regionalnymi :):):) i barów serwujące te potrawy jest już więcej niż smażalni ryb :) .

 

Ryby i piwo bardzo dobrze smakują nad morzem :(.

 

Pozdrawiam i przyznam że tęskniłem za Wami przyjaciele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiś zwierzaczek większy od wiewiórki a mniejszy od lisa zginął pod kołami Asterki i został na dobitkę potraktowany jeszcze bieżnikiem przyczepki.

2. Ptak który centralnie wylądował pod wycieraczką przedniej szyby w czasie jazdy

...

wyedutuj to ba jak sie LOP dowie to cienko z toba tomii bedzie.. :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja.

W przyszłym roku zastanowie sie nad Jarosławcem, bo ceny które podałeś są dużo niżesze w porównaniu do kempingów które odwiedzam.

W tym roku to pogoda nad morzem to chyba nie dopisała.

My (tzn. ja i Beatka) byliśmy po 20 lipca w Łebie i pogode też mieliśmy do bani, typowa spacerowa ale bez pelerynek sie nie obeszło.

 

"Ryby i piwo bardzo dobrze smakują nad morzem" - zgadzam sie z tym stwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.