Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - skrzypi przy każdym bujnięciu


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że tylko ja mam problem z wydzierającym się zaczepem ;). Spróbuję potraktować go środkiem do tarcz. Skrzypienie jest głośne i słyszalne w samochodzie. Czy z takimi dźwiękami można bezpiecznie jechać w drogę?

 

Dźwięk starej kanapy? :D To normalne. U mnie w poprzedniej cepie przy stabilizatorze Al-Ko skrzypiało - im cieplej tym bardziej skrzypiało :D Środek do tarcz trochę pomagał, ale jak był mega upał, tak ze 40 stopni to nic nie pomagało.

 

Generalnie wyczyść kulę, zetrzyj resztki farby, możesz okładziny też lekko potraktowąć papierem ściernym aby oczyścić z syfu. Środek do tarcz każdorazowo w celu odtłuszczenia kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kula lata tylko i wyłącznie z tą konkretną przyczepką. Kula nowa bo i holownik nowy. Kula miała kontakt z pierwszym zaczepem jakim był winterhoff mojego kempingu. Kula i zaczep się nie lubią, chyba trza im coś polać  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula lata tylko i wyłącznie z tą konkretną przyczepką. Kula nowa bo i holownik nowy. Kula miała kontakt z pierwszym zaczepem jakim był winterhoff mojego kempingu. Kula i zaczep się nie lubią, chyba trza im coś polać  :yay:

 

Piszesz, że kula nowa - zdarłeś farbę z kuli przed podpięciem zaczepu ze stabilizatorem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał nakazane zedrzeć do białego

 

Właśnie nie miałem czym. Przyczepę odebrałem w niedzielę i nigdzie nie mogłem dostać papieru ściernego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem czym. Przyczepę odebrałem w niedzielę i nigdzie nie mogłem dostać papieru ściernego...

To żeś lekcji nie odrobił :) casto w niedziele też pracuje. To teraz zetrzyj farbe do końca i okładziny delikatbie też papierkiem potraktuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ws3000 mk2. Wg. wskaźnika okładziny 3/4.

Jacek, nie wiedziałem że w Białogardzie jest castorama ;D.

 

Zauważyłem też, że jak zaczep obetrze już hak do gołej stali to nie skrzypi. Jak pojawi się delikatny nalot ze rdzy (mam  hak chowany pod zderzak) to delikatnie trzeszczy. Jakiej gradacji ten papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie radziki że jak w warsztacie dorypał mi koło to gumiarz dwumetrową brechą nie mógł odkręcić. Dobrze że przed wyjazdem nie tknęło żeby sprawdzuć koła, o godz 22 jeździłem po gumiarzach który mi odkręci. W trasie to bym sie zkichał a nie odkręcił jakbym kapcia złapał

Ja zrobiłem podajże 80 a później na pustro najdrobniejszy jaki dostałem, 150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu miało miejsce takie zdarzenie. W polskim autobusie wiozącym ludzi z Zielonej Góry do Włoch na wycieczkę odkręciło się tylne koło i poturlało się jakieś 2 km.... Kierowcy zarzekali się, że śruby były dokręcane kluczem dynamometrycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, koło na bliźniaku odkręciło się i wyprzedziło autobus (zwalniał bo wpadł w rezonans). Na szczęście był to już płaski fragment drogi i koło nie nabrało rozpędu - nic nikomu się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.