Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - skrzypi przy każdym bujnięciu


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skrzypi gdy:

1) nowa kula haka

2) nowe okładziny

3) niedotarty zaczep z kulą

4) gdy zaczep / kula pracuje z różnymi kulami / zaczepami, wtedy każdorazowo okładziny muszą się docierać

5) gdy kurz / brud / pył / zanieczyszczenia są w wewnętrznej części zaczepu lub na kuli haka

6) czasem, gdy złapie wilgoć (nawet przez wilgotność samego powietrza, po nocnym postoju)

 

Kiedyś opisywałem: najlepiej czyści spray hamulcowy, czysta szmatka z mikrofibry (nie pyli), pędzel ze sztywnym i długim włosiem.

Zaczep dobrze jest przedmuchać od czasu do czasu sprężonym powietrzem i dopiero potem spray i na koniec szmatka.

Kulę można potraktować przed każdym zapięciem przyczepy, rozpuszczalnikiem nitro i szmatką do sucha.

Zawsze tak robię i u mnie trzeszczał tylko podczas docierania, gdy był nowy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi gdy:

1) nowa kula haka

2) nowe okładziny

3) niedotarty zaczep z kulą

4) gdy zaczep / kula pracuje z różnymi kulami / zaczepami, wtedy każdorazowo okładziny muszą się docierać

5) gdy kurz / brud / pył / zanieczyszczenia są w wewnętrznej części zaczepu lub na kuli haka

6) czasem, gdy złapie wilgoć (nawet przez wilgotność samego powietrza, po nocnym postoju)

 

Kiedyś opisywałem: najlepiej czyści spray hamulcowy, czysta szmatka z mikrofibry (nie pyli), pędzel ze sztywnym i długim włosiem.

Zaczep dobrze jest przedmuchać od czasu do czasu sprężonym powietrzem i dopiero potem spray i na koniec szmatka.

Kulę można potraktować przed każdym zapięciem przyczepy, rozpuszczalnikiem nitro i szmatką do sucha.

Zawsze tak robię i u mnie trzeszczał tylko podczas docierania, gdy był nowy.

 

Krzysiek , można jeszcze śmiało dopisać aby też zadbać o sam zaczep.

Na czas postoju , w garażu czy też na kempingu , zwłaszcza tam gdzie mamy dużo piachu ,można założyć na niego pokrowiec . Są orginalne AL-KO  lub inne  uniwersalne.  Uchroni on nam  i na pewno  wydłuży okres bezproblemowego i skuecznego działania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek , można jeszcze śmiało dopisać aby też zadbać o sam zaczep.

Na czas postoju , w garażu czy też na kempingu , zwłaszcza tam gdzie mamy dużo piachu ,można założyć na niego pokrowiec . Są orginalne AL-KO  lub inne  uniwersalne.  Uchroni on nam  i na pewno  wydłuży okres bezproblemowego i skuecznego działania. 

 

Marku, bardzo słuszna uwaga. Szczerze mówiąc, jest to dla mnie tak oczywiste, że aż zapomniałem. Na szczęście wszystko uzupełniłeś :ok:

Zawsze używam pokrowca, a nie jest on założony wyłącznie w czasie jazdy. Ten, który posiadam jest dokładnie uformowany do zaczepu ze stabilizatorem i zakrywa też całe UN. Posiada "coś" w rodzaju kieszonki, która dokładnie zakrywa zaczep od spodu (tu, gdzie są okładziny cierne), więc woda, kurz i wszelkie inne paprochy się tam nie dostają, bez względu na okres postoju. Pozostała, spodnia część jest odsłonięta, dzięki czemu nie zbiera się wilgoć (woda nie dociera, a jest dostęp powietrza).

Piszę o tym dlatego, że widywałem pokrowce w postaci szczelnych worków, pod którymi zawsze zbiera się spora ilość wilgoci i wszelkie elementy zamknięte takim workiem, błyskawicznie korodują.

Fotka ogólna, słabo ten pokrowiec widać, ale tylko taką miałem pod ręką:

 

post-8228-0-57475600-1436233645_thumb.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - NIE. Jeśli dobrze przeczyścisz.

Ciekawe jest dla mnie to co napisałeś :hmm:

 

A teraz autentyczny przykład z własnej autopsji. Nowy  wypinany hak westfalii , główka wypolerowana na błysk ( drobnoziarnistym papierem ściernym usunięta farba) i zapięta nowa przyczepa ,która wyjeżdza  z salonu pierwszy raz .I co ?  skrzypi  , najczęściej na zakrętach. Mało tego w kolejnych latach też skrzypi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest dla mnie to co napisałeś :hmm:

 

A teraz autentyczny przykład z własnej autopsji. Nowy  wypinany hak westfalii , główka wypolerowana na błysk ( drobnoziarnistym papierem ściernym usunięta farba) i zapięta nowa przyczepa ,która wyjeżdza  z salonu pierwszy raz .I co ?  skrzypi  , najczęściej na zakrętach. Mało tego w kolejnych latach też skrzypi .

 

Wyczyściłem hak sprayem do tarcz i jak ręka odiął. Nic nie skrzypi :-)

 

 

A co Cię ciekawi? :] Ja miałem taką samą samą sytuację jak jacek00  :] tyle, że po dwóch miesiącach znów zaczęło skrzypieć  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię ciekawi? :] Ja miałem taką samą samą sytuację jak jacek00  :] tyle, że po dwóch miesiącach znów zaczęło skrzypieć  :look:

Ciekawe , co mam jeszcze zrobić z tym hakiem aby przestał skrzypieć . Fleksem go oszlifować :]

 

Wiadomym jest ,że taki zaczep ze  stabilizatorem  jazdy   AL-KO - AKS ściska główkę haka z siłą 1,5 tony ,więc ...

 

Mimo waszych teori pozostane  przy swojej i pogodzę się z tym ,że skrzypi. A jak przestanie skrzypieć to wtedy będę się martfił . 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-373-1436531990,85_thumb.jpg

 

Mój zakurzył się w lesie pewnie dlatego skrzypiał. Kupiłem sprężone powietrze, odtłuszczacz i ortalionowy pokrowiec na najazd. Zobaczymy jak to zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.