Skocz do zawartości

Wintehoff WS 3000 - skrzypi przy każdym bujnięciu


Sylwek3108

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo ciekawe i  zaskakujące podejście, bo producent założył, że wspomniana okładzina jest wieczna, niezniszczalna i przetrwa wszystko i w każdych warunkach :look:
Mimo to myślę, że jednak nie tylko wielkość ma znaczenie  :]   i w pewnych okolicznościach konieczna może okazać się jej wymiana, a wtedy ... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A wtedy pewnie trzeba wymienić cały zaczep. To mi pasuje do strategii współczesnych firm.

Dokładnie tak jest ,w moim zaczepie okładziny zostały potraktowane smarem , i z powodu że jest dostępna jedna okładzina czeka mnie wymiana zaczepu. A z tego co się dowiedziałem to jeszcze parę lat wstecz ta tylna okładzina była produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na Twoim miejscu za bardzo nie przywiązywał do tej myśli że coś się wymieniało a teraz się nie wymienia. We wszystkich instrukcjach dotyczących tego zaczepu piszą że tylko przednia okładzina jest wymienna. To jest niemiecka firma i nie sądzę żeby zmienili instrukcje bo przestali produkować jakiś element. Stabilizator to element odpowiedzialny za bezpieczeństwo i producent nie może sobie ot tak czegoś zmienić IMHO. Może ludziom z którymi rozmawiałeś mylił się ten zaczep z późniejszym modelem...

 

Jak było posmarowane samrem to da się to pewnie czymś wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam dla potomnych zdjęcia z wymiany.

Porównanie starej i nowej okładziny

 

Największy problem sprawiło mi odkręcenie okładziny ciernej. Bez metrowego klucza francuskiego nie byłoby to możliwe.

Jak ktoś planuje wymianę to niech wcześniej zaopatrzy się w rurę stalową lub żeliwną której będzie mógł użyć jako przedłużenie do klucza impulowego 10mm.

Moja okładzina chyba nie była wymieniana od nowości.

post-14730-0-34879500-1455538977_thumb.jpeg

post-14730-0-58682900-1455538991_thumb.jpeg

post-14730-0-93928300-1455539012_thumb.jpeg

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed wymianą okładziny, tak było to możliwe. Chodził ciężko ale dało sie nim ruszyć.

Po wymianie nie da się ruszyć hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam bo u mnie po zapięciu (wskaźnik "zużycia" na 3/4) można tym poruszać. Stawia jakiś opór ale do mocniejszego zablokowania to jeszcze trochę brakuje. Zobaczymy jak to będzie po wyczyszczeniu okładzin i kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też podejrzewam. Na razie potraktowałem to sprayem do hamulców i nie wiele pomogło. Jeszcze raz podejdę do tematu i potraktuje to dodatkowo sprajem/pędzelkiem żeby lepiej doczyścić. Może też delikatnie papierem ściernym jak odtłuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ktoś tam czyścił okładziny ale jak dla mnie to bez sensu bo wyczyścić w środku się nie da a smar się wchłaniał. Będą sie scierać i odsłaniać tłustą część.

Jak dla mnie to okładziny od razu do wymiany.

Ale działaj, tylko ja bym się bał :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ktoś tam czyścił okładziny ale jak dla mnie to bez sensu bo wyczyścić w środku się nie da a smar się wchłaniał. Będą sie scierać i odsłaniać tłustą część.

Jak dla mnie to okładziny od razu do wymiany.

Ale działaj, tylko ja bym się bał :-(.

Dokładnie okładziny są jak klocki hamulcowe jak się na piją czegoś tłustego to już tego nie usuniesz z nich. Mam taki sam problem i na zaczepie jest luz nawet po odtłuszczeniu okładzin, niestety w tym zaczepie nie da się wymienić dwóch okładzin, wiec ja postanowiłem zakupić nowy zaczep jest to koszt ale bezpieczeństwo i spokojna podróż jest cenniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No... i wkładki wymienione. Nie było aż tak łatwo i gładko jak w instrukcji ale generalnie problemów większych też nie było. Dla lepszego dostępu zdjąłem cały zaczep i zrobiłem to w wygodniejszej pozycji. Mała podpowiedź dla tych co będą to robić. Do wybicia wkładek lepiej użyć jakiegoś wybijaka z płaską końcówką. Ja zrobiłem to śrubokrętem płaskim i przedziurawiłem wkładkę cierną a później musiałem jeszcze wydłubywać plastikowy "kapsel" w którym to wszystko siedzi. Być może przy użyciu "tępego narzędzia" udało by się to wyjąć w całości(?)

Małe zaskoczenie po wymianie... zaczep pomimo że wskaźnik max na "+" trzyma ze zbliżoną siłą jak przed wymianą. Ale, ale... pogrzebałem w zaleceniach producenta i widzę że kulę to należy jeszcze przeszlifować papierkiem(o czym wcześniej było już też pisane) a ja mam hak nowy i jeszcze z farbą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Załączam dla potomnych zdjęcia z wymiany.

Porównanie starej i nowej okładziny

 

Największy problem sprawiło mi odkręcenie okładziny ciernej. Bez metrowego klucza francuskiego nie byłoby to możliwe.

Jak ktoś planuje wymianę to niech wcześniej zaopatrzy się w rurę stalową lub żeliwną której będzie mógł użyć jako przedłużenie do klucza impulowego 10mm.

Moja okładzina chyba nie była wymieniana od nowości.

Wymieniałem u siebie również ta okładzinę cierną i na wskaźniku widać różnicę wcześniej było poniżej połowy (jak na zdjęciu) teraz jest powyżej, ale wskaźnik nie doszedł do samej góry, może być tak że ta druga okładzina w tym zaczepie już zaczyna dogorywać?

Oczywiście nie zauważyłem aby coś z zaczepem się działo złego nic nie skrzypi nic nie stuka.

Zdjęcie zaczepu sprzed wymiany okładziny.

post-20868-0-03506000-1496603658_thumb.jpg

post-20868-0-19026700-1496603664_thumb.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.